Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати хороший фен для сушіння волосся?

Як вибрати хороший фен для сушіння волосся?

Додано: 28.05.17
Фен – це прилад, який дозволяє не тільки економити час на сушіння волосся, але і виглядати карколомно. І щоб він повноцінно справлявся з усіма своїми функціями, потрібно зробити правильний вибір.

Якими бувають?


Для початку розглянемо основні існуючі види фенів:

 • Побутові фени мають середні розміри і ідеально підходять для використання в домашніх умовах. Їх основна і іноді єдина функція – це сушіння волосся. Але деякі моделі оснащуються додатковими насадками, які дозволяють робити укладку і створювати різні зачіски. Потужність приладів даного типу зазвичай середня.

 • Компактні фени відрізняються мінімальними габаритами, а багато моделей мають складні ручки, що робить максимально зручним зберігання. Такий прилад легко і зручно тримати в руці, а також брати з собою в поїздки. Крім того, компактним феном зможе користуватися навіть дитина, адже він має незначну вагу. Але прилад може використовуватися виключно для сушіння і зазвичай не має спеціальних додаткових насадок. Крім того, потужність часом не досягає навіть середніх показників.

 • Професійний фен, як зрозуміло з назви, призначений для професійного використання, але цілком підійде і для домашнього. Він відрізняється широким функціоналом, що дозволяє не тільки сушити волосся, але і створювати найрізноманітніші укладання. Комплектація включає безліч насадок, прилад має декілька швидкостей і додаткові функції. До мінусів даного типу можна віднести велику вагу, значні габарити, а також не кращу ергономіку: перемикачі адаптовані для професійного використання перукарями і стилістами, тому самостійне натискання на важелі і кнопки може бути не зовсім зручним.

 • В окремий вид можна виділити сучасні фени-стайлери, призначені для спрощення укладання. Такий прилад, як правило, має пряму ручку, на якій фіксуються різні насадки. Але подібні моделі більшою мірою підходять для створення зачіски, так як ними сушити волосся не дуже зручно.


 • Потужність – одна з найбільш важливих характеристик:


  Потужність – важливий показник. Але він, всупереч розхожій думці, не впливає на температуру повітря, а на швидкість його подачі. Тобто чим більша потужність, тим швидше повинні сохнути волосся. Але варто пам'ятати про те, що надмірно сильний потік повітря здатний сильно сплутати або навіть зіпсувати локони. Крім того, високий показник збільшить витрату електроенергії і зробить використання фена неекономічним. А максимальні параметри можуть призвести до перепадів напруги і вибивання пробок.
  Як вибрати хороший фен для сушіння волосся?

  Мінімальна потужність фена коливається в межах 1000-1200 Вт. І цього буде цілком достатньо для неспішної і, до речі, максимально щадить сушіння. Середня потужність варіюється від 1300 до 1600 ватт, і вона характерна для більшості приладів побутового типу. Професійні ж моделі можуть бути більш потужними – понад 2000 ватт. Але використання такого приладу вдома не завжди доцільно.

  Температурний і швидкісний режими


  Як вибрати хороший фен для волосся? Перш за все, оцініть особливості експлуатації, які визначаються такими показниками, як температура і швидкість подачі повітря. Почати варто зі швидкісних режимів. Більшість сучасних побутових моделей має три швидкості: мінімальний, середній та максимальний.
  Професійні фени можуть оснащуватися великою кількістю режимів, але, як показує практика, трьох цілком достатньо навіть для використання у салонних умовах. Для позначення швидкостей використовуються цифри від 1 до 3 або більше.
  Як вибрати хороший фен для сушіння волосся?

  Не менш важливі й температурні режими. Стандартний варіант – три. Регулювання зазвичай здійснюється з допомогою важеля перемикача або кнопок. Також більшість приладів має кнопку, що відповідає за функцію відключення нагрівача. Натиснувши на неї, ви зможете отримати прохолодне повітря і забезпечити максимально нешкідливу і природну сушку.

  Додаткові функції і насадки


  Найбільш популярні і часто входять у комплект насадки – це концентратор і дифузор. Остання має велику поверхню з безліччю отворів, а також іноді оснащується численними «щупальцями». Спочатку насадка створювалася для сушіння густого волосся, забезпечуваною великою площею, через яку подається повітря. Але тепер дифузори активно застосовуються для створення різних укладок, наприклад, недбалого обсягу або ефекту мокрого локонів.
  Як вибрати хороший фен для сушіння волосся?

  Концентратор є самою популярною і часто використовуваною насадкою, що представляє собою невеликий вузький наконечник. Він дозволяє концентрувати і спрямовувати повітря в певну зону, що робить більш швидкої та ефективної сушку. Також насадка може використовуватися для укладання, особливо для цілеспрямованої фіксації окремих елементів.
  Фени-стайлери можуть укомплектовуватися та іншими спеціалізованими насадками, такими як:

 • Щітка використовується для формування локонів.

 • Половинна насадка застосовується для випрямлення дрібних кучерів, отриманих після хімічної завивки. Також вона здатна піднімати локони біля самих коренів.

 • Насадка-гребінець дозволяє дбайливо сушити і одночасно розчісувати волосся, надавати їм природний обсяг.

 • Насадка-щипці використовується для завивки і створення оформлених локонів.

 • Щітка з натуральною щетиною надає блиск і допомагає робити волосся більш м'якими, створюючи легкий натуральний обсяг.

 • Щітка з убирающимися зубцями також використовується для завивки, але мінімізує ризики сплутування волосся.


 • Розглядаючи додаткові функції, можна відзначити можливість іонізації локонів. Це зменшує електризацію волосся і робить їх більш слухняними і м'якими, а також захищає від негативного впливу гарячого повітря.

  Шнур


  Здавалося б, такий елемент як шнур вважається другорядним, але це не зовсім так, адже від довжини проводу багато в чому залежить експлуатація приладу. Якщо шнур буде коротким, то вам доведеться знаходитися поряд з розеткою або ж використовувати подовжувач, що створить певні незручності. А довгий провід буде плутатися і ускладнювати зберігання приладу. Оптимальна довжина – 3 метри.
  Як вибрати хороший фен для сушіння волосся?

  Оцініть якість самого шнура і його кріплення до корпусу фена. Бажано, щоб дріт був досить товстим і щільним, але при цьому гнучким. Добре, якщо шнур в місці з'єднання з приладом обертається: це дозволить уникнути заплутування і перегинання.

  Інші важливі моменти


  Як вибрати хороший фен для сушіння волосся?

  Щоб зрозуміти, який фен краще, варто врахувати і кілька інших моментів:

 • Розмір і вага. Великий і важкий фен незручно тримати, а при тривалому використанні рука може сильно втомитися.

 • Форма. Вона повинна бути максимально комфортною. Щоб оцінити зручність, візьміть фен у руку і потримайте. Якщо прилад щільно обхвачен і не вислизає, то використовувати його буде приємно.

 • Бажано віддавати перевагу відомим виробникам, але переплачувати за бренд все ж необов'язково.

 • Оцініть рівень шуму.

 • Матеріал, з якого виготовлений корпус, повинен бути міцним і якісним.

 • У комплект можуть входити змінні фільтри, які запобігають забруднення приладу.


 • Відправляйтеся в магазин і купуйте якісний фен!