Корисні поради
на всі випадки життя
» » Військове звання Володимира Путіна: опис, історія та цікаві факти

Військове звання Володимира Путіна: опис, історія та цікаві факти

Додано: 16.02.18
Рубрика: Цікаве
Майстер спорту з самбо і дзюдо, чемпіон Ленінграда з дзюдо у 1974 р., влучно стріляє, відмінно плаває, обожнює лазню, риболовлю, тварин, природу, захоплюється грою в нарди. І це лише краєчок верхівки айсберга захоплень, талантів і видів діяльності людини. Перед нами Президент Росії Володимир Володимирович Путін. Будучи з посади Верховною головнокомандувачем, він старший офіцер, і в даний час військове звання Путіна - полковник запасу.
Військове звання Володимира Путіна: опис, історія та цікаві факти

Кар'єра в КДБ

У 1975 році після закінчення юридичного факультету Ленінградського університету Володимир Путін був розподілений на роботу в Комітет державної безпеки. Він дуже просився на роботу в органи, мріючи стати розвідником (а спочатку марив про професії льотчика), для цього потрібно було пройти спеціальну підготовку, а для вступу на навчання необхідно було складатися в агентурному апараті.
Близько півроку на початок 1976 р. Володимир Путін за напрямом контррозвідки працював у секретаріаті Ленінградського управління КДБ.
Путін пройшов навчання з підготовки оперативного складу в "401 школі" в ленінградському місті Охті, тут проходили підготовку співробітники зовнішнього спостереження. Молодший офіцер - таке звання Путіну присвоїли Охті, навчався він там з лютого по липень 1976 року. Потім працював у Ленінградському УКДБ, за словами товаришів по службі, боровся з ідеологічними диверсіями в "п'ятої службі", а сам говорив, що працював у контррозвідувальній управлінні.
Його помітили саме в п'ятій службі, співробітники зовнішньої розвідки перевели його до себе в систему Першого Головного управління (ПГУ, зовнішня розвідка). Може, тому, що він був правильним, стійким, повним рішучості і непомітним.
Щось у ньому було І тепер вже ми бачимо його харизму, відчуваємо її повною мірою.
Непомічений гоняющимся за медалями, званнями, Путін, тонкий людина, відмінний психолог розуміє, жорсткий і принциповий, подобався і подобається людям. Не терпить несправедливості і бруду. Його основа - дуже хороша і правильна, чесна, благородна, не разменивающаяся на негідне, що не терпить нічого поганого.
Так як «401-я школа» не вирощувала чекістів, у 1979 році Путін Ст. Ст. був спрямований на річні курси перепідготовки в Москву у Вищу школу КДБ СРСР імені Дзержинського. Після повернення до Ленінграда з 1979 року протягом чотирьох з половиною років служив у зовнішній розвідці Ленінградського УКДБ.

Майор-підполковник-полковник

Військове звання Володимира Путіна: опис, історія та цікаві факти

У 1984 році, отримавши звання майора, Путін був спрямований на однорічний факультет Московського Червонопрапорного інституту (КИ) імені Ю. А. Андропова, який сьогодні не що інше, як Академія зовнішньої розвідки. В інституті спеціалізувався на німецькомовних країнах, був старшиною відділення, носив прізвище Платов.
По закінченні вузу, в 1985 році, його відрядили в представництво КДБ СРСР у НДР, де до початку 1990 р. працював в місті Дрездені. Саме там йому присвоїли медаль «За заслуги перед національною армією НДР».
Кар'єра Володимира Путіна в органах складалася вдало. Він двічі отримував підвищення. Присвоєння звань Путіна у КДБ - спочатку майор, а потім підполковник - сам Володимир Володимирович характеризує як "плату за конкретні результати своєї роботи", за то кількість джерел інформації, яку вдалося залучити.
Звичайно, є суворо регламентований порядок виконання доручень, є завдання, які повинен вирішувати офіцер, і вони, напевно, були вирішені. Але є й особисті причини, мотиви, думки, бажання, Володимиру Путіну з його вольовим характером було легко прийняти рішення. Офіцерське звання Путіну було важливо, але надходили і більш цікаві пропозиції, його стала залучати політична кар'єра.

Політика

По завершенні відрядження в Німеччину Володимир Володимирович добровільно відмовився від переходу в центральний апарат розвідки Ленінградського управління КДБ. Йому була запропонована кар'єра в ешелонах влади, і він вирішив впритул зайнятися політичними питаннями. Він щиро вважав, що, можливо, зможе допомогти чимось Батьківщині, значить, повинен це зробити.
Перейшовши на роботу в мерію Ленінграда, Путін і зовсім подав рапорт на звільнення з органів КДБ, то це було 20 серпня 1991 року, коли Анатолій Собчак виступав проти ГКЧП.

Після звільнення з КДБ

Військове звання Володимира Путіна: опис, історія та цікаві факти

Володимир Путін у званні підполковника запасу покинув органи, до президентських виборів 2000 року він став полковником. Володимир Володимирович – Верховний головнокомандувач Збройними силами Росії.

"Зорепад" для депутатів - що за цілі?

Присвоєння чергового військового звання Володимиру Путіну - майбутнього Президента Росії - це дія, яка не викликає подиву. Підполковник біля керма величезної країни, скоріше всього, не так виглядав би, хоча, звичайно, яке кому діло, російський Президент - Верховний головнокомандувач країни, йому підконтрольна вся армія і військова міць держави.
Інша справа, коли погони отримують люди, що не мають відношення до армії, або отримують чергове звання незаслужено. Чи є виправдання діям депутатів Державної Думи, які працюють над поправками в закон "Про військовий обов'язок"?
Згідно йому, офіцерам запасу може бути присвоєно чергове військове звання аж до полковника, і при цьому обмежень на привласнення не накладається, як раніше. Нагадаємо, що раніше офіцерові привласнювали чергове звання тільки двічі, більше було не можна.
При цьому при отриманні звання ніхто не вимагає проходження військових зборів. За офіційною версією депутати займаються "вдосконаленням порядку присвоєння військових звань", і ця міра робиться на випадок початку військових дій.
Військове звання Володимира Путіна: опис, історія та цікаві факти

Кадрових військових шалено дратує ситуація, на їхню думку, безладної роздачею погонів. Кому не приємно віддати честь в бесіді, але цей козырнувший нюхав чи пороху? Як повинні ставитися до цих призначень офіцери, які дійсно потом і кров'ю заслуговують свої звання, виконуючи свої обов'язки?
Є, звичайно, й інші думки тих же самих військових, багато з них вважають, що громадянська служба часом на кілька порядків складніше, ніж у кадрових військових. Все скрізь по-різному, кому як пощастить. Сьогодні ти депутат, а завтра будеш читати лекцію у вузі. Адже не буде ж виступати перед студентами і не займе місце завкафедрою рядовий прапорщик.

Працював і чесно заслужив

Військове звання Володимира Путіна: опис, історія та цікаві факти

Повернемося до російського лідера. Хіба своє військове звання Путін не отримав по заслугах? Він чесно заробив його своєю працею, і ніхто заперечувати думку просто не в змозі - немає аргументів.

Важливо нам, яке звання у Путіна?

Військове звання Володимира Путіна: опис, історія та цікаві факти

Його життя і доля пов'язані з величезною країною. Весь світ полюбив російського лідера за його неквапливу, м'яку, але послідовну і впевнену лінію поведінки на світовій політичній арені. Хіба важливо, які у нього погони? Отримання чергового військового звання Путін ніколи не розцінював як кінцеву граничну мету. Ми любимо його, бажаємо йому удачі, здоров'я і процвітання йому і нашій країні разом з ним!