Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно вигулювати собаку на вулиці?

Як правильно вигулювати собаку на вулиці?

Додано: 23.04.17
Рубрика: Різне
Собака – відданий і вірний друг людини. Такий домашній вихованець завжди радує своєю присутністю і з радістю зустрічає господаря з роботи. Турбота про нього вимагає особливої уваги. Щоденні прогулянки – обов'язкова частина режиму дня собаки, і важливо не просто вивести її на вулицю, а провести цей час з максимальною користю. Як це зробити, розповімо далі.

Основні правила


Як правильно вигулювати собаку на вулиці?

Перше, що варто пам'ятати – гуляти з собакою потрібно в будь-який час року і при будь-якій погоді. Навіть у дощ і холод одягайтеся тепліше і відправляйтеся на вулицю. Такі умови можуть загартувати улюбленця і зробити його імунітет більш стійким до різних хвороб.
В ідеальному варіанті вигул повинен проводитися 3-4 рази в день, але в силу зайнятості господарів, гуляти потрібно мінімум двічі.
Вирішивши відправитися подихати свіжим повітрям зі своїм четырелапым іншому, варто для початку визначитися, де це робити. Існують закони, які вказують на дозволені місця. Радимо слідувати ним, щоб не потрапити в немилість правоохоронців.
Запам'ятайте, що виробляти вигул можна в 25 метрах від житлових будинків, і 40 метрів від навчальних, лікувальних установ і дитячих майданчиків. Але якщо це неможливо, наприклад, в забудованому спальному районі, то вигулювати пса можна і поблизу будинків, але за умови, що ви приберете за своїм вихованцем.
Що ж стосується питання про те, скільки гуляти, то потрібно звернути увагу на вік і розмір собаки.
Літніх особин, а також маленьких цуценят не варто перевантажувати фізичними навантаженнями. 20 хвилин буде цілком достатньо. Для цуценят в подальшому можна буде постійно збільшувати до 1 години.

Також важливо в цьому процесі вибрати правильний час. Вранці не варто довго збиратися, годувати вихованця або грати з ним, інакше він може засмутити вас калюжею прямо в будинку. Вирушайте гуляти відразу, коли собака прокинувся. Буде добре, якщо щодня ви будете робити це в один і той же час. Так виробиться режим, і вам не доведеться переживати, що потрібно буде вставати раніше, або чекати, поки чотирилапий друг попроситься на вулицю.
Щоб уникнути неприємних інцидентів, варто мати повідець. Таким чином пес не зможе раптово вирватися і підбігти до дітей, схопити небажаний предмет або взяти їжу у чужих. Велика собака навіть одним своїм виглядом здатна налякати людину, а ви не зможете передбачити її реакцію на махи руками, крик або переляк.

Розмір важливий


Потрібно подбати і про наморднику. Це обов'язкова умова, згідно із законом, для вигулу в міських межах. Якщо вага вашого друга перевищує 5 кг, ви зобов'язані купити намордник. Але більш жорстко переслідується порушення цього правила у випадку з собаками, чия вага стартує від 15 кг, а порода відноситься до бійцівської.
Як правильно вигулювати собаку на вулиці?

Але чи допоможе це «заспокійливе пристрій» для великих собак і в звичайному житті. Часто догхантери спеціально розкладають в місцях вигулу тварин отруєну їжу, а захищений таким чином пес вже точно не зможе її з'їсти.
Навіть якщо ви щасливий власник маленької собачки породи, це не означає, що варто нехтувати основними рекомендаціями. Малюк, який вибіг без повідця на дорогу, може стати жертвою або причиною аварії. Але суттєва перевага у них все-таки є – посадивши їх перенесення або сумку, ви цілком зможете зайти в більшість закладів, куди заборонено вхід з великими собаками.

Чим зайнятися?


Досвідчені кінологи рекомендують дотримуватися правильного розпорядку вигулу, який повинен складатися з декількох етапів:

 • Справление природної потреби.

 • Ігри та «спілкування» з іншими собаками.

 • Тренування.


 • І якщо з першим пунктом все зрозуміло, то наступні два вимагають більш докладного пояснення. «Спілкування» з людьми та іншими тваринами варто заохочувати ще з раннього віку. Це допоможе уникнути непередбачених реакцій і «сварок». Після того як ваш улюбленець порадує вас своєю поведінкою, можете заохотити його якимось невеликим ласощами.
  Намагайтеся періодично змінювати маршрут своїх прогулянок. Незнайомі місця дадуть необхідний досвід поведінки у непередбачуваних ситуаціях.

  Тепер поговоримо про тренуваннях. Як правильно реалізувати цей пункт?


  Як правильно вигулювати собаку на вулиці?

  Починати варто з раннього віку. Тривалі піші прогулянки корисні навіть для маленьких вихованців.
  Ось ще кілька корисних варіантів:

 • Біг. Якщо ваш вихованець не мопс або бостонський тер'єр (у них можуть виникнути проблеми з диханням), обов'язково «поганяйте» їх. Це швидко входить у звичку, і якщо ви самі вирішите зайнятися спортом, вихованець не дасть пропустити не єдиної тренування.

 • Велосипедна прогулянка. Такий варіант особливо підходить для активних улюбленців. Але до досягнення піврічного віку, цей вид тренувань не рекомендований. Велосипедна прогулянка допоможе собаці бути уважною під час бігу і легко долати труднощі.

 • Футбол. Багато улюбленці обожнюють бігати за м'ячиком. Таким чином вони зможуть не тільки підтримувати фізичну форму, але і навчитися багатьом командам.

 • Біг по сходах. Це більш складні тренування, вони підійдуть собакам, яким необхідно мати потужні лапи і тіло. Скільки часу повинні займати такі ігри? Не варто перестаратися, 3-4 хвилин цілком вистачить.


 • Собаки – вдячні вихованці. За вашу увагу і турботу вони неодмінно відплатять любов'ю і приємними лобызаниями.