Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке терені? Значення, походження, синоніми та тлумачення

Що таке терені? Значення, походження, синоніми та тлумачення

Додано: 18.02.18
Рубрика: Цікаве
Є слова (книжкові в основному), які відразу не можна зрозуміти. І людині, яка не стикався з ними ні разу, потрібна допомога. Тому питання про те, що таке терені, правомірна. Не кожен день почуєш слово в повсякденній мові. Цьому і присвятимо статтю.

Походження

На відміну від іноземних слів, які прийшли до нас з англомовних країн або Франції, нинішній об'єкт дослідження цілком і повністю корениться в нашій, рідній землі. Історія завжди допомагає краще розуміти іменники, прикметники і прислівники. Тому розглянемо походження, щоб бути в історичному контексті.
В етимологічному словнику написано, що слово родом зі старослов'янської. Були в ньому такі дієслова: «потоптати» і «перти», тобто «топтати». Потім на основі приєднався суфікс, і виник іменник. А означає воно наступне: «Дорога, місце, яке топчуть ногами; те, з чого йдуть».
Тобто місце, яке ми протягом життя активно або не дуже вытаптываем, і є наше терені. До нас там був бур'ян, а ми ось прийшли і зробили з цього хаосу порядок. Ось що таке терені.

Значення

Що таке терені? Значення, походження, синоніми та тлумачення

Якщо слово книжкової лексики, то нам без книг ніяк не обійтися. Ми відклали в сторону етимологічний словник і взяли тлумачний. Історичне значення слова «ниві» – це добре, але ми ж сучасні люди, тому потрібно бути в контексті теперішніх мовних реалій. Отже, сенс у іменника наступний: «Сфера діяльності».
Злегка казенне визначення, але нічого не поробиш, адже словник – книжка серйозна і не дозволяє собі жартів, тому приклади вживання будуть незайвими.
Як правило, слово вживається в різних контекстах. Що таке терені? Це та робота або діяльність, якою людина воліє або змушений себе присвятити. Хтось займається наукою, хтось мистецтвом, а хтось чинить машини, і все це – терені.
Звичайно, нам здається, що якщо слово високої лексики, то робота повинна бути піднесеною, але таке умовивід помилково. Щоправда, іноді трапляється, що люди говорять про роботу в іронічному ключі. Невже питання про те, що таке терені, передбачає гумор? Подивимося на приклади.

Речення зі словом

Що таке терені? Значення, походження, синоніми та тлумачення

Гумор в цьому сенсі виникає тоді, коли змішується високе і низьке. Наприклад, коли ми автомеханіку говоримо про поприщі, то тут немає нічого смішного, бо ремонт машин – відмінна робота, чесна і прибуткова. Потрібно ще більше знизити і прилаштувати іменник до грабіжникові банків. А пропозиція буде наступним:
 • «Ех, Аркадій, коли ж ти займаєшся справою, скільки можна грабувати банки? Ні, слухати, звичайно, ти нічого не хочеш. Що ж, залишається тільки побажати тобі успіху на цьому терені, дивись, щоб не зловили».

 • Можливий і інший варіант, коли ми змішуємо не висока (слово книжкової лексики) і низький (непорядні або аморальні вчинки), а серйозне і несерйозне. Наприклад, дитина малює на аркуші каляки-маляки і показує батькам, а вони захоплюються. Потім він йде, а батько каже матері: «Ну що, дружина, залишається побажати нашій дочці тільки успіхів на цьому терені, а там, може бути, і художник виросте».
  Так, приклади-ілюстрації вийшли трохи грубуватими, але не забуваємо про те, що гумор вимагає анестезії серця, так говорив Анрі Бергсон, французький філософ.

  Синоніми

  Що таке терені? Значення, походження, синоніми та тлумачення

  Кожен раз нас цікавлять одні і ті ж параметри. Заміни для слова потрібні майже завжди, бо людина потрапляє в різні контексти, компанії, можливо, буде пояснювати сенс і значення "терену" дітям. У будь-якому випадку потрібні ті мовні одиниці, які не замислюючись підставлять плече нашого об'єкту дослідження. Отже, ось перелік:
 • нива;
 • сфера;
 • арена;
 • поле;
 • доля.

 • Поняття, разбираемое нами, складне, тому замін виходить не дуже багато. Читача може бентежити остання позиція списку, але тут потрібно відкинути сумніви. Саме основна діяльність є тим, що створює людську долю. Якщо у людини немає ніякого певного заняття, то страждає його самовизначення, він взагалі хто? Невідомо. Тому між значенням іменника «доля» і синонімами «терену» можна поставити знак рівності.

  Зрозуміти, що людина хоче робити і в якій області – це різні і однаково важкі завдання

  Що таке терені? Значення, походження, синоніми та тлумачення

  Модне слівце зараз є - «самореалізація». Ніхто толком не розуміє, що це, але звучить красиво. А поняття це проста і зводиться до банального задоволення від праці. Чоловік знайшов собі місце в житті та ще й отримує насолоду від роботи. Але це не так просто. Щоб зменшити страждання, пов'язані з бесприютностью, треба як можна раніше пробувати різні роботи. Зрозуміло, покликання часто знаходиться випадково, але чим більше варіантів різних теренів ви спробуєте, тим вище шанси на успіх. Не варто чекати божественного осяяння, його не буде. Тільки практика дасть відповідь і вирішить завдання, озвучені в підзаголовку. Насправді подібний пошук не стільки страшний, скільки цікавий. Шукати себе захоплююче, але знайти себе – благословення. Головне – відкинути сумніви. У житті немає готового сценарію. Все пишеться і вирішується тут і зараз.