Корисні поради
на всі випадки життя
» » Догляд, правильне харчування, утримання ердельтер'єра

Догляд, правильне харчування, утримання ердельтер'єра

Додано: 31.12.16
Рубрика: Різне
Вибираючи вихованця і вірного друга, варто звернути увагу на таку породу як ердельтер'єр. Вона має масу переваг, але є й деякі важливі нюанси, які варто знати майбутньому господареві.

Як з'явилася порода?


Історія породи йде своїм корінням у XIX століття. Ердель – це назва долини, розташованої в Йоркширі між річками Ворф і Ейр. Саме в цьому місці вперше з'явилася ця собака, виведена шляхом численних послідовних схрещувань декількох порід, серед яких такі як оттерхаунд, давньоанглійська жесткошерстний чорно-підпалий тер'єр і вельш-тер'єр.
Але офіційно ердельтер'єр був зареєстрований в 1886 році на зібранні Національного клубу любителів собак. Хоча раніше ці собаки представлялися на виставках, але не мали певної назви.
Догляд, правильне харчування, утримання ердельтер'єра

Спочатку представники породи використовувалися як мисливці, адже вони володіли чудовим нюхом, завдяки якому швидко знаходили жертву, причому навіть в норі. Також ердельтер'єр брали участь у водній полюванні на видр і водяних щурів. Але багато хто помічав відмінні здібності і якості, тому собаки використовувалися в якості пошукових, службових, охоронних.

Зовнішні дані


Зовнішність ердельтер'єра вельми специфічна, що добре видно навіть на фото. Це мускулиста і досить велика собака, що має міцне статура і потужний опорно-руховий апарат. Розміри середні, зростання самки в холці становить близько 55-58 сантиметрів, кобеля – близько 57-63 див. Вага варіюється від 18-20 до 28-30 кілограмів, самці більш великі і важкі.
Голова ердельтер'єра відмінно збалансована, так як черепна і лицьова частини мають практично одну довжину. Вилиці рівні, складок на морді немає. Вуха невеликі, розташовані досить близько один до одного і мають V-подібну форму. Очі маленькі і темні. Лапи невеликі, але сильні.
Догляд, правильне харчування, утримання ердельтер'єра

Відмінною особливістю є шерсть, вона густа і жорстка, щільно прилягає до шкірних покривів і трохи хвиляста. Остьові волосся щільні і мають злам, а підшерсток м'який і короткий. Окрас чепрачний, тобто складається з двох відтінків. Верхня частина шиї, хвіст і тіло темні, а саме чорні або темно-сірі. Інші ділянки мають рудуватий або жовто-коричневе забарвлення. Допускається невелика кількість світлої вовни між передніми лапами.

Особливості характеру


Характер ердельтер'єра не найпростіший, багатогранний, що робить породу ще більш цікавою. Основні риси:

 • Темпераментність. Так, представники породи легко збудливі, вони яскраво проявляють свої емоції і не завжди можуть їх стримувати. А настрій можна вгадати по вухах, очах і хвоста, так що придивляйтеся до чотириногого друга частіше.

 • Активність та енергійність. Ердельтер'єру просто необхідно вихлюпувати свою енергію, інакше вона буде витрачатися на витівки. Тому такого вихованця краще всього утримувати в приватному будинку, хоча і для квартири він цілком підійде, якщо забезпечити регулярні прогулянки і активні ігри.

 • Високий інтелект, відмінна здатність до навчання. Якщо ви докладете зусиль і проявіть терпіння, то ваш вихованець не тільки освоїть основні команди, а й схоплювати знання буквально нальоту, поповнюючи свої вміння новими навичками.

 • Це сімейна собака, яка добре ставиться до дітей і проявляє лояльність до них.

 • Хоча до агресії ердельтер'єр не схильні, все ж в деяких випадках можуть її виявляти, наприклад, відстоюючи територію або захищаючи господаря. Взагалі, представники породи ревно ставляться до своїх володінь, так що будуть всіляко їх захищати. Крім того, вихованця цілком можна вивести з себе, тому варто виявляти до нього повагу.

 • Ще однією домінуючою рисою є впертість, яка може перешкодити навчанню або навіть перетворити собаку в справжнього домашнього «тирана», якщо власник не доведе свій авторитет і не проявить справедливу жорсткість.

 • Це досить норовливий вихованець, який неодмінно покаже своє невдоволення і постарається зробити все, щоб йому було добре. Щоб мінімізувати прояви цієї якості, слід бути суворіше і трохи жорсткіше.


 • Як містити ердельтер'єра?


  Хоча зміст такої породи як ердельтер'єр не найскладніше, все ж потрібен певний відхід. Він полягає в дотриманні деяких правил:

 • Регулярні прогулянки. Слід вигулювати собаку двічі в день, причому не менше двох годин в загальній складності. І вибирайте просторі місця, щоб вихованець зміг попустувати.

 • Три або чотири рази в тиждень розчісуйте вихованця щіткою, щоб розплутати шерсть і прибрати забруднення. Крім того, проводите тримінг, така процедура дозволить видалити випали волоски.

 • Багато господарів віддають перевагу коротку стрижку, яка вважається найбільш оптимальною в плані догляду. Довга шерсть залишається лише на бровах та в бороді, що підкреслює належність до породи і визначає її особливості.

 • Особливо важливо стежити за шерстю на морді, адже вона довга, так що в ній можуть накопичуватися забруднення. Щоб уникнути цього, після годування, прогулянок добре очищайте її вологою ганчіркою.

 • Купати вихованця слід по мірі забруднення, приблизно один раз в 10-14 днів, після прогулянок можна промивати особливо забруднені місця душем. До води вихованець буде ставитися позитивно, так що процедура стане приємною для нього і господаря.

 • Якщо собака достатньо часу проводить на твердій поверхні, то кігті будуть сточуватися природним чином. В іншому випадку регулярно підстригайте.

 • Очі по мірі забруднення і для профілактики захворювань можна періодично протирати ватним диском, змоченим в неміцному чаї.

 • Регулярно очищайте вуха вихованця, протираючи їх чистою вологою ганчіркою або ватним диском.

 • Раз на місяць слід проводити обробку засобом проти паразитів.

 • Дегельмінтизація теж необхідна і проводиться один раз в три місяці.


 • Як годувати ердельтер'єра?


  Догляд, правильне харчування, утримання ердельтер'єра

  Харчування собаки повинно бути збалансованим, здоровим і різноманітним. У раціон обов'язково включається нежирне м'ясо (крім свинини та баранини), причому в невеликих кількостях можна давати сире. Також в меню повинні бути присутніми морська риба, сезонні фрукти і овочі, нежирні кисломолочні продукти, каші (з гречки, вівсянки, рису), яйця. Можна використовувати спеціалізовані сухі корми. При натуральному харчуванні іноді доречні вітамінні добавки.
  Порада: бажано дотримуватися режиму. Цуценя годують 4-5 разів на день, поступово зменшуючи кількість прийомів до 3. Дорослому собаці підходить дворазове харчування.

  Як вибрати вірного друга?


  Цуценята ердельтер'єра ще більше милі і забавні, ніж дорослі особини, тому зробити вибір буде непросто. Якщо ви вибираєте майбутнього учасника виставок, то зверніть увагу на зовнішність та її відповідність стандартам, а також на родовід. Якщо ви хочете придбати вірного друга, то вибирайте активного і енергійного цуценя з ясними чистими очима і вушками. Робити покупку найкраще в розпліднику або у заводчика з хорошою репутацією.

  Можливі хвороби


  В цілому ердельтер'єр – міцна і здорова собака. Але все ж господар може зіткнутися з такими захворюваннями як сира екзема, меланома, дисплазія кульшового суглоба, грижа, хвороба Фон Віллебранда, гиперадренокортизм, гіпотиреоз, дилатационая кардіоміопатія, а також атрофія сітківки ока, кератит і энтропион (заворот століття).
  Нехай ердельтер'єр стане вашим вірним другом!