Корисні поради
на всі випадки життя
» » Плюси і мінуси постійного місця проживання в Польщі

Плюси і мінуси постійного місця проживання в Польщі

Додано: 19.07.17
Рубрика: Цікаве
Життя багатогранне і непередбачувана. Сучасний світ, в якому поступово стираються чіткі кордони між країнами, манить незвіданим. І багато хто з наших співвітчизників вирішуються на важливий крок – переїхати жити в іншу країну. Однією з найбільш популярних у цьому списку є Польща. Але чи так легко насправді, здійснити переїзд на ПМЖ, і що для цього потрібно, розповімо далі.

Країна зі світлим майбутнім


Плюси і мінуси постійного місця проживання в Польщі

Після розпаду СРСР Польща стала активно реалізовувати реформи, які стосуються всіх сфер «життєдіяльності держави», таким чином, виводячи країну на новий рівень. І ось, в 2004 році вона стає членом ЄС. Після цього Польща і справді стала зовсім іншою – рівні дороги, розвинена економіка, якісну освіту та перспективна робота.
Поступово сюди стали приїжджати на підробіток жителі сусідніх країн – України, Білорусі та Росії, згодом залишаючись на ПМЖ.

Плюсів проживання тут, і правда, чимало: • На сьогоднішній день Польща вважається однією з найбільш сприятливих для життя. За рівнем розвитку економіки вона займає 7-е місце серед інших країн ЄС. До того ж, близько 90% корінних жителів повністю задоволені своїм рівнем життя, і можуть розраховувати на належні соціальні виплати, пенсії і допомоги (високий рівень соціальної захищеності).

 • Важливим фактором є також і безпека – рівень насильницьких злочинів тут найнижчий у всій Європі.

 • Один з найпростіших способів переїхати в Польщу – за допомогою освіти. Це займає мінімум сил і розтрат. А якщо у вас є польське коріння, то освоївши мову, ви швидко зможете отримати карту поляка.

 • Проблем з мовою у приїжджих практично ніколи не буває. Він має спільні корені з російською, тому його буде легко вивчити. А спільність культури допоможе швидше адаптуватися в незнайомому місці.

 • Продукти доступні всім верствам населення, так як в країні відмінно збалансований рівень зарплат і цін на харчування. Навіть ті, хто отримує невеликі зарплати, можуть дозволити собі м'ясо, рибу, основні крупи, овочі і фрукти, тобто є все необхідне. До речі, їх якість строго перевіряється спеціальними органами.

 • Навіть якщо ви ще не отримали громадянство, але працюєте офіційно і платіть податки, можете розраховувати на пенсію в Польщі, якщо в документах «набіжить» необхідну кількість відпрацьованих років.

 • Автомобілі тут вже давно не є розкішшю. Всього за 400-500 євро можна придбати старенький автомобіль на ходу.

 • Освіта у вищих навчальних закладах не набагато дорожче, ніж в Росії, зате отриманий диплом дає можливість без проблем влаштуватися на роботу в будь-якій країні Європейського союзу.

 • Ну і, нарешті, клімат у Польщі більш м'який, там не дуже жарко влітку, а взимку температура не опускається дуже низько.


 • Але у проживання в цій європейській країні є і свої мінуси:


  Плюси і мінуси постійного місця проживання в Польщі


 • Незважаючи на те, що поляки задоволені своїм рівнем життя, він все-таки трохи нижче, ніж в інших країнах Європи.

 • На жаль, бюрократія також продовжує процвітати, як і в багатьох інших державах.

 • Трудова імміграція – дуже складний процес, бо вашому потенційному роботодавцю доведеться довго пояснювати і доводити, що стоять претендентів і бажаючих на дану вакансію серед корінного населення немає.

 • Перед тим як вирушати на постійне проживання, не забудьте вивчити мову, знайти добре оплачувану роботу без нього практично неможливо.

 • Дороге житло. Іноземцям найчастіше доводиться знімати житло, принаймні перший час. Обійдеться це не дешево – середня ціна оренди квартири становить 500-1000 євро. А за місцевими мірками, це – середня зарплата. Окрема кімната в квартирі з співмешканцями або господарями буде коштувати 200-300 євро. Більш дешевий варіант – житло, що надається роботодавцем, але умови там, звичайно, будуть не найкращі.


 • Ще трохи корисної інформації


  Плюси і мінуси постійного місця проживання в Польщі

  Скільки людей, стільки й думок. Кожен, хто виїжджає до Польщі наш співвітчизник розповість вам свою історію успіху або провалу. Але, як відомо, хто не ризикує, той не п'є шампанського. І якщо ви все ж прийняли рішення емігрувати, то важливо знати про ще кількох важливих речах:

 • Вид на проживання дає право працювати, навчатися і навіть займатися бізнесом на території Польщі. Він також дозволяє набувати рухоме і нерухоме майно. ВНП є першим кроком до отримання ПМЖ. За законом дію такого документа обмежується 3 місяцями.

 • Для тих, хто вирішив залишитися, на нерухомість доведеться витратити близько 100 тис. євро за 2-х кімнатні апартаменти, а ось приватний будинок в оточенні природи обійдеться в 200-250 тис. євро.

 • Що стосується роботи, то якщо ви готові вибрати одну з робочих спеціальностей, відбою від пропозицій не буде. Середня заробітна плата за годину будівельника, зварювальника, слюсаря – 10-15 злотих (180-280 руб). Але є і неофіційний ринок праці, грошей за роботу там можна отримати вдвічі, а то і втричі більше, але гарантій, що вас не «кинуть» немає.


 • Також варто врахувати, що ті, у кого є спеціальна освіта, отримують на 30-40% більше. Найбільш високооплачувані сфери – промисловість і будівництво, а от у сфері сільського господарства та надання побутових послуг багато не заробите.
  Незважаючи на колишню ворожість поляків до приїжджим мігрантам, зараз ситуація докорінно змінилася. Зростаюча толерантність дозволяє корінним і приїжджим жителям жити в мирі та злагоді. Нова хвиля еміграції з Росії вже «накрила» Польщу, і кожен з приїжджих сподівається на успіх. Але для цього мало тільки бажання, потрібні часом титанічних зусиль, але результат досяжний.