Корисні поради
на всі випадки життя
» » Пастельні тони і відтінки - це

Пастельні тони і відтінки - це

Додано: 15.12.16
Рубрика: Дім і затишок
ПАСТЕЛЬНІ ТОНИ І ВІДТІНКИ – ЦЕ ЯКІ?

Пастельні тони і відтінки - це
Ні для кого не секрет, що сильна половина людства в цілому сприймає світ не зовсім так слабка. Це відноситься також і до сприйняття кольору і колірних відтінків: від чоловіків, за рідкісним винятком навряд чи почуєш таку фразу як «пастельний блакитний» чи «пастельно зелений». Але жіноча половина куди б не пішла обов'язково стикається з цим курйозним визначенням відтінку кольору: на манікюрі, у перукаря, при виборі штор або фіранок. Особливо популярні такі визначення кольору у стилістів і дизайнерів. Ляпне як-небудь, в суботу ввечері в тісному колі Джанні Версаче, що цієї осені будуть в тренді пастельні кольори, і ось усе модниці за комп'ютером, вбивають в гугл «що таке пастельні тони і чим їх закушують».

Але!

Як запевняють авторитетні джерела при уряді РФ пастельні тони або відтінки ніякого відношення до ліжка або до постільній білизні не мають. Не мають вони і стосунки навіть до постільною подушок. Як же бути? Кому ж вірити? І що ж все таки позначають терміном «пастельні тони і відтінки»? І що це за пастельні кольори? З чим їх їдять?

ПОХОДЖЕННЯ ТЕРМІНА «ПАСТЕЛЬНІ КОЛЬОРИ АБО ВІДТІНКИ»

Пастельні тони і відтінки - це
Природно, термін «пастельні відтінки» має коріння в образотворчому мистецтві і походить від італійського слова – pastello (пастель). Так і досі називаються м'які крейда, з допомогою яких художники самовиражаються, як правило, на матеріалах, що мають шорстку поверхню, а тобто на картоні, на замші або навіть на звичайному полотні. При цьому малюнки, виконані з допомогою цих крейди, виходили якимись світло-приглушеними, якщо так можна виразитися. Дивлячись на подібні твори, здається, що художник взяв шар подрібненої пудри і завдав його зверху. Поетично метафорично висловлюючись, можна сказати, що на пастельних творах видно не сам колір, а швидше його аура, його дихання, його душа.

Але якщо запитати практично будь-якої людини сьогодні що таке пастельні тони, то він з упевненістю відповість, що це не надто яскраві кольори світлих відтінків. У загальному і цілому, це вірно, але є один досить важливий нюанс: колір стає пастельним не від того, що його розбавили, зменшили інтенсивність, а від того, що завдали зверху білий колір. Як ніби розбавили молоком відблиски призахідного на спокій сонця і небесну синь.

ЯКІ ВОНИ ПАСТЕЛЬНІ КОЛЬОРИ?

Пастельні тони і відтінки - це
Найбільш часто використовуваними пастельними кольорами є колір кави з молоком, бордо, слонова кістка, карамельний, перловий, тобто ті кольори, які мають кольорову гаму найбільш близьку до шкіри людини. Проте слід розуміти, що теоретично всі кольори колірної гами – пардоньте, масло масляну – можуть мати пастельний відтінок. Адже, як вже говорилося вище, пастельний відтінок або тон набувається при накладенні на нього білого пігменту, що додає йому більш м'який відтінок. Тому ніжно сірий колір можна визначити також як пастельно чорний колір, ніжно синій як пастельно блакитний і так далі за аналогією.

Як і всі інші кольори, пастельні умовно поділяються на холодні і теплі. До холодного пастельному спектру відносять весь діапазон від зеленого до фіолетового кольору. У той час як до теплого кольоровому пастельному спектру відносяться такі кольори, як гірчичний, рожевий, золотистий, мідно-рудий. Є також і нейтральні пастельні кольори, такі як світло-сірий та колір топленого молока.

Наостанок слід додати, що при використанні пастельних кольорів в дизайні, інтер'єрі або в макіяжі, потрібно не забувати про вплив кольорів один на одного. Наприклад, якщо взяти червоний колір яскравого відтінку в комбінації з пастельним бежевим або рожевим, то він буде сприйматися набагато темніше. У той же час майже будь-який пастельний колір у комбінації з синім зробить його, навпаки, ще яскравіше і інтенсивніше. Можливо менш ризикованим колірним поєднанням стане комбінація якогось яскравого кольору з пастельними відтінками, якщо вони відносяться до одного і того ж тону колера.