Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити, якщо у орхідеї в'януть листя?

Що робити, якщо у орхідеї в'януть листя?

Додано: 02.05.17
Рубрика: Сад і город
Орхідея – ніжне, красиве і дуже примхлива рослина, яка потребує особливого догляду. І якщо його листя почали в'янути, це говорить про те, що з квіткою щось не в порядку. Але за яких саме причин може виникнути така проблема? Квітникарям напевно буде цікаво про це дізнатися.

Чому листя в'януть?


Що робити, якщо у орхідеї в'януть листя?

Причини в'янення листя орхідеї можуть бути найрізноманітнішими. Перерахуємо найпоширеніші:

 • Нестача вологи. Якщо виникне надлишок води, то рослина почне заповнювати дефіцит за рахунок соковитих листя, з-за чого ті стануть менш щільними і почнуть в'янути. Причому неправильний полив – поширена помилка багатьох початківців квітникарів. Орхідея – непередбачуване рослина, так що потрібно орієнтуватися лише на його стан, а не на певні правила. І якщо ви поливаєте квітка з певною періодичністю, не зважаючи на умови утримання, то це може призвести до нестачі вологи. Так, влітку і особливо в спекотні дні грунт пересихає дуже швидко, а дефіцит води згубний для орхідеї.

 • Перезволоження. Так, надлишок вологи теж може нашкодити рослині і привести до загнивання кореневої системи. А якщо коріння зіпсуються, то вони не зможуть повноцінно забезпечувати вологою і поживними речовинами стебла і листя, що призведе до в'янення.

 • Невідповідна грунт. Якщо вона буде занадто щільною, то втратить проникність, перекриє доступ кисню до коренів і порушить природну циркуляцію повітря. І якщо коренева система не буде отримувати кисень, то вона почне гнити, що призведе до псування і в'янення наземних частин рослини.

 • Неправильна підживлення. Добрива необхідні для активного росту рослини, але вони повинні вноситися у відповідності з потребами і особливостями квітки. Крім того, необхідно дотримуватися вказівок, даних в прикладеній до засобу інструкції. Так, якщо збільшити дозування, то це призведе до надлишку тих чи інших речовин, що точно не буде корисним для орхідеї. Не менш шкідливий і дефіцит. Але найбільш часто перевищується концентрація добрива, і це нерідко призводить до пошкоджень і хімічних опіків коренів, на які практично відразу реагують і листя.

 • Перегрів. Він неминуче призведе до швидкого випаровування вологи, яка піде з листя і спровокує їх загнивання. В даному випадку зелені частини, як правило, жовтіють і виглядають пожухлими. Ця проблема може виникнути при розміщенні горщика з рослиною у невідповідному місці, наприклад, біля обігрівального приладу, газової плити або на підвіконні, на який падають прямі сонячні промені.

 • Якщо листя в'януть і обпадають, це може сигналізувати про поразку коренів. Їх здатні атакувати плісняві грибки та інші патогенні мікроорганізми. Причому при ураженні самих листя ви напевно помітите на них сліди шкідників, які проявляються у вигляді пошкоджень або плям. Якщо ж зелень почала в'янути, то, швидше за все, вражені саме коріння. В результаті їх захворювання порушиться харчування наземних частин, що спровокує в'янення.

 • Неакуратна пересадка. Якщо під час «переселення» орхідеї ви пошкодили коріння і не продезінфікували їх, то могли проникнути всередину бактерії. А при випадковому видаленні довгого відгалуження коренева система може сильно ослабнути. І в тому, і в іншому випадку наземні частини орхідеї відреагують і почнуть псуватися.


 • Як вирішити проблему?


  Що робити, якщо у орхідеї в'януть листя?

  Що робити, якщо у орхідеї в'януть листя? Природно, потрібно з'ясувати причини виникнення такої проблеми. Для цього поспостерігайте за квіткою і ретельно проаналізуйте умови його утримання. Якщо на листя днем потрапляють прямі сонячні промені, то напевно вони гниють саме з-за цього. Щодня перевіряйте грунт, щоб переконатися в тому, що вона не пересихає, і в ній не застоюється вода.
  Якщо явних проблем ви не виявили, то бажано розглянути коріння, так як саме вони можуть бути вогнищем в'янення. Обережно викопайте орхідею з землі і оцініть стан кореневої системи. Якщо коріння мають світло-зелений відтінок з ледь помітним сріблястим відливом, то вони, швидше за все, здорові. А от якщо ви виявите сухі, мляві або потемнілі ділянки, то причина в'янення криється саме в ураженні коренів.
  Що робити, якщо у орхідеї в'януть листя?

  Якщо ви виявили основну причину в'янення, то негайно починайте усувати її. Ваші дії залежатимуть від того, що саме спровокувало загнивання. Якщо рослина перегрівся, то швидко перемістіть його в затінок, а також рясно зволожити, щоб запобігти випаровування вологи. Якщо не вистачає води, тоді заповните її дефіцит. При надлишку варто ретельно просушити і провітрити грунт.
  У випадку, коли причиною старіння є поганий ґрунт, його обов'язково потрібно замінити. Для цього обережно вийміть орхідею з горщика, акуратно струсіть з коренів залишки землі, а потім пересадити рослину в іншу грунт. Також слід здійснити пересадку і при ураженні коренів, так як мікроорганізми потрапили в них з грунту і продовжують жити в ній.
  Але в цьому випадку обов'язково обробіть коріння інсектицидним засобом. При пошкодженнях можна занурити коріння в розчин марганцівки на кілька годин. Сильно зіпсовані відростки бажано видалити, а місця зрізів – пересипати золою або обробити марганцівкою.
  Нехай ваша орхідея радує вас активним зростанням і свіжими зеленими листками!