Корисні поради
на всі випадки життя
» » Особливості чаю бай хао інь чжень або музика північних голок

Особливості чаю бай хао інь чжень або музика північних голок

Додано: 01.03.17
Перед вами знаменитий білий чай Срібні Голки або, його китайська назва Бай Хао Інь Чжень, з села Фудин, що знаходиться на сході Китаю в провінції Фуцзянь. Авантюрна історія, в якій перемішані, як строкаті клапті: ризикові контрабандисти під загрозою страти, працівники чайних плантацій, обмежені традиційними заборонами, китайські імператори і сучасні любителі чаю.

Чай з забороненого міста


До 1796 року елітний чай Срібні Голки було заборонено вивозити за межі Китаю під страхом смертної кари, цей сорт вважався неподільною власністю імператорського дому. Чайні листки-стрілки, вкриті ніжним сріблястим ворсом, були привілеєм палацу Забороненого Міста. Тільки відчайдушні голови вирішувалися на те, щоб вивезти за межі Піднебесної рідкісний сорт і кожна історія гідна пригодницького роману. Вже на стадії збору Бай Хао Інь Чжень відрізняється від інших сортів.
Особливості чаю бай хао інь чжень або музика північних голок

Весняні срібні голки (березень-квітень) формуються вручну з добірних перших листків і бруньок (тіпсів) але не вранці, а під високим сонцем. Збирачам на плантаціях забороняється вживати алкоголь, спеції і парфумерію, ніщо не повинно заважати природному аромату чаю. Довгі голки листів і ворсисті нирки вбирають енергію гірського сонця. Збір піддається обробці, що щадить, делікатною просушування і прожаренню, які зберігають корисні властивості в повній мірі. Чайні листи і нирки не скручують, не мнуть. Сонце, гірське повітря: головні складові успіху.

Сеанс білої магії з викриттям


Усталений стереотип, що чай Срібні Голки — дуже делікатний, жіночий, слабкий, у сучасному світі не витримує критики. У свій час було популярне оману, що цей сорт ідеально заварюють тільки жіночі руки. Так, він вимагає уваги і акуратності, але він відкривається всім любителям чаю. Настій Бай Хао Інь Чжень дуже світлий і прозорий з акварельними відтінком бурштину.
Особливості чаю бай хао інь чжень або музика північних голок

Володіє багатою палітрою смаку: від терпкої хвоїнки до лугового цвітіння, яблучного сидру і ледве вловимі повільні медові ноти. Важливо дотримати тонкощі заварювання: скляна колба або гайван з порцеляни, тільки м'яка вода (жорстка вода може пошкодити ніжну структуру срібного ворсу чайних голок). Рекомендована температура не вище 70°C, заварки можна брати трохи більше, ніж зазвичай 7-10 г на 100 мл, 15 секунд протоки, або не більше 3 хвилин заварювання.
Магія Срібних Голок має цілком реальними властивостями. Цей світлий ранковий чай хороший, як профілактика остеопорозу і онклогических захворювань, він повертає життєві сили і ясність розуму, має м'яку протизапальну дію і знижує рівень холестерину в крові.
Особливості чаю бай хао інь чжень або музика північних голок

Чай Срібні Голки — добрий і легке тепло східних передгір'їв, ласкавий сеанс акупунктури, без болю і печіння. Ранкова свіжість високого сонця у вашій чашці. Перший ковток весни.
Чай Срібні голки і ще більше 100 сортів якісного чаю з усього світу – в інтернет - магазині chai-chai.ru.