Корисні поради
на всі випадки життя
» » Екологічні засоби для прибирання в будинку

Екологічні засоби для прибирання в будинку

Додано: 31.01.17
Рубрика: Цікаве
Багато миючі засоби, що використовуються для проведення прибирання в будинку, містять хімічні сполуки, і деякі з них можуть бути небезпечними для здоров'я. Але ж за чистотою житла необхідно стежити, а народні рецепти не завжди дозволяють досягти повноцінного очищення. Але є альтернатива – екологічні кошти. Нижче будуть розглянуті найбільш якісні, а також їх переваги та недоліки.

У чому відмінності?


Екологічні засоби для прибирання в будинку

Основна відмінність екологічних коштів від звичайних хімічних – це їхня безпека. В склад не входять шкідливі компоненти, такі як аніонні поверхнево-активні речовини (скорочено ПАР), формальдегід, феноли, хлор, нітробензол, фталати, лаурилсульфат натрію, фосфати. Миюча активність в більшості випадків досягається за рахунок сполук рослинного походження, що утворюють піну.

Як зробити вибір?


Екологічні засоби для прибирання в будинку

Сьогодні в магазинах представлені різні екологічні засоби для прибирання в будинку, і вони стають все більш затребуваними. Але як визначитися серед такого різноманіття? При купівлі слід керуватися наступними критеріями:

 • Склад. У нього повинні входити виключно нешкідливі і безпечні компоненти. Так, в якості миючої основи зазвичай використовуються мильний корінь і мильний горіх, екстракт черимойи. Видалення забруднень сприяють неіонні ПАР (вони безпечні, на відміну від аніонних), сода, абразивні частинки. А щоб забезпечити антибактеріальний ефект, виробники додають спирт, органічні кислоти, ефірні масла. Іноді в склад включаються також натуральні віддушки, що надають засобам приємний аромат.

 • Призначення. Серед еко-коштів є призначені для миття вікон і стекол, для видалення накипу з сантехніки, для прання, миття підлоги, посуду і так далі. Також у продажу можна зустріти універсальні склади, які підходять для повноцінної генерального прибирання та для використання на різноманітних поверхнях.

 • Гіпоалергенність. Серед засобів є й гіпоалергенні, підходять людям, що страждають бронхіальною астмою та іншими алергічними захворюваннями.

 • Бренд. На даний момент марок екологічних миючих засобів чимало: серед них є як добре відомі і встигли завоювати довіру, так і нові. Довіряти варто перевіреним виробникам, але все ж переплачувати за відомий розрекламований бренд необов'язково.


 • Переваги і недоліки


  Еко-засоби мають як переваги, так і недоліки. Спочатку варто розглянути плюси:

 • Мінімум шкоди для здоров'я. В склад не входять шкідливі та небезпечні хімічні сполуки, тому навіть при попаданні в організм вони не матимуть негативного впливу на здоров'я і не порушать процеси і реакції, що протікають у важливих системах і органах.

 • Мінімальний вплив на навколишнє середовище. Якщо деякі хімічні компоненти можуть потрапляти в повітря і вступати в реакції з киснем, то натуральні речовини, по-перше, ніяк не впливають на середовище і не взаємодіють з її складовими, по-друге, досить швидко розкладаються, по-третє, не виділяють ніяких випарів.

 • Відсутність різкого хімічного запаху. Якщо багато звичні миючі засоби неприємно пахнуть або нав'язливо, то екологічні відрізняються легким натуральним ароматом або ж практично його повною відсутністю.

 • Еко-засоби стають оптимальним вибором для батьків маленьких дітей. Навіть якщо дитина оближе вимиту поверхню або річ, він точно не постраждає, так як всі компоненти абсолютно безпечні.

 • Миючі склади натурального походження здатні справлятися зі своїми основними функціями – очищенням і знезаражуванням.


 • Мінуси теж є:

 • Значний витрата, особливо якщо забруднення сильні. Натуральні засоби не такі концентровані і агресивні, як хімічні, тому зазвичай вони використовуються у великих обсягах.

 • Відносно висока ціна, що перевищує вартість хімічних засобів. Це пов'язано з тим, що натуральні компоненти часто важкодоступні й дорожчі.

 • На жаль, не всі екологічні засоби справляються зі значними забрудненнями і повноцінно знищують хвороботворних бактерій. Але деякі непогано виконують ці функції.


 • Популярні бренди


  Екологічні засоби для прибирання в будинку

  Варто розглянути декілька популярних марок, це допоможе вам визначитися і вибрати найкраще і підходить саме вам засіб.
  Отже, відомі бренди:

 • «Sodasan» – це німецький виробник, який виготовляє різні миючі засоби з натуральних, мають природне походження і екологічно чистих компонентів. Компанія має власні лабораторії, в яких розробляються ефективні формули. В асортименті можна знайти засоби для прання, прибирання в квартирі або в будинку, миття посуду, а також для особистої гігієни. Вся продукція проходить обов'язкову сертифікацію, що підтверджує безпеку і високу якість.

 • Ще один німецький виробник «Zelinsky Universal-Stein» випускає «Універсальний камінь». Він рекомендований для очищення будь-яких твердих поверхонь. У складі гліцерин, мильні пластівці, ефірне масло цітронелли, глина і зелене мило.

 • Заслуговує уваги бельгійська марка «Ecover», що випускає товари для прання, прибирання, особистої гігієни, посуду. Серед засобів є відповідні для дітей і алергетиків, а також для вегетаріанців (вони не містять продукти тваринного походження і не тестуються на тваринах). У складі лише натуральні і мінеральні біорозкладані компоненти.

 • «ETAMINE DU LYS» – французька компанія, що випускає більш 80 різних миючих засобів. Вся продукція даного бренду має сертифікати і виготовляється з натуральних компонентів, таких як масла (пальмова, рапсова і), копра, зерна, натуральні ензими, цукор та інші.

 • «ECОLEIV» – це російська марка, під якою випускаються різні екологічно чисті і безпечні засоби для миття посуду і прання. Порошки не руйнують навіть делікатні тканини, а деякі підходять для машинного прання.

 • «Etsal». Компанія виробляє продукцію на основі келоїдних частинок з додаванням пробіотиків. Келоїдні частинки відокремлюють від забруднення поверхонь, а пробіотики відновлюють нормальну мікрофлору і мікроклімат в приміщеннях.

 • «Attitude» – канадська марка, що випускає засоби для дезінфекції, прання, очищення різних поверхонь (у тому числі сантехніки та статі), пом'якшення води, миття посуду, а також виведення плям і рідке мило. Вся продукція екологічно чиста, нешкідлива.

 • «Klar». Під цим німецьким брендом випускаються порошки та рідини для прання, мило, засоби для виведення плям, відбілювачі, засоби для туалетів, ванн, статі, дзеркал, посуду і так далі.


 • Дбайте про здоров'я своєї родини: вибирайте екологічні кошти і використовувати їх для прибирання.