Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке спінер і для чого він потрібен?

Що таке спінер і для чого він потрібен?

Додано: 09.11.17
Рубрика: Цікаве
У кожного покоління є модні «штучки», і сучасні підлітки буквально божеволіють від спінерів. А що це таке? І чи може така річ принести користь?

Що це?


Що таке спінер? Сучасні «просунуті» підлітки знають відповідь на це питання, а от для дорослих дещо варто роз'яснити. Спиннер являє собою своєрідну обертову іграшку («spin» з англійської перекладається як «крутити»). Інші назви – hand spinner і fidget soinner. У центрі розташовується підшипник, на якому зафіксовано кілька обважнених лопатей у формі пелюсток: вони приводяться в дію пальцями і починають швидко обертатися. Причому завдяки особливому розподілу ваги обертання може бути дуже тривалим, що і є основною особливістю або «фішкою» вироби.
Що таке спінер і для чого він потрібен?

Грати зі спінером і приводити його в рух дуже просто: достатньо взяти його двома пальцями (краще всього великим і вказівним або середнім) і розкрутити рештою пальцями або інший рукою. А деякі вміють робити всілякі трюки, наприклад, обертати іграшку на одному пальці і різних частинах тіла.

Історія появи перших спінерів


На піку популярності спінерів в деяких засобах масової інформації з'явилася інформації про їх походження. Створення приписували Кетрін Хеттінгер. Інженер-хімік і мама дівчинки, яка страждає рідкісним захворюванням, що супроводжується м'язовою втомою, вирішила розробити для своєї доньки іграшку, яка могла б зайняти руки і розважити дитину.
Кетрін зробила її з газети і липкої стрічки. Про це жінка розповіла в одному з інтерв'ю, але в іншому повідала про те, що ідея прийшла після побачених хлопчаків, що кидають камені в поліцейських. І обертається штучка призначалася для вивільнення енергії. До речі, пізніше Хеттінгер заявила, що згодна з тим, що сучасні спінер сильно відрізняються від створених нею.
Що таке спінер і для чого він потрібен?

На просторах інтернету можна зустріти й іншу версію, згідно якої лікарі однієї з клінік для душевно хворих пропонували пацієнтам крутити в руках підшипники, щоб ті могли заспокоїтися і зайняти себе. І саме вони послужили основою для сучасних спінерів. Але ця інформація не підтверджена.

Якими бувають?


Сьогодні спінер – це популярний вид розваги сучасних підлітків і дітей, і виробники прагнуть удосконалювати такі іграшки і випускати нові моделі. Для виготовлення використовуються різні матеріали, такі як пластик, кераміка, метали. Різноманітні кольори, візерунки і розміри.
Відрізнятися може і кількість пелюсток. Найпоширеніший варіант – трилопатевою спінер, але лопатей може бути дві або чотири, а іноді і більше. Найбільш часто зустрічається форма пелюсток – округла, але вони можуть мати форму гострих прямих променів або вигнутих елементів з загостреними кінцями.
Існують моделі зі спецефектами, наприклад, світиться або навіть видає звуки спінер. В його пелюстках знаходяться батареї, які забезпечують виконання додаткових функцій.Корисні спінер?


Хоча спінер багато хто вважає не більше ніж розвагою, він може бути корисним. Його користь полягає в наступних напрямках впливу на організм:

 • Розвиток дрібної моторики. Воно особливо корисно для дітей, так як впливає на ділянки мозку, що відповідають за мову, пам'ять та інші не менш важливі функції. Але й дорослим теж необхідно розвивати моторику.

 • Це хороша розробка кистей рук і пальців після травм або обмежень рухливості.

 • Спиннер може використовуватися для зняття стресу і відволікання від проблем.

 • Вважається, що така штучка допомагає бороти шкідливі звички.

 • Деякі використовують спінер для концентрації уваги і зосередження на вирішенні проблем, а також для пошуків рішень.

 • Усунення напруги м'язів пальців і кистей після їх тривалої роботи, наприклад, письма ручкою, друкування, управління автомобілем.

 • Гіперактивним дітям виріб допомагає розвивати посидючість.

 • Це хороший спосіб відволіктися від гаджетів.


 • Підводні камені


  Може нешкідливий спінер заподіяти шкоду? Так, якщо він буде неякісним. По-перше, такий виріб може пошкодити пальці. По-друге, ненадійно зафіксовані елементи під час стрімкого обертання можуть відлетіти в бік і потрапити в око або іншу частину тіла. По-третє, пластик низької якості здатний виділяти токсичні речовини в навколишнє середовище. По-четверте, дрібні деталі можуть потрапляти в дихальні шляхи або травний тракт маленьких дітей.
  Якщо спінер з розваги і способу розслаблення перетворився в нав'язливе заняття, то він може відволікати від навчання та повсякденних справ, заважати зосередитися. А світяться елементи при тривалому використанні негативно впливають на зір.

  На що звертати увагу при покупці?


  При купівлі спінер особливу увагу слід приділяти якості виробу. Його поверхня повинна бути ідеально гладкою, а обертання – безперешкодним, легким і тривалим. До речі, його тривалість характеризується маркуванням ABEC: чим вище показник, тим довше будуть рухатися лопаті.
  Конфігурація і колірна палітра визначаються виключно особистими вподобаннями та смаками. Можна вибрати вдосконалену модель з світяться або видавали звуки елементами. Але в будь-якому випадку спінер повинен бути простим в обігу і ергономічним, тому якщо є можливість, протестуйте його перед покупкою, щоб дізнатися, наскільки зручно буде тримати річ в руках і обертати її.
  Порада: купувати спінер краще у відомому магазині. Також можна зробити онлайн замовлення через інтернет.

  Майструємо простий саморобний спінер


  Що таке спінер і для чого він потрібен?

  Як зробити простий спінер своїми руками? Для цього підготуйте чотири кришки від пластикових пляшок, клей, шило, ножиці і порожній стрижень від кулькової ручки. Три кришки приклейте бічними частинами до четвертої, яка буде центральною. У центрі зробіть шилом отвір, в нього помістіть відрізок стрижня завдовжки близько 3 сантиметрів. Візьміть двома пальцями стрижень і обертайте саморобний спінер.
  Якщо у вас досі немає спінер, і він вас зацікавив, то придбайте цю модну штучку.