Корисні поради
на всі випадки життя
» » Варто клеїти шпалери у ванній кімнаті?

Варто клеїти шпалери у ванній кімнаті?

Додано: 19.04.17
Рубрика: Ремонт
Для обробки ванної кімнати можна використовувати різні матеріали, і найбільш поширеним вважається плитка. А чи можна оформити це приміщення з допомогою шпалер? Зважте всі за і проти такого рішення і з'ясуйте підводні камені.
Варто клеїти шпалери у ванній кімнаті?

Шпалери в ванній: за і проти


Варто клеїти шпалери у ванній кімнаті? Це питання хвилює багатьох людей, що затіяли ремонт в такому приміщенні. І використання даного покриття надає масу можливостей, але при цьому може «підкинути» чимало проблем.
Варто клеїти шпалери у ванній кімнаті?

Спочатку розглянемо плюси використання шпалер для обробки ванної кімнати:

 • Істотна економія. Оздоблення стін шпалерами обійдеться набагато дешевше, ніж використання керамічної плитки чи інших матеріалів. Хоча деякі різновиди мають значну вартість.

 • Простота експлуатації. Дійсно, клеїти шпалери набагато простіше, ніж, наприклад, укладати плитку. З цим завданням впорається навіть новачок, особливо якщо не потрібна підгонка зображень.

 • Безліч варіантів колірних рішень і візерунків. Використовуючи шпалери, можна створити абсолютно будь-який дизайн кімнати, адже таке покриття може мати різні відтінки, принти і фактури, що імітують інші матеріали.

 • Якщо ви вирішите оновити інтер'єр приміщення, то зробите це без праці, так як покриття легко і швидко віддаляється, на відміну від тієї ж плитки, при демонтажі якій доведеться докладати чимало зусиль.

 • Можливість комбінування шпалер з іншими оздоблювальними матеріалами, причому практично будь-якими. І деякі сполучення можуть вийти стильними і цікавими.


 • Тепер перерахуємо мінуси:

 • Багато видів шпалер піддаються впливу підвищеної вологості, уникнути якої у ванній кімнаті просто неможливо. Але все ж є і вологостійкі різновиди, які не змінюють свої характеристики навіть при безпосередніх контактах з водою.

 • Якщо покриття буде вбирати вологу, то поступово його зчеплення з поверхнею стін погіршиться, і це призведе до відшаровування і потребує косметичного ремонту.

 • Пара та вологість можуть призвести до набухання клею, що спровокує освіта нерівностей на поверхні стін і негативно вплине на їх зовнішній вигляд.


 • Які шпалери можна використовувати для обробки ванної?


  Варто клеїти шпалери у ванній кімнаті?

  У магазинах оздоблювальних матеріалів можна знайти шпалери на будь-який смак, але які вибрати? Для оформлення ванної кімнати підійдуть тільки ті, які витримують вплив вологи і зберігають свої характеристики при контактах з водою.
  Варто клеїти шпалери у ванній кімнаті?

  Отже, вам доступні наступні види:

 • Вінілові шпалери мають верхній шар, виготовлений з вінілу, тобто полівінілхлориду. Таке покриття вважається водостійким і може мати цікаву характерну фактуру, здатну зробити стіни більш привабливими. Основа може бути паперовій та флізеліновій. Але варто пам'ятати про те, що при термічних впливах вінілові шпалери можуть почати деформуватися і розшаровуватися. Крім того, матеріал не пропускає пару і повітря, що при відсутності повноцінної вентиляції неминуче приведе до утворення і скупчення конденсату, а також погіршить мікроклімат приміщення. І, нарешті, вініл низької якості здатний виділяти шкідливі речовини в навколишнє середовище.

 • Миючі шпалери. Їх основа може бути практично будь-який, але головна відмінність такого покриття від інших видів – це зовнішній шар, що захищає від впливу вологи і надає можливість вологого прибирання. Тобто обклеєні стіни можна без побоювання витирати вологою ганчіркою і мити, звідси і така промовиста назва.

 • Склошпалери. До їх складу входять частинки скловолокна, і саме вони обумовлюють основні якості покриття, до яких відносяться вогнестійкість, водостійкість, підвищена міцність, стійкість до утворення цвілі і механічних пошкоджень, довговічність, а також різноманітність фактур. Крім того, такі шпалери можна фарбувати. Основний істотний недолік – висока ціна.

 • Зверніть увагу на так звані рідкі шпалери. Вони являють собою суміш, що складається з волокон целюлози і текстильних матеріалів, а також клеять компонентів. Після додавання води утворюється нагадує штукатурку маса, яка наноситься на поверхню стін щільним шаром. До плюсів можна віднести можливість швидкого усунення дефектів (досить обробити пошкоджену ділянку), естетичність, екологічність і хороші пропускні здатності. Але щоб зробити таке покриття водостійким, його потрібно покрити акриловим лаком, який утворює захисний шар.

 • Самоклеючі шпалери від інших відрізняються наявністю розташованого із зворотного боку клейового шару. Цей вид не вимагає додаткового використання клеючих засобів, що дуже зручно. Але при поклейке слід бути уважнішими, так як неакуратні руху призведуть до утворення пустот, які при перепадах температур і впливу вологи спровокують поява бульбашок і порушать фіксацію матеріалу. Крім того, варто вибрати шпалери, в характеристиках яких вказана водостійкість, так як далеко не всі самоклеючі покриття володіють такою якістю.


 • Варіанти використання шпалер


  Варто клеїти шпалери у ванній кімнаті?

  Найпростіший і очевидний спосіб використання шпалер – це оформлення з їх допомогою всіх стін ванної кімнати. Але цей варіант далеко не єдиний. Так, ви можете комбінувати шпалери з іншими матеріалами, причому різними способами.
  Варто клеїти шпалери у ванній кімнаті?

  Спробуйте чергувати поверхні, використовуючи шпалери та інші покриття, наприклад, настінні панелі, плитку, водостійку штукатурку. Також можна виділити одну із сторін, але бажано ту, яка контактує з вологою, оформити за допомогою витримує такий вплив покриття, наприклад, плитки. Ще один варіант – виділення окремої ділянки стіни: дзеркала або душової кабіни. Також можна комбінувати матеріали на одній стіні, розділивши її на дві частини або розбивши на смуги.
  Виберіть підходящі шпалери, щоб оформити ванну кімнату стильно і цікаво.