Корисні поради
на всі випадки життя
» » Олена Лукаш: опальний український політик

Олена Лукаш: опальний український політик

Додано: 21.02.18
Рубрика: Цікаве
Жінки залишили яскравий слід в політичній історії сучасної України, чого варта тільки одна Юлія Тимошенко. Були й інші представниці прекрасної статі, які не поступалися чоловікам у боротьбі за доступ до верхніх ешелонів влади. Олена Лукаш – екс-міністр юстиції та колишній депутат Верховної Ради – починала свою кар'єру простим адвокатом, однак завдяки своїм безперечним професійним навичкам зуміла піднятися до неофіційного звання головного юриста Партії регіонів, а потім і отримати місце в Кабінеті міністрів. Сьогодні вона в опалі у нової влади і діє в якості блогера, чимало докучаючи правлячій еліті.

Початок шляху

Олена Лукаш народилася в Рибниці, що в Молдавії, в 1976 році. У 1977 році її сім'я переїхала в місто Сєвєродонецьк Луганської області Української РСР, де Олена Леонідівна проживала аж до 1995 року.
Слухняна, скромна дівчинка, вона старанно вчилася, також відвідувала музичну школу. Бажаючи скоріше отримати спеціальність, Олена поступила у вище професійне училище в Сєвєродонецьку, яке закінчила в 1995 році з дипломом контролера-касира.
Олена Лукаш: опальний український політик

Цим амбіційна дівчина не задовольнилася і вирішила відправитися в столицю, де успішно вступила в Академію праці при Федерації профспілок України. Добре розбираючись в гуманітарних науках, уродженка Рыбниц вибрала юридичний напрямок, блискуче захистивши по закінченні навчання диплом за спеціальністю «Правознавство».
Першим робочим місцем у біографії Олени Лукаш як юриста значиться агентство «Іменем закону», куди вона прийшла в 2000 році. Через рік вона успішно отримала свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю, після чого була підвищена до свого директора агентства. Її діяльність в якості адвоката тривала аж до 2005 року, з річним перервою на академічну роботу в ролі старшого викладача кафедри права.

Зліт

Піднесення Олени Лукаш від рядового адвоката до впливового політика почалося після того, як в 2004 році її звела доля з Віктором Януковичем, колишнім прем'єр-міністром та чинним кандидатом у президенти. Він виграв другий тур виборів, проте не без тиску опозиції Конституційний Суд України визнав результати голосування недійсними, призначивши ще один тур.
Місія Олени Лукаш полягала в тому, щоб захищати у Верховному Суді інтереси свого впливового клієнта. Справа здавалася безнадійною, і сама Олена розуміла, що її шанси оскаржити резонансне рішення з політичною підосновою дорівнюють нулю.
Олена Лукаш: опальний український політик

Тим не менш, вона сумлінно робила свою роботу, чим заслужила повна довіра керівництва Партії Регіонів. У той же час вона виступала захисником по справі Віктора Тихонова і Євгена Кушнарьова – впливових регіональних керівників, яких звинуватили у сепаратизмі.

Політик

У 2004 році Янукович програв битву, але не програли війну, Партія Регіонів залишалася впливовою політичною силою, і після виборів 2006 року зуміла створити правлячу коаліцію з близькими по духу блоками. У числі депутатів, обраних до Верховної Ради, була і випускниця сєверодонецького професійного училища. Так почалася повноцінна політична кар'єра Олени Лукаш, фото якої стали з'являтися на сторінках новинних видань.
У листопаді 2006 року Лукаш пішла на підвищення, ставши заступником міністра в якості начальника Управління правового забезпечення при уряді.

Міністр

Навесні 2007 року Олені знову довелося відстоювати інтереси Партії Регіонів в суді рішення президента Ющенка про розпуск парламенту. Однак, проти політики марно юридична зброю, і були призначені нові вибори у вересні 2007 року.
Олена Лукаш знову брала участь у виборах і знову пройшла у Верховну Раду, де стала мирно працювати в Комітеті з правової політики.
Зоряний час для Олени Леонідівни настав у 2010 році, коли Віктор Янукович все-таки домігся обрання в президенти країни. Лукаш призначена заступником глави Адміністрації Президента, крім того, їй була довірена місія представляти інтереси глави держави в Конституційному Суді.
Олена Лукаш: опальний український політик

Піком кар'єри для владної жінки стало її призначення на посаду міністра юстиції в 2013 році, проте протрималася вона на цій посаді аж до знаменитого Евромайдана.

В облозі

Під час відомих подій на Україні на рубежі 2013-2014 років міністр Олена Лукаш входила в робочу групу, метою якої було знизити загострення політичної кризи в країні. В міру своїх сил головний юрист України намагалася домовлятися з опозицією, шукати шляхи мирного вирішення конфліктів. Це майже вдалося, вожді опозиції погодилася на компроміс, а влада - на почесну капітуляцію. Однак, вулиці і площі вимагали всього і відразу, пославши подалі своїх «трибунів», і змели зі свого шляху ненависну їм владу.
Олена Лукаш: опальний український політик

Переможці вимагали крові всіх соратників Януковича, який встиг втекти з палаючої України. Неофіційний головний юрист Партії Регіонів Олена Лукаш потрапила в їхнє число, почалося виробництво кримінальної справи. Олена Леонідівна звинувачували в корупції, сприяння знищенню демонстрантів на Евромайдане та інших смертних гріхах.
Навряд чи настільки близька до влади жінка була невинним ангелом, однак за короткий час вона довела, що дійсно є грамотним і професійним юристом. Олена Лукаш з легкістю довела сфабрикованість всіх справ проти неї і домоглася свого звільнення, що стало справжньою ганьбою для слідчих органів нової України.
Зараз екс-міністр юстиції займається просвітницькою діяльністю, веде власний канал на "Ютубі", де розбирає різні аспекти юридичних колізій. Час від часу вона нагадує про себе їдкими коментарями з приводу найбільш одіозних дій чинного уряду.