Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як своїми руками зробити кокедаму?

Як своїми руками зробити кокедаму?

Додано: 19.07.17
Рубрика: Цікаве
Якщо ви віддаєте перевагу оригінальні і цікаві елементи декору інтер'єру, то спробуйте своїми руками виготовити кокедаму.

Що це таке?


Як своїми руками зробити кокедаму?

Кокедама – це своєрідне прикраса, яке є різновидом бонсая. Але якщо для вирощування останнього потрібно багато часу і сил, то виготовлення кокедамы значно спрощено. Такий аксесуар являє собою кулю з моху, в якому вирощується якесь рослина. Назва складається з двох частин і з китайської перекладається як «мох» і «куля».
Як своїми руками зробити кокедаму?

Цікавий факт: в азіатських культурах кокедама розцінюється як символ добробуту, процвітання, нового життя. Вчення фен-шуй описує такий незвичайний аксесуар, як спосіб залучення багатства, адже мох здатний приносити дохід та покращувати добробут.

Що потрібно для виготовлення?


Насамперед потрібно підготувати все, що знадобиться для виготовлення:

 • Торф, причому краще всього використовувати спеціалізований китайський «Кето». Але так як знайти його вкрай складно, деякі замість цього матеріалу застосовують суміш верхового торфу з глиною, наприклад, чорної косметичної. Також підійде сапропель, тобто мулисті донні відкладення ставків і озер.

 • Грунт. Можна використовувати звичайний, але найбільш кращою стане спеціальна грунт, призначена для вирощування бонсая – «Акадама» в гранулах.

 • Сфагнум. Його можна зібрати самостійно в лісі, або придбати в магазині. Цей мох володіє всіма якостями, необхідними для підтримки в грунті найбільш сприятливою для вирощування рослин середовища: він гігроскопічний, зберігає вологу, а також володіє бактерицидними і протигрибковими властивостями і підтримує кислу реакцію у воді.

 • Декоративний зелений мох, який буде використовуватися в якості декору. З його допомогою ви зможете зробити кокедаму більш яскравою і пухнастою.

 • Ємність, в якій ви зможете змішати компоненти ґрунту. Можна використовувати будь-яку, але вона повинна мати достатні розміри.

 • Герметично закривається ємність.

 • Нитки. Вони повинні на 100% складатися з бавовни. Якщо таких немає, то візьміть будь бавовняний натуральний матеріал.

 • Ножиці.

 • Волосінь, яка буде застосовуватися для формування певного каркаса і підтримувати форму кулі.

 • Вода, бажано дистильована. Також потрібно відстояна.

 • Безпосередньо рослина, яка буде вирощуватися в моховому кулі. Але підійде не кожна, воно повинно бути тене - і вологолюбні. Спробуйте використовувати папороті, аспленіум, плющ, фікус, хамедорею.

 • Піддон або інший рівний плоский предмет, на якому кокедама буде стояти.


 • Як виготовити?


  Як своїми руками зробити кокедаму?

  Як своїми руками зробити цікаву кокедаму? Якщо все необхідне готове, то починайте творити:

 • Спочатку потрібно зелений мох занурити в дистильовану воду і ретельно промити, щоб знищити патогенних мікроорганізмів. Далі помістіть його в герметично закривається ємність.

 • Грунт залийте дистильованою водою, залиште на добу. Зливається вода приблизно за дві години до виготовлення кокедамы.

 • Сфагнум потрібно попередньо подрібнити і залити водою, щоб він став пластичним і придбав необхідну структуру.

 • Змішайте по дві частини чорної косметичної глини і верхового торфу, а також три частини підготовленої гранульованої «Акадамы» (воду з неї потрібно злити). Якщо ви вирішили вирощувати вологолюбна рослина, то пропорції бажано дещо змінити, змішавши з частини торфу і сфагнуму, дві частини глини і три – ґрунту.

 • Візьміть рослина, обережно звільніть його коріння від залишків грунту, після чого обкладіть їх сфагнумом. Далі помістіть коріння в готовий грунт, сформуйте з нього кулю, трохи утрамбуйте.

 • Замочений сфагнум потрібно добре віджати від вологи. Цим складом оберніть ґрунтовий шар, зафіксуйте всі нитками або бавовняним матеріалом. При цьому товщина шару сфагнуму повинна бути не менше 15 сантиметрів.

 • Далі куля обкладіть зеленим мохом, закріпивши його за допомогою волосіні. Причому занурювати і ховати її необов'язково, тому що мох буде стрімко розростатися і сам скоро приховає все непотрібне.

 • Тепер занурте кокедаму у відстояну воду, залиште на півгодини, щоб грунтовий шар ввібрав в себе необхідну кількість вологи.

 • Потім вийміть куля з води і поставте на постійне місце.


 • Порада: здійснювати полив потрібно у відповідності з особливостями змісту обраного рослини. Але зазвичай спочатку воду вносять двічі в тиждень, щоб мох почав активно розвиватися. Далі частоту поступово скорочують до двох разів в місяць. І такої кількості води буде вистачати, так як грунт затримує її, а моховий шар не дає випаровуватися.

  Як використовувати?


  Якщо ви шукаєте нетривіальні елементи декору для інтер'єру, то кокедама стане чудовим оригінальним аксесуаром. Наприклад, можна поставити його на піддон. А щоб творіння виглядало ще більш креативно, підставку оформіть камінцями, мушлями або іншими матеріалами.
  Як своїми руками зробити кокедаму?

  Також аксесуар можна підвісити і розмістити в будь-якому місці приміщення на іншому елементі інтер'єру або на спеціальній квіткової підставці. Для цього спробуйте використовувати підвісний піддон, ланцюжок або волосінь. А щоб уникнути крапель води на підлозі, поливайте рослину помірно, але частіше, тоді вся волога буде повністю вбиратися.
  В літній період можна кокедаму з моху розмістити на балконі або в саду. А якщо зробити кілька аксесуарів, у вас з'явиться можливість створити цікаву композицію або справжній незвичайний живий куточок.
  Порада: кокедаму можна розмістити у будь-якому приміщенні, включаючи вітальню, спальню, дитячу, кухню і навіть ванну кімнату. Конкретне місце вибирайте з урахуванням вимог до вирощування рослини.

  Зробіть оригінальну кокедаму і використовуйте її для декору інтер'єру.