Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що меркантильність і чим вона небезпечна для дівчат?

Що меркантильність і чим вона небезпечна для дівчат?

Додано: 25.12.16
Ні для кого не секрет, що є як позитивні, так і негативні якості особистості. А до яких відноситься меркантильність? І як вона проявляється?

Трактування поняття


Що меркантильність і чим вона небезпечна для дівчат?

Що таке меркантильність? Це якість особистості, що характеризується надмірною ощадливістю, користностью, прагненням з усього мати користь. Основна мета меркантильного людини – зробити все, щоб практично будь-які маніпуляції і взаємодії з людьми були корисними, приносили прибуток або забезпечували якісь блага.

Чому люди стають меркантильними?


Деякі психологи вважають, що формується меркантильність ще в дитячому віці і пов'язана із задоволенням природних потреб, а також з основами взаємин, часто будуються за принципом «ти – мені, я – тобі». Але така якість особистості може бути придушене і викоренено в ході виховання. Також є думка, що розвитку меркантильності сприяють сучасні торговельні відносини.

Як розпізнати?


Що меркантильність і чим вона небезпечна для дівчат?

Насправді меркантильних людей багато, причому серед представників обох статей. Хоча все ж дівчат і жінок з такою рисою кілька більше, що, ймовірно, пов'язано з відмінностями в чоловічих і жіночих функціях, а також у призначенні. Так повелося, що чоловік повинен бути головою сім'ї, забезпечувати дружину і дітей і красиво доглядати за обраницею в так званий «цукерково-букетний» період. Представниці прекрасної половини людства можуть бути слабкими і приймати подарунки, їх основні завдання, як вважають багато – створювати затишок і привабливо виглядати.
Ознаки меркантильності:

 • Постійні пошуки більш високооплачуваної роботи. Навіть якщо людину повністю влаштовує нинішнє місце, він буде прагнути до більш високої зарплати.

 • Меркантильна дівчина напевно не зверне уваги на небагатого хлопця, вона буде шукати більш заможного чоловіка або навіть спонсора. Знайшовши такого, представниця слабкої статі зробить все, щоб отримати від нього якомога більше подарунків, причому дорогих.

 • Хлопець теж може шукати багату, самодостатню, перспективну і самостійну партнерку.

 • Небажання допомагати і робити щось безкорисливо і безоплатно. Меркантильні люди завжди слідують правилу «баш на баш».

 • Людина з такою якістю особистості буде цікавитися фінансовим становищем оточуючих.

 • Практично всі цілі і мрії пов'язані з величезними витратами.

 • Меркантильний людина часто посилається або скаржиться на труднощі з грошима.


 • Цікаво: більшість меркантильних людей заперечують таке притаманна їм якість особистості, вважаючи, що вони все роблять правильно.

  Чим небезпечна?


  Що меркантильність і чим вона небезпечна для дівчат?

  На перший погляд може здатися, що бути меркантильним в сучасному світі – зручно і правильно, адже гроші дуже важливі. Але насправді навіть за найбільшу суму можна купити любов, довіру, вірних друзів і багато іншого. І якщо постійно прагнути до отримання вигоди, можна не помітити самого важливого.
  Меркантильні люди часто залишаються одинокими, тому що або не можуть знайти партнера, відповідного вимогам і задовольняє всі потреби, або в підсумку виявляються викритими в користі і покинутими. Також меркантильність заважає нормально жити і радіти дрібницям, вона затьмарює собою все і перетворює життя у гонитву за прибутком.
  Матеріалізм – негативне якість, від якого треба позбавлятися. А меркантильних людей бажано не підпускати до себе.