Корисні поради
на всі випадки життя
» » Типи вірусу папіломи у жінок

Типи вірусу папіломи у жінок

Додано: 11.01.17
Вірус папіломи людини являє собою групу вірусів, у яку входить близько 70 підвидів. Кожен з них здатний викликати захворювання різних органів і систем, будучи по-своєму небезпечним. Відмінність цих вірусів – в унікальному ДНК-коді. Щоб розрізнити їх було легше, кожному було присвоєно індивідуальний номер.
Найбільш частий спосіб передачі папилломаинфекции – незахищені статеві контакти. Але потрапити в організм вона може також через пошкоджені слизові оболонки або шкіру внаслідок контакту з виділеннями зараженої людини.

Як розпізнати?


Вірус може опинитися в організмі в будь-який час. Імунітет у такому разі його успішно пригнічує, якщо людина здорова. Але якщо захисні сили ослаблені, то підступні мікроорганізми проникають у внутрішні шари дерми, змінюючи роботу хромосом, і викликають розвиток різних утворень.
Знати достовірно про наявність в організмі одного з групи вірусів можна, здавши аналізи. Але існують і характерні симптоми, що вказують на проблему.

 • Бородавки. Утворення невеликого розміру, які можуть з'являтися на долонях, ступнях та інших частинах тіла. Найчастіше, нічим не відрізняються за кольором від загального шкірного покриву. Головна проблема в такому разі – естетична. Але варто врахувати, що кількість бородавок може збільшуватися, посилюючи проблему. Причиною їх появи є ВПЛ типів 1-4. Потрапляє в організм він, як правило, ще в дитинстві через рани і садна.

 • Кондиломи. Цей симптом зустрічається найчастіше в гінекології. З'являються такі бородавки з нерівними кінчиками, що зовні нагадують цвітну капусту, як правило, на слизових оболонках статевих органів. Викликані вони вірусами 6 і 11 типів.

 • Бовеноидный папулез. Проявляється невеликими бляшками, які дещо піднімаються над шкірою. Вони можуть мати рожевий, жовтий і коричневий колір. Найбільш часта локалізація – статеві губи жінок і головка статевого члена у чоловіків.


 • Так як всі типи ВПЛ діляться ще і по рівню онкогенності, то варто знати, що бовеноидный папулез входить до числа небезпечних, і може перерости в рак.

 • Рак шийки матки. Деякі типи вірусу викликають передраковий стан, що при своєчасному виявленні успішно лікується. Сам рак найчастіше протікає безсимптомно і виявляється на останніх стадіях. Викликаний ВПЛ 161831 333539 типів.


 • Способи діагностики


  Найпростішими способами виявлення активних ВПЛ є гістологічне та цитологічне дослідження. У першому випадку вивчають матеріал на наявність патологічно змінених клітин, яких не повинно бути в нормі. А в другому – ступінь зміни тканини, взятої на аналіз.
  Типи вірусу папіломи у жінок

  Діагностувати захворювання можна також за допомогою ПЛР тесту, під час якого у жінок беруть матеріал зі слизової оболонки піхви і шийки матки, а у чоловіків з голівки члена. Але, до жаль, достовірність такого аналізу невисока.
  Більш сучасним методом діагностики для виявлення рівня концентрації вірусу є digene-тест. Він дає можливість не тільки виявити наявність і кількість мікроорганізмів, але і визначити їх онкогенность.

  Необхідна терапія


  З-за великої кількості папіломавірусів, що викликають різні захворювання, у медичній практиці не існує єдиної схеми лікування цієї інфекції. Кожен окремий випадок вимагає індивідуального підходу.
  Позбутися від вірусу зовсім практично неможливо, тому основна мета лікування – мінімізувати його прояви.
  Бородавки, навіть якщо вони не представляють ніякої небезпеки, все ж краще видалити. Зробити це можна за допомогою рідкого азоту (кріодеструкція) або лазера. Але варто відзначити, що причину проблеми вони не усувають, тому через деякий час утворення можуть з'явитися знову.
  Часто паппиломавирусная інфекція поєднується з іншими захворюваннями, що свідчить про неспроможність імунної системи. Як лікувати її в цьому випадку? Основне, що буде рекомендовано – це імунологічне обстеження і курс препаратів, що підвищують рівень боротьби організму з вірусами та інфекціями.
  У разі злоякісних утворень можуть використовуватися хірургічно-медикаментозні методи лікування.

  Якщо ж ефективність такого двокомпонентного лікування виявилася низька, вдаються до більш складних схемах, використовуючи хірургічне видалення видимих проявів, противірусну терапію та прийом імуностимулюючих препаратів. Кожен з них повинен бути призначений лікарем. Самолікування в таких випадках неприпустимо.

  Чи можна убезпечити себе?


  В даний час багато медичні центри пропонують зробити вакцину проти ВПЛ. І якщо лікувальні її види ще не встигли позитивно зарекомендувати себе, то профілактичні є цілком безпечними і результативними.
  З їх допомогою ви зможете захистити себе від деяких типів папіломавірусу людини, які сприяють розвитку раку шийки матки, кількох інших, більш рідкісних форм раку і кондилом. Найбільш вдалий час для вакцинації – до початку статевого життя дівчини або в самому її початку.
  Паппиломавирусная інфекція настільки поширена і викликає настільки серйозні проблеми, що рівень витрат на діагностику та лікування за кордоном стоїть на другому місці після Сніду. Своєчасне її виявлення – один з найважливіших кроків на шляху до лікування. Саме тому лікарі радять уважно ставитися до свого здоров'я та проходити періодичні обстеження.