Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити, якщо у будинок залетів кажан?

Що робити, якщо у будинок залетів кажан?

Додано: 02.05.17
Рубрика: Дім і затишок
Летючих мишей багато бояться і вважають посланці диявола. А як бути, якщо така тварина залетіло в будинок або квартиру? Щоб уникнути неприємностей, потрібно діяти правильно і послідовно.

Чого робити не варто?


Що робити, якщо у будинок залетів кажан?

Так як зустріч з кажаном – рідкісна й несподівана подія, то багато допускають масу помилок. І щоб їх уникнути, важливо з'ясувати, які дії будуть неправильними.

Отже, чого не варто робити? • Ловити кажана голими руками і навіть торкатися до неї незахищеною шкірою. Справа в тому, що ці тварини є переносниками багатьох інфекцій, у тому числі й небезпечних. А якщо мікроби з тіла звіра потраплять на шкірні покриви, а потім у ваш організм, то ризики розвитку неприємних захворювань істотно зростуть.

 • Панікувати і намагатися прогнати миша. Якщо ви будете здійснювати хаотичні дії і різкі рухи, то тварина може злякатися і також проявити агресію. А укус миші – це пряма загроза здоров'ю та життю, тому варто бути обережніше і зберігати спокій.

 • «Нацьковувати» на мишу домашніх тварин. По-перше, кіт або собака може сильно злякатися, зіткнувшись із незрозумілим і незвичайним звіром. По-друге, агресивна і велика миша може накинутися на вихованця і вкусити його, а це загрожує розвитком невиліковного сказу. І, по-третє, навіть якщо домашня тварина набереться сміливості і атакує кажана, то це призведе до поранення останньої, а в її крові, як ви пам'ятаєте, можуть міститися вкрай небезпечні віруси або бактерії.


 • Як ловити?


  Що робити, якщо в будинок або квартиру залетів кажан? Перш за все, заспокоїтися і підготувати все необхідне для упіймання такого непроханого гостя. Вам будуть потрібні щільні непроникні рукавички (бажано довгі і дістають до ліктів), коробка або інша подібна тара, щільний картон або відрізок фанери, щільна тканина і, можливо, сходи.
  Як піймати кажана швидко і без втрат? Спочатку заспокойтеся і переконайтеся в тому, що тварина також спокійно. Всіх домашніх улюбленців бажано видалити з приміщення, так як вони можуть повести себе непередбачено і перешкодити затриманню. Потім візьміть коробку і обережно й тихо наблизьтеся до миші. Акуратно, але швидко накрийте її тарою. Потім трохи підніміть один край коробки і починайте поміщати під неї щільний картон або фанеру. Коли він закриє весь простір під тарою, обережно візьміть її. Тримайте конструкцію міцно, адже тварина всередині може почати намагатися звільнитися.
  Подальші дії будуть спрямовані на звільнення миші, це буде самим гуманним рішенням. Коли вона достатньо заспокоїться, можна буде її відпустити. Зробити це ви можете, вийшовши на вулицю або на балкон. Просто покладіть коробку на будь-яку поверхню, злегка посувайте її, щоб «розбудити» звірка. Робити це краще ввечері або вночі, так як кажани добре орієнтуються в темний час доби, тому в світле практично не літають.
  Порада: летюча миша може злякатися ваших різких і необережних рухів, злетіти і випадково врізатися в вас. Щоб не допустити контактів з нею і укусів, краще надіти якусь щільний одяг, що захищає все тіло. Обличчя можна закрити маскою або широкими очками.

  До відома: якщо кажан випадково потрапила у ваш будинок у холодну пору року, ймовірно, вона просто хотіла зігрітись. Випустивши її на вулицю, ви прирікаєте тварина на загибель. У цьому випадку краще звернутися до фахівців, що займаються виловом диких тварин.

  Народні повір'я


  Що робити, якщо у будинок залетів кажан?

  З летючими мишами пов'язано чимало народних повір'їв, у тому числі і що стосуються візиту цього звіра в будинок. Причому серед них є як оптимістичні, так і вкрай песимістичні. Ось деякі прикмети:

 • Вважається, що таке тварина належить до темних сил, тому його візит в будинок не обіцяє мешканцям нічого хорошого. Відповідно до такого повір'ям, їх чекають погані події і біди, наприклад, хвороби, значні збитки або втрати. Причому якщо спробувати вбити звіра, то можна лише погіршити своє і без того не найкраще становище.

 • Якщо кажан не просто залетіла в будинок, але і спробувала напасти на когось із мешканців або навіть випадково на нього натрапила, то це говорить про те, що людину чекає серйозна хвороба або проблеми зі здоров'ям. А деякі вважають, що контакт з таким тваринним може обіцяти смерть або серйозну загрозу.

 • Якщо тварина залетіло в приміщення під час якогось свята, то лихо чекає на винуватця торжества. Особливо не пощастить молодятам: вони можуть зіткнутися з частими сварками, розбіжностями і нещастями.

 • Ця прикмета більш оптимістична. Так, у Китаї кажан вважається символом багатства, тому її візит може означати, що незабаром ви одержите прибуток або істотно поліпшити своє матеріальне становище. Ймовірно, вас чекає приз, високооплачувана посада або спадок.

 • В деяких країнах вважається, що такі тварини дуже чутливі і вибирають місця з позитивною енергетикою. Тому якщо мишка вибрала саме ваш будинок, то вважайте це хорошим знаком, адже напевно житло панує сприятлива атмосфера, і всі мешканці відчувають себе комфортно.

 • Побачити звірка в своїх володіннях – до удачі. Тому не лякайтеся, а чекайте хороших новин. І не забудьте випустити кажана.


 • Якщо ваш будинок відвідає кажан, ви зможете зловити її і уникнути неприємностей. І пам'ятайте, що візит такої тварини не принесе нічого поганого, якщо поставитися до нього правильно.