Корисні поради
на всі випадки життя
» » Догляд, харчування і особливості змісту англійського бульдога

Догляд, харчування і особливості змісту англійського бульдога

Додано: 18.01.17
Рубрика: Різне
Англійський бульдог виглядає більш ніж дивно, чим і підкорює серця. Але чи так він милий насправді? І як утримувати цього вихованця?

Опис та історія породи


Догляд, харчування і особливості змісту англійського бульдога

Англійська бульдог є справжнім національним символом Англії, адже батьківщиною породи є саме ця країна. Небагатьом відомо, що спочатку такі милі собаки використовувалися досить жорстоких цілях – для цькування биків. І, назва, до речі, сталося саме від цього призначення: воно дослівно перекладається як «бича собака». До речі, складки допомагали в сутичках і служили захистом від пошкоджень. Також собак часто брали на полювання на кабанів, і вони були відмінними мисливцями.
Але сучасні бульдоги відрізняються від своїх предків – староанглийских, яких сьогодні вже не існує в природі. Нинішні представники породи втратили свої початкові якості і в більшості випадків використовуються як компаньйони, так як особливими навичками не володіють.

Зовнішній вид


Догляд, харчування і особливості змісту англійського бульдога

На фото видно, що зовнішній вигляд англійських бульдогів досить забавний. Собака має середні розміри, але дуже коренаста. Її зріст становить близько 40-45 сантиметрів, а вага – 20-30 кілограмів. Тіло велике, не дуже довге, лапи широко розставлені. Морда велика, коротка і приплюснутий ніс знаходиться приблизно на рівні очей. Вуха невеликі, хвіст короткий. Характерною особливістю є складки, яких особливо багато в передній частині корпусу і на голові.

Характер


Англійський бульдог – неймовірно спокійний і навіть дещо флегматичний вихованець. Він повільний, і така риса може сприйматися як важливість, що надає образу якусь харизматичність. Ця собака – вірний друг і прекрасний компаньйон, який підтримає завжди і у всьому. Представники породи швидко і сильно прив'язуються до людей і вимагають уваги до себе, відповідаючи тим же. Зміну господаря бульдог може просто не перенести, сприйнявши це як зраду.
Догляд, харчування і особливості змісту англійського бульдога

Бульдог прекрасно ставиться до дітей і сам чимось нагадує незграбного карапуза. Але в рухливі ігри грати він не стане, хоча із задоволенням поспостерігає за юним господарем і складе йому компанію в спокійних заняттях. До іншим тваринам ці собаки теж лояльні, особливо якщо привчені до товариства з раннього віку.
Може здатися, що англійський бульдог ніби «загальмований». І він дійсно може забаритися при виконанні команди або прохання. Але це зовсім не з-за низького інтелекту: навпаки, такі собаки дуже розумні, тому перш ніж зробити що-то, добре все обдумают, щоб вирішити, чи варто напружуватися. І все ж бульдогам до душі складні завдання, що змушують мислити.

Особливості змісту


Догляд, харчування і особливості змісту англійського бульдога

Догляд за тваринами передбачає дотримання наступних правил:

 • У час прогулянок не варто змушувати бульдога довго ходити і тим більше бігати, підвищена активність небезпечна і протипоказана. А в жарку погоду і зовсім не рекомендується виходити на вулицю, щоб уникнути перегріву.

 • Англійський бульдог має гладку і коротку шерсть, яка не вимагає складного догляду: досить двічі на тиждень розчісувати її твердою щіткою.

 • Вкрай важливо стежити за станом складок, так як вони можуть забруднюватися, що викличе роздратування. Регулярно протирайте їх спочатку вологим ватним диском, а потім сухим.

 • Купати вихованця слід нечасто, по мірі необхідності, причому зі спеціалізованим зволожуючим шампунем. Часті водні процедури і використання мила можуть призвести до шкірних захворювань. Після купання ретельно витріть собаку. Також забруднення можна видаляти вологою ганчіркою.

 • Слід підстригати кігті по мірі відростання.

 • Потрібні періодичні чищення зубів (можна використовувати спеціальні кістки).


 • Як і чим годувати?


  Харчування собаки повинно бути, насамперед, збалансованим. Основою раціону є білок (він необхідний для м'язів, які відчувають величезні навантаження), але варто віддавати перевагу низькокалорійним продуктам. М'ясо слід відварювати, його частка в меню становить близько 30-40%. Також в раціон вводяться крупи, сир, овочі. Натуральну їжу можна замінити спеціалізованим кормом.
  Важливо: не давайте вихованцеві страви зі свого столу, в особливості борошняні вироби, копченості, солодощі, смажене, напівфабрикати, фастфуд, жирне.

  Виховання


  Виховання полягає в турботи, уваги і терпіння. Не варто бути вимогливим, але при цьому доречно виявляйте строгість і доводьте свій авторитет. І станьте для англійського бульдога не просто господарем, а іншому, тоді він буде вам довіряти і намагатися всіляко догодити.

  Вибір щеняти


  Догляд, харчування і особливості змісту англійського бульдога

  Цуценята ще забавніше, ніж дорослі тварини, але варто звертати увагу на інші якості. Собака повинна бути рухомою і цікавою. Покупку краще здійснювати в розпліднику, причому вам повинні надати документи. Вихованець для виставок повинен мати родовід.

  Проблеми зі здоров'ям


  На жаль, англійська бульдог не володіє міцним здоров'ям, і більшість проблем пов'язано з фізіологічними особливостями.
  Ось деякі труднощі, з якими може зіткнутися власник:

 • Часті простудні хвороби. У представників породи короткі дихальні шляхи, через які швидко проникають в організм патогенні організми.

 • Проблеми з органами дихання, наприклад, гіпоплазія трахеї.

 • Перегрів. Він є частою причиною смертей англійських бульдогів, тому спекотна і волога погода дуже небезпечна для таких тварин, що пов'язано з особливостями будови тіла і функціонування внутрішніх органів.

 • Серцево-судинні захворювання. Значну вагу при невеликих розмірах тіла – величезне навантаження на судини і серце. І з цієї причини собаки часто страждають задишкою.

 • Ожиріння. Бульдоги ведуть спокійний спосіб життя і люблять поїсти, що часто призводить до стрімкого набору маси тіла.

 • Поширені і захворювання очей, такі як кератокон'юнктивіт, аденома третього століття, дистихиаз та інші.

 • Нерідко зустрічаються проблеми з суглобами: вивихи, дисплазії.

 • Дерматологічні захворювання: алергічні реакції, демодекоз, міжпальцевий дерматит і навіть акне.

 • Стеноз аорти.

 • Проблеми зі слухом, аж до глухоти.

 • Лімфосаркома.

 • Важкі пологи. Таз самок дуже вузький, і голова цуценя не може пройти через родові шляхи, так що розродження у більшості випадків передбачає кесарів розтин.


 • Цікаво: бульдоги можуть хропіти, пускати слину або страждати метеоризмом, але все це цілком нормально і не вимагає допомоги.

  Станьте для бульдога іншому, і він відповість вам любов'ю!