Корисні поради
на всі випадки життя
» » Плюси і мінуси електронних книг для дітей

Плюси і мінуси електронних книг для дітей

Додано: 10.01.17
Рубрика: Сім'я і діти
Досягнення науки і техніки останніх десятиліть суттєво спростили життя людини. Більше не потрібно проводити тривалі розрахунки, списуючи для цього по кілька зошитів. Все це за лічені хвилини може зробити спеціальна комп'ютерна програма.
Не потрібно чекати, поки улюблений серіал знову будуть показувати по телевізору, його легко можна знайти в Інтернеті і дивитися у зручний для вас час. А за книгами вже давно не треба ходити в бібліотеку, їх також можна завантажити у Всесвітній мережі і читати за допомогою сучасних гаджетів, одним з яких є електронна книга.

Брати чи не брати?


Плюси і мінуси електронних книг для дітей

Якщо ще кілька років назад вибір електронних книг був невеликий, а ціна часто «кусалася», то сьогодні навіть середньостатистичний громадянин нашої країни може дозволити собі купити таку «читалку». Особливо зраділи появі цього дива техніки батьки, чиїх дітей було складно умовити взяти в руки хоч одне друковане видання. Але спростилася ситуація насправді? Спробуємо розібратися.
Істотні плюси у гаджета дійсно є:
Електронна книга може вміщати в себе кілька творів. Це зручно вже хоча б тому, що не доведеться брати з собою в поїздки і подорожі зайвий багаж, і в будь-який момент є можливість поринути в світ літератури.
Скачувати можна не тільки літературні твори, а навіть підручники, таким чином, знімаючи зі школяра додаткові фізичні навантаження у вигляді важкого портфеля.

 • Розмір і якість тексту. Часто батьки скаржаться на неякісний друк книг і занадто дрібні літери, що вимагає посиленої напруги очей при читанні. Електронна «читалка» дозволяє збільшувати або зменшувати шрифт згідно з індивідуальними вимогами. А чіткість буде залежати тільки від обраної моделі.

 • Можливість залишати замітки. Часто в процесі навчання школярам необхідно відзначити головну думку або важливі деталі. Більше немає необхідності писати в книзі або виписувати все в зошит, потрібні замітки можна залишати на полях завдяки спеціальним функціям.

 • Мультимедіа. Якщо в звичайних підручниках кількість пояснювальних малюнків і зображень не надто велика, то в електронному варіанті можна підібрати таку книгу, яка допоможе легше засвоїти інформацію, давши можливість переглянути малюнки або навіть відео по темі.

 • Миттєве звернення до словників. У випадку з іноземними текстами, не потрібно буде шукати багатотомник. Інтегрувавши його в електронну книгу, дитина зможе тут же знайти невідоме слово, його значення і переклад.


 • Але при всіх своїх перевагах, електронний гаджет не позбавлений і деяких мінусів.

 • Залежність від заряду. Якщо звичайну книгу можна читати хоч тиждень з перервами, то гаджету необхідна підзарядка. Іноді це буває проблематично, якщо під рукою не виявилося зовнішнього акумулятора або вільної розетки.

 • Вплив на зір. Незважаючи на високу якість, будь-яка електронна книга являє собою пристрій, екран якого складається з пікселів. Це створює ефект мерехтіння, що часто непомітно неозброєним оком, але змушує його напружуватися сильніше, призводячи до швидкої втоми.

 • Зайва інтерактивність. Часто розробники, з метою просування свого продукту, пропонують для дітей різні варіанти енциклопедій та навчальних книг, наповнені анімацією. Але на ділі виявляється, що така функція має переважно розважальний характер, і дитина, замість того, щоб вникати в суть прочитаного, відволікається на гру.


 • Лікарі також стурбовані тим, що батьки тішать зовсім ще маленьких школярів такими технологічними подарунками, вважаючи, що вони допоможуть швидше засвоювати потрібний і часом складний матеріал. Але в період розвитку рефракції ока варто обмежувати використання подібних гаджетів, інакше у дитини може розвинутися синдром сухого ока і більш серйозні проблеми із зором.
  Плюси і мінуси електронних книг для дітей

  Вибираючи електронну книгу для дітей, не варто економити. Зверніть увагу в першу чергу на тип дисплея. Оптимальний варіант – e-link і pearl e-link. Відповідний дозвіл екрану для читання – 1024х758.
  Збираючись ощасливити свого школяра електронною книгою, керуйтеся в першу чергу турботою про її здоров'я, і не забувайте контролювати процес використання гаджета. Тільки так він принесе користь і задоволення.