Корисні поради
на всі випадки життя
» » Догляд, харчування та утримання породи собак-бультер'єр

Догляд, харчування та утримання породи собак-бультер'єр

Додано: 18.01.17
Рубрика: Різне
Собак породи бультер'єр багато бояться і вважають дуже агресивними. Але чи так це насправді? Якщо ви вирішили завести такого вихованця, то повинні заздалегідь ознайомитися з усіма його особливостями і з'ясувати правила утримання, виховання та догляду.

Опис та історія появи породи


Бультер'єр – це дуже специфічна порода, яку просто неможливо сплутати з якоюсь іншою, і це добре видно на фото. Вона вважається споконвічно британської і відноситься до категорії англійських тер'єрів. Ця собака спочатку виводилася як бійцівська і призначалася для участі в собачих боях, які були розв'язані у багатьох країнах і дуже популярними в XIX столітті.
Догляд, харчування та утримання породи собак-бультер'єр

«Батьком» бультер'єра як породи вважається кінолог і селекціонер Джеймс Хинкс. І їм була виконана величезна робота, адже проводилися багаторічні експерименти і різні племінні схрещування. Нова порода з'явилася в результаті з'єднання трьох інших, а саме англійської тер'єра, далматина і англійського бульдога. Першого міцно складеного, м'язистого і потужного бультер'єра білого забарвлення Джеймс представив на виставці в початку 60-х років XIX століття.
Цікаво: в один час порода була неймовірно популярною серед студентів і викладачів Оксфордського університету, і містити бультер'єра вважалося хорошим тоном і відмінним смаком.

Зовнішні дані


Бультер'єр – собака середніх розмірів, має міцний корпус. Зростання в холці зазвичай становить близько 35-45 см, але може досягати 50. Середня вага – близько 30 кілограмів. Корпус має середню довжину, більш розвинений в області грудей, лапи недовгі, але м'язисті. Морда витягнута, її верхня частина майже плоска, а в анфас форма нагадує яйце без єдиного вигину. Вуха гострі, трикутні, тонкі і невеликі, посаджені близько. Хвіст короткий, розташований досить низько, до кінця звужується. Забарвлення може бути білим або плямистим.
Догляд, харчування та утримання породи собак-бультер'єр

Особливої уваги заслуговують очі бультер'єра. За стандартом їх колір повинен бути темним, але важливо не це. Дивною рисою породи є трикутна форма, яка властива тільки цим собакам.

Характер і інтелект


Чим небезпечний бультер'єр? Це питання хвилює багатьох, причому цілком обгрунтовано, адже порода вважається виключно бійцівської. І, здавалося б, основоположною рисою характеру повинна бути агресія. Але насправді це не так: бультер'єри зовсім не агресивні, особливо до людей і при правильному вихованні. Але вони можуть проявляти таку якість відносно інших тварин, це закладено на геном рівні, але цілком поправно.
Бультер'єри дуже прив'язуються до своїх господарів і стають для них відданими друзями і компаньйонами у всьому. Але вони вимагають підвищеного і практично постійно уваги, а самотності просто не переносять. До дітей такі собаки теж ставляться лояльно, але все ж пустощів не люблять. Крім того, не варто вихованця дражнити, він може сприйняти це як загрозу і проявити агресію (а хватка у бультер'єрів неймовірно міцна).
Догляд, харчування та утримання породи собак-бультер'єр

Ще одна якість – це власництво. Такі собаки дуже ревно і жадібно ставляться до своїх речей, всіляко захищають їх від посягань. І саме тому вихованець може стати непоганим охоронцем або сторожем, який буде гавкати побачивши незнайомця, хоча навряд чи накинеться на нього (за винятком явних загроз).
Бультер'єри дуже розумні і дуже примхливий, тому повністю підпорядкувати собі такого пса навіть авторитетному господареві навряд чи вдасться. Представники породи здатні до прийняття самостійних рішень (це корисно в боях, тому така якість вважається основним). Крім того, вони хоробрі, витривалі, цілеспрямовані, володіють волею до перемоги і практично не відчувають болю.

Як утримувати?


Утримання і догляд за бультер'єром не дуже складні і передбачають дотримання таких принципів:

 • Хоча така порода собак цілком підходить для утримання в квартирних умовах, їй необхідно давати достатнє навантаження, так як фізична активність необхідна і дозволяє вихлюпувати енергію в безпечне русло.

 • Бультер'єр володіє короткою, твердою і гладкою шерстю, і вона не вимагає складного догляду: досить два рази в тиждень очищати її гумовою рукавичкою або спеціальною м'якою щіткою. У період линьки випадає шерсть потрібно регулярно видаляти.

 • Якщо кігті не сточуються самостійно об тверді поверхні, то зрізайте їх приблизно раз в два або три тижні.

 • Раз в тиждень мити вуха і протирайте очі, використовуючи змочений у теплій кип'яченій воді ватний диск. При будь-яких запаленнях звертайтеся до ветеринара.

 • Купати собаку потрібно якомога рідше, якщо це вкрай необхідно. Для очищення вовни можна використовувати вологу губку або ганчірку.


 • Чим годувати вихованця?


  Догляд, харчування та утримання породи собак-бультер'єр

  Харчування дорослого бультер'єра має бути одно - або дворазовим: приблизно опівдні і близько 19:00-20:00. Цуценяті потрібно більше годувань. Раціон повинен бути збалансованим, і в нього можуть входити сире або варене м'ясо, що пройшла термічну обробку морська риба, субпродукти, варені овочі, сир, різні крупи (геркулес небажаний). Припустимо і спеціалізований корм. А ось гострого, жирного, мучного, солодкого, копченого, солоного та маринованої варто уникати.

  Виховання і навчання


  Кілька правил виховання і навчання бультер'єрів:

 • Дуже важлива рання соціалізація, яка навчить собаку адекватно реагувати на суспільство, включаючи незнайомих людей і інших тварин.

 • Також слід ще в ранньому віці навчити вихованця ділитися і не ставитися до своїх речей надмірно ревно (хоча все ж особистий простір необхідно).

 • Господар повинен бути спокійним і терплячим, але при цьому наполегливим і в міру суворим. Але крики і фізичне насильство неприпустимі!

 • Давайте різноманітні навантаження, так як однотипні вихованцеві швидко набриднуть.

 • Виявляйте любов і турботу, і він відповість вам тим же і буде намагатися догодити.

 • Не тисніть на собаку.

 • При проявах агресії імітуйте прикрість.

 • Заохочуйте собаку, а ось покарання – не найкращий метод виховання.


 • Як вибрати цуценя?


  Здорові цуценята бультер'єра міцні, активні і бадьорі. А якщо ви бажаєте отримати майбутнього учасника виставок, то уважно оцініть екстер'єр і ознайомтеся з родоводом. Купувати вихованця бажано в професійному розпліднику або хоча б у відомого заводчика.

  Можливі проблеми


  Хоча ці собаки витривалі, все ж можуть виникати такі хвороби та патології як вивихи суглобів, энтропион (заворот століття), стеноз аорти, глухота, дерматит, онкологічні захворювання, демодекоз, полікістоз нирок і сонячні опіки.
  Піклуйтеся про бультерьере і приділяйте йому увагу, щоб він став вашим вірним другом.