Корисні поради
на всі випадки життя
» » Корисні і лікувальні властивості малинового меду

Корисні і лікувальні властивості малинового меду

Додано: 15.11.17
Дивовижний продукт, дарований людині природою – малиновий мед – виходить в результаті запилення бджолами квітів малини. Його дивовижні властивості і багаті смакові якості обов'язково оцінить кожен, хто спробує це солодке страву.
Унікальний комплекс вітамінів і елементів, який містить малина, передався і продукту: завдяки йому можна значно підвищити імунітет, зміцнити здоров'я, поліпшити зовнішній вигляд і вилікувати деякі захворювання. Про дивовижні властивості цього цілющого продукту піде мова в цій статті.

Загальна характеристика


Бджоли отримують мед з малини, облітаючи лісовий або садовий малинник, та збираючи з нього нектар. Дивно, що під час цвітіння малини бджоли можуть ігнорувати медоносні насадження поблизу: це відбувається з-за особливої будови малинного квітки. Під час вилучення нектару над бджолою утворюється природний навіс, що захищає її від несприятливого зовнішнього впливу. Це сприяє збору нектару навіть у дощові дні.
Корисні і лікувальні властивості малинового меду

Основний період медозбору починається в червні. Оскільки малина – дуже поширене насадження і присутній на багатьох присадибних ділянках, з її заростей бджоли збирають значну кількість сировини: до 50 кг з одного гектара. З лісової ж різновиди комахи збирають ще більше – до ста кілограмів. В сприятливих умовах, з високою вологістю і при теплому літі, 1 бджолина сім'я здатна створити близько 3 кг меду на добу.
Коли продукт восени відкачують з сот, можна побачити світло-золотистий, бурштиновий колір і вдихнути ароматний запах, що нагадує малинные квіти. Смак меду м'який, гірчинка відсутня. З часом, поки мед зберігається, він поступово кристалізується, стає дрібнозернистим по консистенції і набуває кремуватий віддінок.
Боятися цього не треба: нещасні властивості такого продукту нітрохи не менше. Що стосується складу, то в ньому присутні 2 різновиди природного цукру – левулеза і глюкоза, що забезпечують високі енергетичні та поживні властивості.

Користь, шкоду і цілющі якості


Малиновий мед володіє хорошою засвоюваністю, і при цьому не обділений не тільки корисними, але і лікувальними властивостями. Ця медова різновид допомагає відновити нервову систему після перевантаження, повернути тонус і бадьорість тіла після тривалого фізичного напруження.Згідно з рецептами народної медицини, найкраще вживати продукт разом з молоком або теплим чаєм незадовго до сну, щоб нормалізувати роботу органів дихання. Цей спосіб особливо актуальний в міжсезоння, коли холод і сльоту приносять застуду та вірусні захворювання. Крім того, його можна використовувати і як профілактичний засіб, щоб зміцнити імунну систему.
Для лікування застуди або нежиті, а також біль у горлі є ще один старовинний, але дуже дієвий спосіб – інгаляції. Для процедури знадобиться столова ложка меду і фарфоровий чайник з гарячою водою (близько 200 мл). Компоненти ретельно перемішуються і вдихаються протягом півгодини через чайний носик.
Корисні і лікувальні властивості малинового меду

Така процедура ефективна безпосередньо перед засипанням, а тривалість її проведення становить не менше 10 днів. Доповнити цілющу процедуру можна, випивши медовий сироп з додаванням соку хрону.
Ще в стародавні часи цей сорт був відомий своїми дивовижними характеристиками: він користувався високим попитом, особливо серед жінок, які лікували ним різні жіночі недуги.
Крім того, цілителі використовували продукт для лікування запалень слизових і успішно застосовували при стоматитах. Деякі лікарі також вважають, що такий продукт благотворно позначається на лікуванні захворювань шлунка і кишечника.
Містяться в складі вітаміни С і А позитивним чином позначаються на загальному стані організму. Малиновий мед – відмінний спосіб позбутися від хронічної втоми: при апатії або нестачі сил його рекомендується вживати систематично, забезпечуючи щоденне надходження цілющого медового страви в організм.
Крем-мед з малини стає чудовим підмогою в період відновлення сил після фізичних перевантажень або розумової роботи, благотворно вплине на розумову діяльність під час звітів або іспитів.
Завдяки м'якому впливу на нервову систему він виявляє виражений седативний ефект і тому корисний при неврозах і емоційних перенапруженнях.
Крім того, він лікує навіть безсоння, для чого його змішують з молоком і вживають безпосередньо на ніч. Прекрасні антисептичні властивості допомагають боротися з різними очними запальними явищами: наприклад, під час кон'юнктивіту досить дієвими виявляються примочки з медовим розчином.