Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чим корисні синбіотики для організму?

Чим корисні синбіотики для організму?

Додано: 02.03.17
В ході життя багато людей неодноразово стикаються з дисбактеріозом, які передбачають патогенна зміна кишкової мікрофлори. Причини цього досить різноманітні: стрес, неправильний спосіб життя і харчування, тривалий прийом лікарських засобів та ін., А наслідки дуже сумні: від метеоризму та нездорових шкірних покривів до панкреатиту та виникнення інфекційних вогнищ. Запобігти і позбавити від даних проблем, відновивши здоров'я мікрофлори, зможе прийом синбіотиків.

Що це таке?


Синбіотики – інноваційні препарати, що комбінують в своєму складі пре - і пробіотики.
Останні являють собою штами корисних бактерій, прискорюють метаболізм, зміцнюють імунітет і відновлюють бар'єрні властивості і цілісність слизової ШКТ. Але для отримання стійкого ефекту потрібно не просто заселити кишечник пробіотиками, а домогтися стимуляції їх пролонгованої росту і життєдіяльності, інакше корисні мікроорганізми швидко загинуть.
Чим корисні синбіотики для організму?

Для цього призначені пребіотики, що являють собою живильне середовище у вигляді неперевариваемых вуглеводів. Саме спільний прийом про - і пребіотиків здатна у найкоротші терміни і з найкращим результатом поліпшити стан мікрофлори.
З метою посилення терапевтичної ефективності та економії коштів на купівлю двох препаратів, варто вибрати синбіотики, адже вони показані до застосування всіма категоріями осіб, включаючи дітей.

У чому конкретна користь?


Багато хто помилково вважають, що симптоми дисбактеріозу – виключно проблеми зі стільцем, частий метеоризм або коліти. Насправді, в слизовій ШКТ зосереджено більше половини всіх імунних клітин організму. Тому патогенні зміни даній області ведуть до частішання застуд та ГРВІ, хвороб шкірних покривів і навіть болів у суглобах.
Отже, не варто дивуватися, якщо лікар порекомендує приймати синбіотики не тільки при кишкових інфекціях або після антибіотикотерапії, але і при алергії, дерматиті, високих фізичних і розумових навантаженнях, зростанні вірусних захворювань та ін. Доведена користь даних препаратів і для жінок в період виношування і годування дитини з метою компенсації гормональних збоїв в організмі.
Так чим корисні синбіотики? Вони сприяють:

 • виведенню шлаків, канцерогенів, токсинів, продуктів розпаду медикаментозних засобів;

 • поліпшенню перистальтики, а також нормалізації травних процесів, що перешкоджає появі гнильних і запальних вогнищ у відділах ШКТ;

 • прискоренню метаболізму, що веде до стабілізації ваги;

 • посилення імунної відповіді організму, в результаті чого знижується ризик виникнення аутоімунних, вірусних, алергічних та онкологічних хвороб;

 • поліпшення стану волосяних і шкірних покривів.


 • Природні джерела


  Будь-яку проблему легше попередити, ніж вирішувати. З метою профілактики дисбактеріозу корисно щодня поповнювати раціон продуктами, які є природними джерелами корисних бактерій і неперевариваемых вуглеводів. До їх числа відносяться: кисломолочні вироби, насіння льону, соєве молоко, зефір, ріпчаста цибуля, виноград, топінамбур, квашена капуста, мармелад, желе.
  Також не варто забувати про натуральних пробіотиках, що містяться в кисломолочних продуктах, соліннях, сої, сирі, цибулі-пореї. А ось забезпечити живильне середовище для їх росту допоможе спаржа, чорнослив, банан, часник, пшеничне борошно, цитрусові, кабачок, смородина, яблука, вівсяні і зернові висівки.
  Чим корисні синбіотики для організму?

  Користь від таких природних джерел пре - і пробіотиків буде лише при їх регулярному вживанні. Адже містяться в продуктах «хороші» бактерії працюють тільки в момент проходження по ШЛУНКОВО-кишкового тракту, не володіючи пролонгованою дією, на відміну від аптечних препаратів. Тому при наявності запущеного дисбактеріозу найкращий вихід – покупка синбіотиків.

  Як вибрати засіб?


  Сьогодні аптеки пропонують величезну кількість коштів, що включають пре - і пробіотики, наприклад: Біфідобак, Біфіліз, Лактіалє, Билактин, Лактофільтрум, Полифитохол та ін. Хоча їх склад багато в чому схожий, є кілька нюансів, на які варто звернути увагу:

 • Кількість бактеріальних штамів. Їх має бути, як мінімум, два: лакто - і біфідобактерії, які працюють у відділах як товстого кишечника, так і тонкого. В ідеалі: чим більше «живих» штамів, тим ефективніший засіб.

 • Якісний склад пребіотиків. Наприклад, люди з непереносимістю казеїну і лактози повинні вибирати синбіотики з відсутністю даних компонентів.

 • Рівень концентрації «хороших» бактерій. Природно, тим краще, чим він вище.

 • Наявність спеціальної оболонки, яка гарантує збереження життєздатності пробіотиків до того моменту, як вони потраплять до місця призначення. Причиною передчасної загибелі бактерій може з'явитися вплив солей жовчних кислот, шлункового соку і підшлункових ферментів.

 • Зручність використання. Подумайте, чи зможете ви тричі на день вживати препарат або краще вибрати засіб з одноразовим прийомом на добу. Врахуйте, що більшість синбіотиків має зберігатися в холодильнику. Тому якщо ви не можете забезпечити необхідні умови, наприклад, в подорож, варто зупинити вибір на засобі, який може зберігатися і при звичайній температурі.


 • Синбіотики – надійні помічники як в усуненні патогенних змін мікрофлори ШКТ, так і в профілактиці багатьох захворювань. Для отримання найкращого терапевтичного результату перед їх прийомом варто проконсультуватися з фахівцем, який допоможе підібрати найбільш ефективний препарат, виходячи з реальної клінічної картини.