Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке сепаратний мир – перемога у війні або програш?

Що таке сепаратний мир – перемога у війні або програш?

Додано: 21.02.18
Рубрика: Цікаве
Мало що здатне виправдати зраду, проте воно існує. Як і між людьми, так і між світовими державами. У разі війни держави зі схожими інтересами об'єднуються в союзи і ведуть спільні бойові дії. Тоді група країн підписує договори про взаємодопомогу і виручці. Нерідко на уроках історії запитують: "Що таке сепаратний мир?". А це укладення мирного договору з ворогуючої країною без відома своїх союзників.

Передумови до висновку

Не варто накидатися на країни, які без відома інших уклали мирний договір. Як часто буває, інтереси союзників починають різнитися, і в справу втручається політика. Жодній країні не вигідно вести війну у власний збиток. Тоді вони дізнаються, що таке сепаратний мир, укладаючи його з колишніми ворогами.
Що таке сепаратний мир – перемога у війні або програш?

Брестський мирний договір

Наведемо приклад з історії. Мабуть, самим яскравим буде укладення Брестського мирного договору. Влада Радянської Росії вирішила, що ніяких засобів для ведення війни з країнами Центральних держав немає. В результаті мирних переговорів у місті Брест-Литовську було підписано Брестський мирний договір. Тоді за його результатами від РРФСР відходила частина території, демобилизовалась армія і припинялася пропаганда комуністичних ідей в Четверному союзу.
Що таке сепаратний мир – перемога у війні або програш?

Суть сепаратного миру

Нерідко такий світ приходить на допомогу країнам, які втомилися від війни. Їх ресурси виснажені, армія знаходиться на межі зникнення і в самій державі склалася складна ситуація. В такому випадку необхідність сепаратного світу продиктована іменний цієї ситуацією в країні. І всяке зволікання у його укладенні, наприклад, такою може стати моральна складова, ще більше погіршить настрій в державі. Таке положення справ здатне привести країну до революції або втрати своєї цілісності і суверенітету.