Корисні поради
на всі випадки життя
» » Характер, харчування та догляд за породою грюнендаль

Характер, харчування та догляд за породою грюнендаль

Додано: 05.01.17
Рубрика: Різне
Існує безліч різновидів вівчарок, і одна з них – це грюнендаль. І якщо ви вирішите завести такого вихованця, з'ясуйте, як правильно за ним доглядати.

Що це за порода?


Грюнендаль є різновидом бельгійських вівчарок. Представники такої породи встигли приміряти безліч ролей: вони використовувалися як пастухи, сторожі і службові собаки. А якщо грюнендаля навчити спеціальним навичкам, то він може стати прекрасним поводирем або рятувальником.
Характер, харчування та догляд за породою грюнендаль

Історія появи


Перші згадки про бельгійських овчарках датовані серединою XVII століття, і спочатку вони використовувалися в якості пастуших собак. Історія розвитку саме грюнендалей сягає корінням у XIX століття, а творцем вважається відомий в ті часи собаківник Ніколас Роуз.
Він довго відбирав з приплодів вівчарок цуценят з довгою і густою чорною шерстю, але лише в 1891 році йому вдалося отримати окрему різновид, володіла необхідними якостями. Стандарт породи був встановлений лише через 16 років, а п'ятьма роками пізніше (у 1912 році) грюнендаль був офіційно визнаний клубом собаківництва Америки. В країнах СНД ці красиві собаки з'явилися набагато пізніше – лише наприкінці минулого століття.

Зовнішні дані


Характер, харчування та догляд за породою грюнендаль

Зовнішність грюнендалей дуже виразна і незвичайна. І основна причина – це довга і густа чорна шерсть. Розміри вельми значні: зростання в загривку псів становить 60-65 сантиметрів (вага дорівнює 30-38 кілограмів), а сук – близько 55-60 при вазі від 25 до 30 кг. Морда витончена і довга, плавно переходить в лоб, щоки плоскі.
Вуха повинні бути стоячими, вони досить високо посаджені, мають трикутну форму. Корпус м'язистий, добре розвинений і гармонійно складений, лапи досить стрункі, але при цьому потужні. Хвіст має середню довжину, дуже пухнастий. Карі очі зазвичай, відрізняються невеликими розмірами і мигдалеподібної форми.

Темперамент і поведінка


Характер представників породи дуже лагідний і спокійний, хоча вони дуже енергійні і рухливі, що пов'язано з їх початковим і основним призначенням – роллю пастухів. Але грюнендаль стане відданим вихованцем і вірним другом, він є відмінним компаньйоном і буде супроводжувати свого господаря всюди, допомагати йому у всіх справах. Крім того, такі собаки здатні вловлювати настрій людини, а також швидко адаптуватися до нових умов та відчувати зміни в обстановці.
Грюнендалі доброзичливі і досить стримані, вони не проявляють агресію необдумано, навіть у чужих людей. Але якщо господареві загрожує небезпека, то він неодмінно захистить його, миттєво відреагувавши на потенційну небезпеку. З дітьми такі собаки відмінно ладнають, можуть виконувати функції няньки і грати з маленькими підопічними в активні ігри. І хоча витівки улюбленець може стерпіти, все ж він висловить своє невдоволення або постарається уникнути подальших контактів.
Характер, харчування та догляд за породою грюнендаль

Грюнендаль – це природжений вожак, так що господареві доведеться відразу довести і затвердити свій авторитет, зайняти лідерську позицію, щоб вихованець слухався. Але щодо інших тварин в будинку собака все ж буде намагатися добитися підпорядкування. Крім того, представники породи ревно ставляться до власності, особливо до своєї території, тому будь-які посягання на неї будуть негайно припинятися.
Що стосується інтелекту, то він дуже високий: грюнендалі – неймовірно розумні, а часом харизматичні собаки, здатні мислити і навіть приймати рішення. Вони вловлюють все буквально нальоту, і це, безсумнівно, великий плюс.

Як доглядати та утримувати?


Догляд та утримання собаки породи грюнендаль полягає в дотриманні декількох правил:

 • Перш за все, потрібно давати вихід енергії, інакше надмірна рухливість призведе до спроб самостійних розваг, які зазвичай закінчуються псуванням майна. Тому щодня і бажано два рази гуляйте зі своїм вихованцем, дозволяйте йому досхочу набігатися і втомитися. В ідеалі краще утримувати грюнендаля в приватному будинку, причому на вулиці в спеціально обладнаному просторому вольєрі.

 • Порода відрізняється довгою шерстю, і вона вимагає догляду, хоча він нескладний. Так, рекомендується регулярно розчісувати вихованця гребенем з не дуже частими зубцями, щоб не виривати волосся, а лише акуратно видаляти підшерстя. У період линьки таку процедуру бажано проводити щодня, а в звичайний час – один-два рази в тиждень. Стригти собаку не рекомендується, це негативно впливає на зовнішні дані і суперечить стандарту породи.

 • Регулярно очищайте очі, змочуючи ватяний тампон в теплій воді. Якщо вони сильно забруднені, то можна використовувати неміцну заварку.

 • Вуха також слід утримувати в чистоті, тому і їх регулярно протирайте вологим ватним диском.


 • Як і чим годувати?


  Харчування вихованця відіграє важливу роль в його розвитку і безпосереднім чином впливає на стан здоров'я. Хоча такі собаки практично всеїдні, їжа повинна бути різноманітною і збалансованою, що забезпечує надходження в організм усіх необхідних поживних речовин.
  Характер, харчування та догляд за породою грюнендаль

  У раціон обов'язково повинні входити м'ясо, морська риба, молочні продукти, овочі, яйця, різні крупи у вигляді каш (в них можна додавати м'ясо), а також рослинну олію в помірних кількостях і місцеві сезонні фрукти. Натуральний корм може замінюватися спеціалізованим, бажано призначеним для вівчарок або енергійних собак великих порід.
  Важливо: ні в якому разі не давайте вихованцеві гострі, солоні, мариновані страви, борошняне, солодке, напівфабрикати і фастфуд, а також потенційно алергенні продукти.

  Навчання та дресирування


  Дресирування собак породи грюнендаль буде успішною, якщо почати її з раннього дитинства і проявляти терпіння. Грубого поводження вихованець не потерпить, так що варто стримуватися, але при цьому доречно проявляти жорсткість з допомогою впевненого голосу. Завдяки відмінній пам'яті тварина засвоює навіть складні команди з другого чи третього разу, а також із задоволенням їх виконує, причому без заохочень, а заради інтересу і на догоду своєму господареві.

  Стан здоров'я


  Бельгійська вівчарка – досить міцна собака, володіє хорошим здоров'ям. Але все ж деякі захворювання і проблеми зустрічаються: дисплазія кульшового або ліктьового суглоба, що передається у спадок епілепсія, деякі захворювання очей (наприклад, атрофія сітківки), гіпотеріоз, алергія, ожиріння і навіть депресія. Середня тривалість життя грюнендаля становить близько 10-13 років, а максимально зареєстрована – 18 років.
  Знайдіть вірного й розумного друга і забезпечте йому належний догляд і турботу!