Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

Додано: 16.05.17
Вам по душі екзотичний відпочинок? Тоді вирушайте в дивовижний Лаос. А якщо ви заздалегідь сплануєте поїздку, то точно отримаєте масу незабутніх вражень!

Опис країни


Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

Повне назва – Лаоська Народно-Демократична Республіка. Ця знаходиться на південно-сході Азії країна, яка межує з В'єтнамом, Таїландом, М'янмою, Камбоджею. Столиця – В'єнтьян. Населення нечисленне – всього близько 7 мільйонів осіб, третина з яких проживає у великих містах, особливо вздовж річки Меконг. Примітно те, що серед жителів зустрічаються представники сімдесяти народностей і племен, а найбільші групи – це лао-тенге, лао-лум, лао-сунг.
Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

Географія і природа


Виходу до морів у Лаосу немає, але це анітрохи не відштовхує туристів. Основним джерелом води є річка Меконг, яка протікає по межі держави (вздовж неї зосереджена більша частина населення – понад 95%). Країна є переважно гірської, і ландшафт практично повністю складається з гір і горбкуватих ділянок. Найвищою точкою є Біа.
Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

Величезна територія зайнята густими лісами і справжніми непрохідними джунглями, так що повітря тут цілком чистий. Тут можна зустріти численні папороті, ліани, бамбуки, пальми, дикі банани, хлібні дерева і багато іншого. Не менш різноманітним є і тваринний світ, який включає таких представників фауни як слони, мавпи, тигри, пантери, куниці, леопарди, ведмеді, олені, рисі, ящірки, кабани, пітони, буйволи, кобри. Серед птахів поширені качки, голуби, фазани, павичі.

Клімат


Клімат відноситься до муссонному субэкваториальному і відрізняється поділом на сезони. Перший вологий жаркий починається в травні і закінчується приблизно в жовтні. Другий сухий, досить прохолодний триває приблизно з листопада по середину зими. І третій жаркий, посушливий починається в лютому і закінчується в квітні. Найкращим часом для поїздки в країну багато вважають зиму. В цей період ви зможете повною мірою насолоджуватися природою, при цьому не страждаючи від підвищеної вологості, спеки і постійних дощів.
Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

У січні середні температурні показники знаходяться в межах 15-24 градусів. У липні тут близько 25-30 градусів. Найспекотнішим місцем вважається долина річки Меконг. У весняний період температура в цьому місці сягає 40 градусів. А от у гірських районах, набагато холодніше, – не більш 25 градусів.

Переліт, розміщення і внутрішній транспорт


Дістатися до Лаосу можна тільки на літаку, але прямі рейси недоступні, тому доведеться зробити пересадку, наприклад, в Бангкоку або Хошиміні. Загальна тривалість польоту без урахування пересадки складе близько одинадцятої години. Для в'їзду в державу з метою перебування в ньому не довше п'ятнадцяти днів віза не потрібна. Але туристам рекомендується оформити медичний поліс, щоб уникнути неприємних ситуацій.
Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

Митний режим не найсуворіший. Вивезення та ввезення грошей не обмежується, але сума, що перевищує 2 тисячі євро, підлягає обов'язковому декларуванню. Лаоських валюту не дозволено як вивозити, так і ввозити. Допускається перевезення 05 кг тютюну, ста сигар або п'ятисот сигарет, пляшки міцного спиртного або двох пляшок неміцного, а також до 05 кг ювелірних виробів.
Суворо забороняється перевезення наркотичних засобів, будь-якого зброї, отруйних і швидко займистих речовин. Туристи не можуть вивозити не відносяться до сувенірним зображення Будди, антикварні речі та предмети мистецтва, що відносяться до національного надбання.
Зупинитися ви зможете в одному з готелів, їх тут дуже багато, і ціни цілком прийнятні. Але інформації про більшість з них в інтернеті немає. Що стосується громадського транспорту, то державна мережа не розвинена, зате вулицями курсують численні «тук-туки» і таксі. Але вартість проїзду обговорюється заздалегідь ще до посадки.

Найцікавіші місця


Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

Що подивитися туристу в Лаосі? Цікавих місць тут чимало, але особливої уваги заслуговують наступні пам'ятки:

 • Луангпрабанг – найдавніша столиця держави, що входить в ЮНЕСКО.

 • Національний музей у колись діяв королівському палаці.

 • Ват-Пра-Батх-Ний – дивовижний слід самого Будди.

 • Пагода Тат-Чомси, розташована на Святому пагорбі.

 • Храм Ват-Луанг.

 • Рибна ферма Меконгу. З неї продукція поставляється в різні куточки світу.

 • Дика долина Джа з безліччю унікальних урн з каменів.

 • Монастир Ват-Висун.


 • Чим займатися?


  Що можна робити на відпочинку в Лаосі? Занять цілком вистачить для незабутнього подорожі. Так, ви можете відвідати один з найкрасивіших храмів Будди, насолодитися унікальною природою, зазирнути на один з місцевих ринків і придбати яку-небудь сувенірну дрібничку: коштовність, предмет одягу, саморобку і так далі.
  Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

  Рушайте в один із заповідників, у якому ви зможете побачити місцевих птахів і тварин, а також безліч рослин. І, звичайно, зробити фото на фоні чудового гірського пейзажу Лаосу, щоб зберегти спогади про захопливу подорож.

  Кулінарні особливості Лаосу


  Кухня Лаосу не дуже різноманітна, і основним продуктом харчування тут вважається рис, який щедро приправляють спеціями і соусами. Також для приготування страв використовуються зелень, овочі. Риба, м'ясо і птиця в цій країні зазвичай смажаться на вугіллі або в великій кількості олії.
  Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

  Найбільш затребуваним серед місцевих жителів напоєм є «мак-маі-пан». Готується він з соку і значної кількості м'якоті фруктів. Також до нього додаються лід, згущене молоко або тростинний сік.

  Рекомендації туристам


  Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Лаосі?

  Наостанок варто дати кілька слушних порад туристам, які вирушають на відпочинок в Лаос:

 • Хоча безпеку в країні знаходиться на досить високому рівні, а показники злочинності дуже низькі, все ж не варто забувати про прості правила, які стосуються зберігання документів і грошей. Не потрібно відвідувати околиці кордону з Камбоджией і місця біля шосе «Рут-6» і «Рут-7», тут небезпечно. А деякі частини держави туристів не пускають через які залишилися там після 2-ої індокитайської війни заміновані поля.

 • Національною валютою є лаоський кіп. З собою краще везти долари, їх набагато простіше обміняти, наприклад, в аеропорт, банку або спеціальних обмінних пунктах. Картки приймаються лише в дорогих готелях, ресторанах столиці, великих філіях банків і в мережевих супермаркетах.

 • Заздалегідь зробіть щеплення від малярії. А в країні не пити водопровідну воду, віддайте перевагу їй очищену бутильовану. Куплені на ринках продукти обов'язково ретельно обробляйте.

 • Купувати сувеніри краще всього не в столиці, а в невеликих містечках: ціни в них на порядок нижче.

 • Потрапити на екскурсії ви зможете тільки з гідами, але можна спробувати звернутися в Департамент туризму.


 • Залишається лише побажати незабутньої поїздки в Лаос!