Корисні поради
на всі випадки життя
» » Крайні точки Африки і їх координати. Назви та історія

Крайні точки Африки і їх координати. Назви та історія

Додано: 13.02.18
Рубрика: Цікаве
Крайні точки Африки і їх географічні координати визначаються досить просто. Для цього, по-перше, необхідно назвати їх усі, а потім, визначившись, в якій частині континенту вони знаходяться, назвати точні координати.
Крайні точки Африки і їх координати. Назви та історія

Північна Африка

Ця частина континенту найбільш добре відома як європейцям, так іншим цивілізаціям середземноморського регіону, такими як фінікійці. Власне і сам термін Африка був придуманий жителями Карфагена, однією з фінікійських колоній. Цим словом карфагеняни називали корінне населення, що проживало на території, що прилягала до їх місту.
Визначати крайні точки Африки і їх координати варто почати з північної точки, яка знаходиться на мисі Бланко, відомому також як Бен Секка, який розташований на території вілайєта Бізерта у Тунісі. Ці землі були освоєні ще фінікійцями в l столітті до нашої ери. Координати мису позначаються наступним чином: 37°20'49" с. ш. 9°45'20" сх. д.
Крайні точки Африки і їх координати. Назви та історія

Західна Африка

Виконуючи завдання визначити крайні точки Африки і їх координати, варто також приділити увагу і тому географічного регіону, в якому вони знаходяться. Крайня західна точка континенту розташувалася на території півострова Кап-Вер, званого також Зеленим Мисом. Однак координати точки, відомої під назвою Альмаді є наступними 14°44'27" пн. ш. 17°31'48" з. д.
Цікаво й те, що на території півострова, краєм якого є мис Альмаді, розташована столиця держави Сенегал - місто Дакар, населення якого сягає двох з половиною мільйонів чоловік.
Крайні точки Африки і їх координати. Назви та історія

Східна Африка

На протилежному кінці континенту, в семи з половиною тисяч кілометрів, розташована сама крайня східна точка Африки - мис Рас-Хафун, що знаходиться на території Сомалі, яке вже впродовж багатьох років охоплена громадянською війною і практично припинило існування як єдиної держави.
Визначати крайні точки Африки і їх координати важливо ще й тому, що це допомагає дізнатися про географічних та історичних умовах, в яких існує та чи інша територія.
Мис Рас-Хафун вдається в Індійський океан більш ніж на сорок кілометрів, але його вкрай низький рівень поверхнею моря робить цю територію вкрай вразливою перед стихією. У 2004 році поселення, що знаходиться на території мису було повністю знищено сильне цунамі. У той час як населення Зеленого Мису становить більше двох з половиною мільйонів чоловік, населення мис Рас-Хафун ледь перевищує дві з половиною тисячі. Координати мису такі: 10°25'00" пн. ш. 51°16'00".
Крайні точки Африки і їх координати. Назви та історія

Південна Африка

Мис Агульяс, відомий також як Голковий, розташований за координатами 34°49'43" ю. ш. 20°00'09" і знаходиться на території одного з найбільш розвинених держав континенту - Південноафриканської Республіки. Сучасні технології істотно спрощують задачу визначити координати крайніх точок Африки, адже всі необхідні бази даних знаходяться в одному кліці від користувача, який знає їх назви.
Свою назву мис отримав від португальських колонізаторів, які вказали на те, що наявна в тих краях магнітна аномалія змушувала стрілку компаса обертатися безладно і швидко.
Варто відзначити, що крайні точки Африки і їх координати протягом всієї історії європейського мореплавства представляли великий інтерес не тільки для моряків, але і для урядів європейських країн, так як плавання в Азію здійснювалися навколо Африканського континенту до тих пір, поки не був побудований Суецький канал.