Корисні поради
на всі випадки життя
» » Користь, шкода і склад гематогену

Користь, шкода і склад гематогену

Додано: 23.10.17
Для багатьох гематоген є апетитним ласощами, але можна його вживати кожен день? З'ясуйте це, щоб не просто насолоджуватися смаком, але і витягувати максимум користі.

Що це таке?


Користь, шкода і склад гематогену

Гематоген є біологічно активною добавкою і не відноситься до лікарських або вітамінних препаратів. З чого роблять це ласощі, смак якого добре знайомий всім з дитинства? Основним його діючим компонентом є харчовий альбумін, який отримують із очищеної і пройшла спеціальну обробку крові великої рогатої худоби. В якості додаткових складових, що поліпшують смак і надають батончикам характерну консистенцію, можуть використовуватися патока, згущене молоко, цукор, шоколад, кокосова стружка, насіння кунжуту, цукати, горіхи і так далі.
Історична довідка: перший аналог гематогену з'явився ще в кінці XIX століття в Швейцарії, але тоді він випускався у вигляді мікстури і використовувався виключно в терапевтичних цілях. Після 1917 року він почав реалізовуватися і на території Росії, а сьогодні його виробляють багато приватні компанії, змінюючи склад і виконання.

Чим корисний?


Користь гематогену незаперечна і обумовлюється входять до складу корисними речовинами. У цієї біологічно активної добавки, крім альбуміну, можна виявити вітаміни С і А, білки, вуглеводи і жири, амінокислоти, натрій, кальцій, хлор, калій. Деякі виробники збагачують гематоген та іншими компонентами.
Розглянемо основні корисні властивості гематогену:

 • Перш все, гематоген сприяє поповненню запасів заліза, а також нормалізує рівень гемоглобіну. Гемоглобін необхідний для нормального кровотворення і кровопостачання: він забезпечує транспортування кисню і його вступ у всі тканини організму.

 • Вітамін С – це помічник імунної системи, який підсилює природний захисний бар'єр і допомагає відбивати атаки бактерій, грибків і вірусів. Крім того, аскорбінова кислота сприяє зміцненню судинних стінок і зниження їх ламкості.

 • Вітамін А дуже корисний для зору, так як зберігає його гостроту і попереджає розвиток катаракти і глаукоми. Також цей компонент відповідає за нормальний стан епітеліальних тканин, шкірних покривів і слизових оболонок.

 • Так як в складі біологічно активної добавки є білки, то її можна вважати корисною для м'язових тканин. А ще такі речовини використовуються організмом в якості будівельного матеріалу для формування нових клітин.

 • Гематоген надає загальнозміцнюючу дію, сприяє швидкому відновленню всіх систем організму.

 • Вуглеводи, яких тут дуже багато – основні джерела енергії, що витрачається на розумові процеси, фізичні навантаження, а також забезпечення функціонування всього організму.

 • При незбалансованому харчуванні гематоген забезпечить надходження в організм усіх найважливіших і необхідних поживних речовин, а також попередить розвиток авітамінозу.

 • Добавка підвищить працездатність, знизить стомлюваність, подарує заряд бадьорості на кілька годин і чудово втамовує голод.


 • В яких випадках може нашкодити?


  Незважаючи на всю користь гематогену, в деяких випадках він може заподіяти шкоду. Насамперед, варто пам'ятати про протипоказання, до яких належать ожиріння, цукровий діабет, порушення вуглеводного обміну та індивідуальна гіперчутливість, а також дитячий вік молодше двох-трьох років (різні виробники вказують різні вікові обмеження).  Користь, шкода і склад гематогену

  Деякі виробники до протипоказань відносять захворювання, що характеризуються підвищенням згортання крові і ризиками утворення тромбів, так як альбумін сприяє згущення крові. Вживання під час вагітності або в період грудного вигодовування можливо, але вона повинна попередньо обговорюватися з лікуючим лікарем. Варто пам'ятати, що біологічно активна добавка може викликати алергію, так як містить потенційно алергенні компоненти. При перевищенні дозування можуть виникати діарея, нудота, здуття, кропив'янка.
  Важливо знати: при постійному зловживанні гематогеном може виникнути надлишок заліза в організмі, а він теж шкідливий, як і дефіцит.

  Кому слід вживати?


  Вживання гематогену в якості добавки до їжі рекомендовано в наступних випадках:

 • залізодефіцитні або постгеморагічні анемії;

 • виснаження організму в результаті незбалансованого або мізерного харчування;

 • авітамінози і гіповітамінози;

 • гіпотрофія, дефіцит маси тіла;

 • значні крововтрати, перенесені оперативні втручання;

 • реабілітація після тяжких захворювань;

 • хвороби, що супроводжуються кровотечами.


 • Допустимі дозування та особливості застосування


  Скільки гематогену можна з'їдати в день? Дорослий може з'їдати один цілий батончик, тобто близько 40-50 грамів. А норма для дітей становить близько 20-30 грамів. Але при гострому дефіциті заліза або авітамінозі дозування може бути збільшена після узгодження з лікарем.
  Користь, шкода і склад гематогену

  Добову дозу рекомендовано розділити на декілька прийомів, щоб уникнути надходження в організм збільшених обсягів глюкози і різких стрибків рівня цукру в крові. Найкраще вживати гематоген між прийомами їжі або в якості невеликого перекусу, щоб він краще і швидше засвоївся. Таку біологічно активну добавку можна запити водою, так як вона дуже солодка. Курс застосування гематогену особами будь-яких категорій повинен тривати близько трьох-шести тижнів (іноді довше), але після інтервалу при необхідності його можна повторити.
  Про випадки взаємодії гематогену з лікарськими препаратами нічого не відомо, але не слід приймати одночасно з залізовмісними засобами або з полівітамінними комплексами, так як можливі передозування деяких речовин, які можуть викликати гіпервітаміноз. Крім того, в інструкції може бути зазначено, що під час вживання біологічно активної добавки слід відмовитися від алкоголю: він може виводити з організму частина вступників поживних речовин.
  Гематоген пробували напевно всі. Але якщо ви хочете їсти його не тільки з задоволенням, але і з користю, дотримуйтесь дозування і деякі правила.