Корисні поради
на всі випадки життя
» » Плюси і мінуси ходьби босоніж

Плюси і мінуси ходьби босоніж

Додано: 11.02.17
Рубрика: Цікаве
Ходьба дуже корисна, а якщо ходити босоніж, то можна витягти максимум користі і зміцнити здоров'я. Але робити це потрібно правильно. Дізнайтеся, як саме.
Плюси і мінуси ходьби босоніж

Користь ходьби: суцільні переваги


У більшості випадків такий своєрідний спорт дуже корисний. І нижче перераховані основні плюси ходьби босоніж:

 • Згідно східним практикам, на стопах знаходиться безліч енергетичних точок, вплив на які дозволить спрямувати в потрібне русло життєву енергію, досягти гармонії і, звичайно, зміцнити своє здоров'я.

 • Сприятливий вплив на нервову систему і емоційний стан. Наприклад, ходьба по приємним поверхонь комфортної температури (землі, піску) розслаблює, допомагає мислити позитивно і зняти напругу. А якщо ходити по снігу чи по гальці, то можна, навпаки, підбадьоритися і поліпшити настрій.

 • Таке заняття знижує ризики розвитку варикозу, а також допомагає покращувати стан, якщо це захворювання вже діагностовано. Ходьба забезпечує відтік крові з нижніх кінцівок і зміцнює вени, перешкоджаючи їх деформації і розтягування, а також мінімізуючи ризики порушення кровообігу.

 • Ходьба босоніж на свіжому повітрі – це одна зі складових загартовування. Якщо влаштовувати такі корисні прогулянки регулярно, можна зміцнити захисні сили організму і підвищити його стійкість до атак патогенних мікроорганізмів, підвищити імунітет. І особливо корисно таке заняття для дітей, які відвідують дошкільні або освітні установи.

 • Ходьба босоніж – це прекрасний метод профілактики плоскостопості та корекції наявних порушень в будові ступень. Якщо ходити по рельєфних поверхнях, то м'язи будуть активно працювати, що допоможе зміцнити звід стопи і повернути його в нормальне положення.

 • Прогулянки без взуття значно поліпшують кровообіг і дихання, і, таким чином, знижують ризик розвитку деяких серцево-судинних захворювань, таких як гіпертонія, аритмія, інфаркт, стенокардія та інші.

 • Це прекрасний масаж ніг, особливо корисний для людей, ведучих малорухливий або сидячий спосіб життя.

 • Ходьба босоніж – приємне заняття, яке подарує масу позитивних емоцій.

 • Таке заняття підходить практично всім: дітям, літнім людям, чоловікам і жінкам, і навіть особам, що страждають деякими захворюваннями. І все ж певні обмеження є, але про них трохи пізніше.

 • Ходьба без взуття дозволить поліпшити стан п'ят і підошов ступнів і забезпечити комплексний догляд за ними. Так, переміщення по різним поверхням допомагають зволожувати шкіру, здійснювати пілінг і видаляти ороговілі клітини, розм'якшувати тканини, покращувати кровопостачання.


 • Ложка дьогтю в бочці меду


  Плюси і мінуси ходьби босоніж

  Незважаючи на те, що ходьба дуже корисна, таке заняття має і деякі мінуси:

 • Не всі мають можливість регулярно ходити босоніж. Пощастило жителям південних регіонів та власникам приватних будинків: у теплу пору року вони можуть роззутися і без сорому і побоювання ходити по власній території (або, в крайньому випадку, по морському березі). Але якщо людина живе в північному регіоні, то для нього ходьба на свіжому повітрі може стати практично неможливим заняттям.

 • Якщо свого будинку або дачі у вас немає, а в місті немає жодної водойми, то ви можете зіткнутися з нерозумінням з боку оточуючих: знайомих і тим більше незнайомих. Дійсно, босий людина, що йде по жвавій вулиці, виглядає досить дивно.

 • Ходьба корисна далеко не завжди: в деяких випадках вона може нашкодити. Так, якщо ходити по підлозі, асфальту або інших рівних поверхнях, то нічого доброго з цього не вийде. Людська стопа не призначена для цього (неспроста вона має природні вигини), тому при тривалому ходінні може деформуватися, що призведе до плоскостопості. Друга загроза – це можливі рани та інші пошкодження, завдані осколками, гострими каменями і іншими предметами, які можуть лежати на землі. І в разі порушення цілісності шкірних покривів підвищуються ризики проникнення патогенних мікроорганізмів, що спричинюють різні інфекції. А якщо ви вирішите пройтися в одній з південних тропічних країн, то ризикуєте «підхопити» яке-небудь серйозне захворювання: деякі живуть у цих краях комахи або паразити вкрай небезпечні.

 • Існують деякі протипоказання, до яких відносяться хвороби суглобів (артрит, подагра, ревматизм): при них підвищені навантаження, які лягають на стопи без спеціальної забезпечує амортизацію взуття шкідливі та небезпечні. А ходьба по холодним або, навпаки, по гарячих поверхонь протипоказана при запальних захворюваннях органів малого тазу.


 • Як правильно ходити?


  Плюси і мінуси ходьби босоніж


  Отже, як правильно ходити, щоб витягти з такого заняття максимум користі? Дотримуйте кілька правил:

 • Ходіть за правильним поверхонь. Краще всього, якщо вони будуть рельєфними. Так, влітку можна ходити по землі або по піску на пляжі (як сухого, так і вологого) по свіжій траві, особливо скошеної, по гальці і негострим камінню, сену.

 • Можна і навіть потрібно міняти поверхні: це дозволить забезпечити комплексне позитивний вплив ходьби.

 • Вибирайте відповідний час року і погоду. Так, якщо ви загартовані і звикли до знижених температур, то цілком можете ходити взимку, це дуже корисно. Але якщо ви – новачок, абсолютно не знайомий з загартовуванням, то різке і значне переохолодження може привести до простуди або інших захворювань. І в такому випадку краще почати зміцнювати здоров'я в теплу пору року.

 • Доповнюйте таке заняття фізичними вправами, щоб підвищити активність, зміцнити опорно-руховий апарат і м'язи, а також позбутися від зайвих кілограмів.

 • Будьте обережніше, переміщаючись по слизьким або нерівних поверхнях, щоб уникнути падінь і травм. А особливо уважним варто бути під час прогулянок по слизьких каменях.

 • Щоб уникнути шкірних інфекцій переміщайтеся без взуття тільки з чистим поверхонь, а також завжди дивіться під ноги, щоб вчасно помітити можливі небезпеки.

 • Особливо корисні прогулянки на свіжому повітрі, але якщо робити їх ви не маєте можливості, то це не привід відмовлятися від затії. Влаштуйте своєрідну майданчик у себе вдома: ходіть по рельєфному ковроліну, масажних килимках, розкладеним по підлозі камінню. А можна наповнити піском будь-яку широку ємність і «потоптатися» в ній. Щоб підсилити ефект, під час занять распахивайте всі вікна.


 • Обов'язково ходіть босоніж як можна частіше і робіть це із задоволенням і користю для здоров'я!