Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як доглядати за домашнім пацюком дамбо?

Як доглядати за домашнім пацюком дамбо?

Додано: 02.05.17
Рубрика: Дім і затишок
Не всі можуть собі дозволити утримувати домашніх тварин. Але деякі з них відрізняються невеликими розмірами і не вимагають складного догляду. Зверніть увагу на такого вихованця як дамбо!

Що це за тварина?


Дамбо – це декоративна різновид щури, що відрізняється від інших порід наявністю великих і низько розташованих вушок. Така риса робить його схожим на відомого діснеївського слоненяти Дамбо, і саме завдяки цьому з'явилася назва виду. Шерсть пацюка може бути гладкою, злегка кучерявою або ж бути відсутнім зовсім. Варіацій забарвлення багато. Що стосується тривалості життя цього гризуна, то вона становить в середньому два або три роки.
Як доглядати за домашнім пацюком дамбо?

Характер вихованця


Дамбо – дуже рухливий і активний звір: він буде постійно копошитися і намагатися придумати якесь заняття. Крім того, порода відрізняється миролюбністю і комунікабельністю, тому швидко йде на контакт з господарем і не проявляє агресію по відношенню до іншим мешканцям. А якщо ви вирішите пограти з вихованцем, то він напевно схвалить і оцінить цю думку.
Дамбо кмітливі і досить розумні, тому можуть відгукуватися на кличку і навіть виконувати прості породи. Наприклад, ви зможете привчити вихованця повертатися в свою клітку, підходити до вас або навіть вставати на задні лапки.
Така щур може вимагати уваги господаря, а при його відсутності почне нудьгувати. Якщо ж не давати тварині вихлюпувати енергію, то це може привести до зниження активності, ожиріння та інших проблем зі здоров'ям.

Відповідний клімат


Якщо вам цікаво, як доглядати за таким незвичайним домашнім тваринам, то, перш за все, створіть для нього сприятливий клімат. Щур дамбо не переносить протягів: вони можуть спровокувати застуду, а будь-які захворювання звірка вкрай складно піддаються лікуванню. Не варто розміщувати клітку під прямими сонячними променями, надлишок ультрафіолету може бути шкідливим і небезпечним.
Як доглядати за домашнім пацюком дамбо?

Оптимальна температура знаходиться в межах 19-23 градусів, перегріви неприпустимі, як і переохолодження. Також особлива увага приділяється вологості повітря, і найоптимальніші показники – це 45-60%. Значне зниження небезпечно, як і сильне підвищення. Щоб зволожити повітря, можна використовувати зволожувач або ємність з водою.

Житло


Для утримання дамбо найкраще підходить клітка з металевими прутами (пластикові або дерев'яні щур зможе легко перегризти). Причому житло повинне бути просторим, щоб вихованець вільно по ньому переміщувався, не відчував себе скуто і міг проявляти фізичну активність.
Оптимальні розміри – 60х40х30 див. Акваріум не підходить, так як пацюк може страждати із-за браку кисню, циркуляція якого порушиться. Крім того, гризун високо стрибає і може покинути свій скляний будиночок. Дно клітки можна застелити тирсою.

Харчування


Як доглядати за домашнім пацюком дамбо?

Як годувати? У раціон цієї декоративної щури можуть входити свіжі фрукти і овочі, варені яйця (але нечасто), горішки (за винятком мигдалю), злаки, а також нежирні кисломолочні продукти. Слід уникати вживання жирних молочних продуктів, бобових, шоколаду, риби і м'яса, напівфабрикатів і фастфуду, гірких овочів, таких як редька, цибуля і редис. І вихованець завжди повинен мати доступ до чистої і свіжої води!

Рекомендації


Наостанок кілька корисних порад господарям милих щурів дамбо:

  • Не варто розташовувати клітку поблизу рослин: вони можуть призвести до отруєння, якщо гризун захоче спробувати листя «на зубок» (а таке бажання неодмінно виникне).

  • Ви можете випускати свого вихованця «на свободу», щоб він міг погуляти, розім'яти лапки і обстежити навколишню територію. Але до прогулянці слід ретельно підготуватися. Для цього краще відвести окреме приміщення, в якому не буде вузьких щілин (якщо щур пролізе в них, то дістати її буде проблематично). Всі потенційно небезпечні рослини і предмети краще прибрати, щоб у дамбо не виникло спокуси проявити властиві всім гризунам інстинкти. І випустивши його на волю, постійно спостерігайте за ним.

  • Якщо в будинку або квартирі немає місця для прогулянок пацюки, то можна придбати в зоомагазині так званий прогулянковий куля для гризунів. Він має сферичну форму і отвори для дихання. Дамбо зможе вільно переміщатися всередині, а м'яч буде котитися по прямой поверхні. І такий незвичайний спосіб прогулянок дозволить захистити вихованця від випадкових пошкоджень і атак інших мешкають у вас домашніх тварин.

  • Правильне утримання та постійний догляд вкрай важливі, адже якщо ви не будете приділяти вихованцеві належної уваги, він може захворіти. Причому до серйозних захворювань призводять різні помилки господарів, такі як неправильне харчування, обмеження фізичної активності, неправильно підібрана клітка і маленький простір, невідповідні умови (висока або низька температура, вологість, прямі сонячні промені).

  • Для підтримки фізичної активності в клітині можна розмістити колесо або спеціальну безпечну іграшку.

  • Слідкуйте за здоров'ям звірка і при будь-яких тривожних симптомах негайно показуйте його ветеринару.


  • Якщо ви вирішили завести дамбо, то, вивчивши інформацію про догляд за таким гризуном, зможете забезпечити йому повноцінний догляд.