Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чим можна замінити папір для випічки?

Чим можна замінити папір для випічки?

Додано: 18.06.17
Рубрика: Спорт і їжа
Будь-яка господиня знає, що щоб уникнути пригорання випічки потрібно використовувати спеціальну пекарську папір. Але як бути, якщо під рукою не виявилося, а тісто вже готове? Спробуйте підібрати гідну заміну!

Інші варіанти


Чим можна замінити папір для випічки?

Отже, чим можна замінити папір для випічки?

 • Звичайний офісний папір формату А4 який використовується для друку. Вона володіє достатньою міцністю і щільною структурою, тому витримає підвищені температури і утворює захисний шар між дном форми і знаходяться всередині неї тестом. Але перед використанням папір потрібно добре промазати маслом, щоб вона просочилася. І бажано використовувати вершкове масло, але розм'якшене, так як розтоплене спровокує намокання листа і зробить його крихким, що в подальшому призведе до пошкодження і руйнування волокон целюлози. А щоб надійно захистити випічку, можна застелити форму кількома листами, покладеними один на одного. У будь-якому випадку дно повинно бути повністю закритим.

 • В домашніх умовах використовуйте папір, з якої виготовляються пакети, використовувані в кондитерських або булочних (такий матеріал має сіро-коричневий відтінок). Вона щільна і міцна, витримує термічні впливи і не деформується, тому зможе захистити пиріг, торт або печива від пригорання. При бажанні такий папір можна додатково змастити маслом.

 • Спробуйте застелити дно форми або деко фольгою. Хоча вона призначена для дещо інших цілей, все ж цілком підійде і для випічки, особливо якщо якість ємності залишає бажати кращого. Але, по-перше, такий матеріал повинен бути міцним і мати достатню товщину, так як тонкий може прилипнути і порватися. По-друге, стеліть фольгу глянсовою стороною вгору, а матовою – до дна форми. У такому разі ризики пригорання знизяться. Крім того, контакт матового шару з їжею може привести до окислення і зміни смаку. Якщо фольга тонка, то поверніть її. А якщо такий матеріал скласти в декілька шарів, то з його допомогою можна надати випічці певні контури, наприклад, сформувати бортики або зменшити дно з порівняно з верхньою частиною.

 • Господині, які в курсі передових кулінарних технологій, напевно, знайомі з таким сучасним пристосуванням як силіконовий килимок. Він виглядає як тонкий еластичний лист, за структурою нагадує гуму. Якщо цим килимком застелити дно форми, то тісто навряд чи пригорить. А гладка фактура знизить ймовірність прилипання готової випічки і полегшить її вилучення з ємності. Але різати готові пироги або торти на подібних пристроях не можна, так як вони можуть пошкоджуватися.

 • Цілком згодиться і швейна або канцелярська калька. Вона теж досить міцна, хоча і прозора. Але такий матеріал повинен бути абсолютно чистим, не розмічених і не розкресленим. Перед використанням можна трохи змастити кальку вершковим маслом, але лише трохи, інакше міцність знизиться.

 • Ще одне досягнення кулінарної науки – це так звана силіконова папір, яку можна знайти у відділах посуду або кухонного приладдя. Вона виготовляється з паперового матеріалу, але покривається силіконом, що утворюють захисний шар. Продається така папір у вигляді рулонів або аркушів, а використовувати її можна до п'яти-восьми разів.

 • Пакети або рукава для запікання в духовці теж підійдуть, але застосовувати їх краще в крайніх випадках. Попередньо пакет можна розрізати вздовж по краю, щоб перетворити його в єдине полотно. Але якщо форма невелика, то бажано використовувати рукав в первозданному вигляді: два шари краще, ніж один. А якщо ви боїтеся, що тісто прилипне до пакету, попередньо промажте його м'яким маслом.

 • Якщо нічого з перерахованого під рукою у вас немає, то і в цьому випадку не варто відмовлятися від думки приготувати щось до чаю. Просто зробіть так, як робили наші бабусі та прабабусі. Спочатку дно дека рясно добре змастіть розм'якшеним вершковим маслом або якісним маргарином, потім посипте його борошном, манною крупою або панірувальними сухарями. Такий шар захистить від пригорання і дозволить легко отримати готову випічку.


 • Порада: перш ніж використовувати підручний засіб або пристосування, помістіть його в прогріту духовку і простежте за змінами. Якщо матеріал почав плавитися, коптитися і тим більше горіти, то в таких цілях використовувати його точно не можна.

  Рекомендації


  Почати варто з того, що не можна використовувати в якості заміни пекарської папери. Абсолютно точно не підійде газета: по-перше, вона дуже тонка, по-друге, літери та ілюстрації можуть відбитися на тесті, а барвники – проникнути в його структуру. Також не використовуйте целофанові пакети або харчову плівку. Поліетилен, з якого вони виготовлені, миттєво розплавиться при термічній обробці і, по-перше, змішається з нижньою частиною тіста, по-друге, прилипне або буквально приплавится на дно форми для випікання.
  Чим можна замінити папір для випічки?

  Тепер декілька слів про сам процес випікання. Щоб не пригоріло тісто, слід готувати його при невисокій або середньої температурі – близько 160-170 градусах. Якщо підвищити її, то стінки форми швидко і сильно нагріються і випічка відразу почне до них пригорати. Крім того, не слід розміщувати полицю, на якій буде стояти ємність, занадто низько. Якщо підняти її вище, то вона відійде від вогню, і ризики пригорання істотно знизяться.
  Порада: щоб зменшити нагрівання дна і стінок форми і мінімізувати ризики пригорання, можна під готується випічкою поставити ємність з водою. Такий прийом дозволить нагрівати ємність поступово і не дуже сильно, але при цьому тепло буде поширюватися по духовці, значить, тісто повністю пропечеться.

  Тепер відсутність пекарської папери точно не виб'є вас із колії, адже ви знаєте, чим її замінити.