Корисні поради
на всі випадки життя
» » Історія неймовірної фортеці Хоензальцбург

Історія неймовірної фортеці Хоензальцбург

Додано: 10.01.17
Справжні мандрівники знають, для того щоб дізнатися більше цікавого про країну, до якої ви прибули, варто хоча б на час відхилитися від звичних екскурсійних маршрутів. Відправившись в Австрію, обов'язково загляньте в відомий багатьом Зальцбург. Серед безлічі пам'яток, обов'язково варто відвідати символ міста – фортеця Хоензальцбург.

Стародавня історія


Історія неймовірної фортеці Хоензальцбург

Хоензальцбург – це серце старого міста. Його історія налічує вже понад 900 років, за які зовнішній вигляд замку залишився практично незмінним. В перекладі з німецької, назва означає «висока фортеця Зальцбурга». А з оглядових веж і правда відкривається прекрасний вид на все місто.
Її будівництво було розпочато наприкінці 11 ст., коли місто процвітало, успішно торгуючи сіллю. Але конкуренти не дрімали, тому будівництво укрепительного споруди було більшою мірою необхідністю, ніж примхою місцевої влади.
Спочатку це був невеликий житловий масив і маленька церква. У 17-18 ст. зовнішня частина споруди була розширена й зміцнена, а через 200 років там з'явилися кілька веж і бастіон. З плином часу фортеця продовжувала поліпшуватися, і на початку 16 ст. завдяки архієпископу Леонарду фон Койчаху було налагоджено безперебійне водопостачання. У разі облоги це давало можливість перебували на території Хоэнзальцбурга не померти від спраги.
Історія неймовірної фортеці Хоензальцбург

Крім цього, в 1500 році тут був успішно запущений перший у світі фунікулер, з допомогою якого до фортеці доставляли продукти та інші товари з підніжжя гори Фестун.
Один раз замку довелося витримати і облогу. Сталося це в 1525 році, коли бунти селян досягли свого піку. Але їм так і не вдалося його захопити.
Величність і вражаючі масштаби, які видно навіть на фото, зробили Хоензальцбург одним з найбільших замків в світі.

На що звернути увагу?


Прибувши в Зальцбург, ви відразу помітите фортеця. Її видно з будь-якої точки міста. Як туди дістатися? Дуже легко. У місті до неї курсують два автобуси під номерами 5 і 25. А якщо ви відправилися на прогулянку по старому місту, тоді швидше за все буде скористатися старовинним фунікулером, який вже сам по собі є пам'яткою історії.
Оглянувши дорогу, що веде до пам'ятки і зовнішні потужні стіни, вам може здатися, що це все, чим може здивувати символ міста.
Але варто потрапити всередину, як думка тут же зміниться. На величезній площі в 30 тис. кв. м розташувалося цілих 20 будівель, кожне з яких представляє особливий інтерес. Ви можете оглянути кілька веж, будівля пекарні, церква, булочну і навіть в'язницю.
Історія неймовірної фортеці Хоензальцбург

Житлова частина замку відповідає всім канонам розкоші королівського палацу. Готичні елементи інтер'єру, меблі з дорогих порід дерева, стіни, оббиті шкірою із золотим декором, і старовинні картини зачаровують своєю красою.
Обов'язково варто відвідати історичний музей на території Хоэнзальцбурга. Там зібрані колекції зброї, монет, одягу і предметів побуту часів Середньовіччя.
А заглянувши в апартаменти єпископа, вам представиться унікальна можливість побачити дуже цікаву конструкцію – туалет. Можливо, отвір в підлозі і дерев'яний стільчик, який був зроблений для зручності, здадуться вам смішними, але в ті часи ця кімната могла претендувати на звання найсучаснішою в усьому світі.
Для тих, хто боїться розгубитися серед такої величі, існують екскурсії, а також дуже зручні абонементи, включають проїзд на фунікулері в обидві сторони, вільне відвідування всіх споруд замку і аудіогід за 10 євро.
Історія неймовірної фортеці Хоензальцбург

На території фортеці для туристів працюють кафе і сувенірні крамнички, де можна відпочити і придбати милих дрібниць на пам'ять.
Щорічно тут проводяться курси для художників, а також всілякі концерти.
Хоэнзальцубрг – дивовижне місце, де можна відчути справжній дух середньовіччя, захоплюючись і дивуючись його красою та масштабами.