Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати правильний килим на кухню?

Як вибрати правильний килим на кухню?

Додано: 01.09.17
Рубрика: Цікаве
Якщо ви вирішили доповнити інтер'єр кухні килимом, то спочатку з'ясуйте, чи варто використовувати такий аксесуар, а також дізнайтеся особливості його вибору.

За і проти


Як вибрати правильний килим на кухню?

Якщо у вас виникла ідея використовувати килим для кухні, то спочатку ретельно проаналізуйте всі за і проти такого рішення. Насамперед, варто розглянути плюси:

 • М'яке покриття асоціюється із затишком, тому дозволить створити атмосферу домашнього вогнища і домогтися максимально комфортної обстановки.

 • Такий аксесуар може виконувати кілька функцій. По-перше, ви зможете використовувати його для зонування, наприклад, для позначення обідньої групи або центру приміщення. По-друге, килим може стати яскравим акцентом інтер'єру і освіжити дизайн. По-третє, аксесуар здатний практично повністю замінити підлогове покриття, якщо буде охоплювати всю поверхню підлоги. І це дозволить уникнути витрат, пов'язаних з ремонтом.

 • Килим дозволить усунути деякі недоліки підлогового покриття. Так, якщо для обробки використовувалася плитка, то аксесуар зробить підлогу більш теплим, особливо у зимовий час року. Також килим дозволить зменшити ковзання глянсових матеріалів. А якщо покриття частково пошкоджено, ви зможете закрити цю ділянку і залишити його прихованим від сторонніх очей.

 • Якщо в будинку є люди похилого віку або діти, то килим зробить перебування на кухні більш безпечним, так як послужить прекрасною амортизацією під час падінь.

 • Якщо розстелити килим близько робочої зони, це знизить ймовірність виникнення втоми ніг або дискомфорту під час приготування їжі.

 • Це ефективний і простий спосіб перетворити або змінити дизайн, внести в нього щось свіже, нове і стильне.


 • Мінуси теж є:

 • Це не саме практичне покриття, вимагає особливого догляду. Доведеться регулярно проводити сухе та вологе чищення для видалення крихт і інших забруднень.

 • Так як кухня є місцем приготування і вживання їжі, то уникнути забруднень просто нереально. І деякі можуть проникати в матеріал килима і въедаться в нього, залишаючи важко виведені плями.

 • При неправильному використанні такий елемент декору може зменшити або «зламати» простір, а також зробити інтер'єр безглуздим і позбавленим смаку.


 • Як зробити правильний вибір?


  Як вибрати правильний килим на кухню?

  Як вибрати килим на кухню? При покупці варто керуватися такими критеріями:
 • Розміри. Вони будуть залежати від площі кухні, а також від конкретної ділянки розміщення. Заздалегідь продумайте, де буде розташовуватися аксесуар, а також зробіть заміри, щоб вибрати відповідну модель і органічно вписати її в інтер'єр.

 • Форма теж повинна відповідати кухні: як її площі, так і конфігурації. Так, якщо кімната квадратна, то краще вибрати квадратний або круглий килим. А в прямокутне приміщення впишеться відповідний аксесуар: прямокутний або овальний. Також доступні незвичайні моделі, що мають складні обриси і виконані у вигляді якихось фігур. Але в кімнаті, в якій постійно переміщаються люди, такий килим може бути недоречним і заважати швидко і комфортно рухатися.

 • Матеріал. Краще всього вибрати синтетичний або смесовый з додаванням натуральних волокон. По-перше, він більш міцний, простий у догляді, практичний і стійкий до підвищеної вологості і інших несприятливих впливів, по-друге, має доступну ціну. Килим з натурального матеріалу може викликати алергічні реакції, страждати через вологи, поглинати забруднення та втрачати естетичний зовнішній вигляд. А ще аксесуар не повинен ковзати, в іншому випадку підвищаться ризики випадкового падіння.

 • Основа повинна бути прогумованої, щоб килим надійно фіксувався на підлоговому покритті і не зміщувався під час ходьби по ньому.

 • Ворс. Чим він коротший, тим краще, так як в длинноворсном покритті на кухні неодмінно будуть накопичуватися крихти від їжі і пил. А ще краще вибрати безворсову модель.

 • Забарвлення і принти. Вибираючи килим, варто враховувати особливості дизайну кухні, щоб він органічно вписався в інтер'єр такого приміщення. Слід брати до уваги стиль, в якому витримана кімната, основну колірну гаму, а також відтінки меблів. Так, в класичній кухні стоїть розстелити однотонний або доповнений простими геометричними візерунками килим. У колоритних стилях бароко, рококо і арт-деко доречні геральдичні візерунки, благородні відтінки. В сучасні напрямки вписуються абстрактні принти і креативні малюнки, а також самі соковиті і яскраві тони. Крім того, колір килима повинен поєднуватися з гамою оздоблювальних матеріалів і меблів, і він може як доповнювати її, так і виділятися за рахунок контрасту. Але не варто вибирати світлі тони: на таких поверхнях будь-які навіть незначні забруднення моментально стають помітними.


 • Як можна використовувати килим?


  Як вибрати правильний килим на кухню?

  Придбати і бездумно розстелити килим – велика помилка, яка може перетворити його з стильного аксесуара в недоречний і зайвий. Важливо використовувати такий елемент в інтер'єрі обдумано і правильно, щоб він виконував усі свої функції і доповнював дизайн.
  Перший спосіб – виділення обідньої зони. У такому разі слід постелити килим під стіл і стільці, щоб він позначав і отграничивал цю ділянку. Краї повинні виходити за межі столу мінімум на 60-70 сантиметрів, щоб що сидять мали можливість безперешкодно і комфортно рухати стільці.
  Килим може виділятися на тлі підлогового покриття, перетворюючись в яскравий акцент. При виборі кольору варто враховувати гаму обідньої групи, тоді аксесуар буде гармонійно поєднуватися з нею. Крім того, килим повинен повністю відповідати столу за формою і повторювати його обриси.
  Як вибрати правильний килим на кухню?

  Позначте центр приміщення, розстеливши килим в середині кухні. Але цей прийом краще використовувати, якщо кімната простора, і її центральна частина буде залишатися вільною. Якщо ж площа невелика, то килим напевно перекриється іншими елементами інтер'єру, і тоді здійснити задум повноцінно не вдасться.
  Розстеліть килим на підлогу в робочій зоні. В такому випадку килим може повторювати її контури і мати ширину, достатню для вільних переміщень. А можна використовувати невеликий килимок і розташувати його безпосередньо перед стільницею або тумбою, на якій здійснюється приготування їжі.
  Порада: якщо площа кухні дозволяє, спробуйте використовувати два килима або навіть скласти цілу композицію. Так, можна вибрати моделі однієї забарвлення, але відрізняються за формою і розмірами. Розстеліть їх в різних ділянках: у робочій і обідньої зони, в центрі, біля вікна.

  Виберіть практичний і стильний килим для кухні і перетворіть його в цікавий елемент інтер'єру.