Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як виростити хороший урожай буряків на городі?

Як виростити хороший урожай буряків на городі?

Додано: 19.07.17
Рубрика: Сад і город
Буряк корисний та смачний коренеплід, який можна використовувати для приготування безлічі різних страв. Якщо у вас є дачний або прибудинкова ділянка, ви можете займатися вирощуванням самостійно. А для отримання хорошого врожаю дотримуйте кілька правил.

Вибір сорти


Самий перший і важливий крок – це вибір відповідного сорту. Існує чимало видів, і вони розрізняються за кількома параметрами: термінами дозрівання, смаковими якостями, умовами вирощування, розмірами і навіть забарвленням плодів.
Як виростити хороший урожай буряків на городі?

Визначте свої уподобання та цілі, щоб підібрати підходящий варіант. Наприклад, щоб зібрати перший урожай якомога раніше, слід вибрати ранній сорт. Середньостиглі види встигають протягом літа. А пізні сорти дозрівають восени і можуть зберігатися протягом всієї зими. Щоб забезпечувати себе і свою сім'ю вітамінами круглий рік, посійте всі три види.
Враховуйте і характеристики плодів. Так, як і раніше популярні традиційні круглі середніх розмірів, але деякі воліють більш незвичайні циліндричні, такі як «Мона» і «Циліндра». «Єгипетська плоска» буряк має дисковидні плоди, а «Ларка» – акуратні і невеликі. Якщо вам хочеться чогось екзотичного, зверніть увагу на вид «Сноувайт» з білими плодами або «Бурпис Голден», що має жовтий колір і красиву помаранчеву м'якоть.
Порада: вибирайте сорти, враховуючи кліматичні особливості свого регіону, щоб коренеплоди змогли прижитися і активно зростали.

Вибір місця і підготовка ґрунту


Якщо ви не знаєте, як виростити хороший урожай буряків на городі, то вам буде цікаво з'ясувати, що якість і кількість плодів безпосередньо залежать від місця, на якому вони ростуть. Буряк любить світло, але не переносить перезволоження, тому слід вибрати добре і постійно освітлюваний ділянка, в якому не буде накопичуватися вода після дощів і поливів. Якщо город розташований у низині, то вирішити проблему можна за допомогою підняття рівня бурякових грядок і забезпеченням якісного дренажу.
Як виростити хороший урожай буряків на городі?

Важливу роль відіграє і грунт. Буряк добре почуває себе в досить пухких, родючих, слабокислих (або нейтральні) і легких грунтах. Добре підійде піщана або суспенчатая земля, але допускається наявність глини.
Ця культура добре реагує на органіку, тільки не дуже свіжу. Якщо грунт бідна, то слід внести в неї компост або перегній, але зробити це слід завчасно. А якщо грунт надмірно пухкий, то при його передпосівному перекопці не варто повністю розбивати землю, краще залишати невеликі грудочки. У разі підвищеної кислотності слід внести вапняк – приблизно 150-200 грамів на кожен квадратний метр.
Порада: не рекомендується висаджувати буряк на одному і тому ж місці протягом декількох років підряд. Крім того, коренеплід не буде рости на ділянці, на якій раніше вирощувалася моркву. А ось грунт, залишився після огірків, стане вельми сприятливим середовищем.

Підготовка і посів насіння


Для сівби слід використовувати тільки якісне насіння. Тому спочатку треба відсортувати їх, видаливши маленькі, пошкоджені і порожні. Далі можна оцінити схожість партії, щоб заздалегідь передбачити обсяги врожаю. Для цього потрібно відібрати 50-70 насіння, покласти їх на добре зволожену тканину і прикрити зверху мокрим матеріалом. За кількістю з'явилися через деякий час паростків оцінюють схожість: як правило, для насіння першого класу цей показник складає не менше 70-80%.
Щоб прискорити укорінення, можна використовувати традиційні і відомі всім городникам методи. Один з них – попереднє замочування. Насіння поміщають у воду, температура якої становить близько 17-20 градусів, і залишаються там на один-два дні.
Як виростити хороший урожай буряків на городі?

За цей час вони набухають і починають поступово проростати. Але воду слід замінювати кожні кілька годин. Крім того, можна злегка проростити насіння, загорнувши їх у вологу тканину. Як тільки ви побачите перші паростки, матеріал можна висівати: паростки з'являться набагато швидше. Стимулятори росту використовувати небажано.
Якщо насіння готові, організуйте грядку. Для цього відразу позначте її межі і перекопайте, розпушіть землю приблизно на 25-30 сантиметрів в глибину. Грудки розбивайте мотикою або лопатою, потім грунт обробіть вилами або граблями, щоб зробити його більш пухким.
Відстань між рядами повинна становити близько 25-30 сантиметрів, а між окремими рослинами – близько 15-20. Приблизна норма кількості становить від 15 до 20 грамів насіння на 10 квадратних метрів ґрунту. Глибина загортання буде залежати від характеристик грунту: в тяжкому вона складе близько двох-трьох сантиметрів, а в більш легкому – 4 див.
Як виростити хороший урожай буряків на городі?

Коли сіяти насіння? Вирощувати буряки у відкритому грунті варто починати тоді, коли минули заморозки. І хоча знижені температури культура переносить непогано, вони можуть відбитися на якості врожаю та суттєво скоротити. Тому не варто сіяти насіння занадто рано, краще зробити це в квітні, коли повітря стабільно прогрівається до 5-6 градусів. Але більш швидко сходи з'являються при 10-15 а при 20 градусах насіння проростає просто рекордними темпами.
Порада: якщо ви проживаєте в північному регіоні, то найкраще підготувати розсаду. Висійте насіння в горщики або контейнери, а вже готові хороші сходи перемістіть в досить прогревшийся відкритий грунт.

Догляд


Мало посадити буряк, потрібно забезпечити їй належний догляд, який полягає у дотриманні наступних правил:

  • Перший важливий момент – це проріджування. Як би рідко ви не висіяли насіння, вони можуть виростати групами, і такі пагони слід розділяти. Можна вибирати самі сильні і залишати їх. Якщо всі сходи здорові, то акуратно їх расселите за вільними місцями, намагаючись не пошкоджувати.

  • Полив повинен бути регулярним, але обережним, так як культура не любить перезволоження. Тому не варто відразу виливати в грядку кілька відер, краще використовувати насадку-розпилювач на шлангу або лійку, вносячи порціями воду, щоб вона встигала рівномірно вбиратися. Після поливу слід обережно розпушити грунт, щоб він не засыхал під впливом сонця.

  • Щоб зберегти структуру грунту і уникнути формування кірки, а також не допустити швидкого випаровування вологи грунт можна мульчувати.

  • Періодично розпушуйте міжряддя, але дуже обережно, щоб не пошкодити листя і коріння. Також необхідна обережна прополка.

  • Підживлення буряках не потрібно, якщо вона висаджена в родючу багату грунт. Якщо ж грунт бідний, то можна вносити мінеральні добрива, сполуки з вмістом цинку, бору, марганцю, заліза, фосфору. Але захоплюватися не варто, так як коренеплоди вбирають речовини з ґрунту і накопичують їх. Так що якщо земля добра, то додаткових дій не потрібно. А про її бідності будуть сигналізувати повільне зростання, необільная листя. Вносити добрива слід всього двічі за весь період активної вегетації.

  • Буряк можуть атакувати такі шкідники, як бурякові блішки, клопи, мінуючи мухи, корнееды, попелиці, нематоди, капустянки. Для боротьби з цими комахами можна використовувати безпечні інсектицидні препарати або народні методи, наприклад, золу, мильний розчин. Крім того, для відлякування шкідників навколо грядки можна розсадити такі рослини як ріпак або гірчиця (їх більшість паразитів не любить). А для профілактики вчасно видаляйте бур'яни, глибоко розпушуйте і перекопуйте грунт восени і на початку весни, а також міняйте місця посадки.


  • Якщо ви хочете отримувати багатий урожай якісної буряків, то дотримуйтесь кількох нескладних правил і доглядайте за рослинами правильно.