Корисні поради
на всі випадки життя
» » Національний банк Казахстану. Структура й основні функції

Національний банк Казахстану. Структура й основні функції

Додано: 03.03.18
Рубрика: Цікаве
Існуюча в Казахстані банківська система складається з двох рівнів. Національний Банк Казахстану є головною фінансовою установою країни і знаходиться на верхньому щаблі даної конструкції. Інші банківські організації являють собою нижній рівень фінансової системи. Крім того, слід виділити Банк Розвитку Казахстану, який володіє особливим правовим статусом у державі.

Функції банку

Необхідно підкреслити, що законодавство республіки наказує Національному банку у своїй діяльності не прагнути до отримання прибутку. У нього зовсім інші функції. Основним з їх числа є представлення інтересів держави у відносинах з аналогічними фінансовими установами інших країн, а також з іншими банками цих держав. Крім того, до завдань Національного Банку Казахстану відноситься співпраця з міжнародними фінансовими установами та іншими фінансово-кредитними утвореннями.
Національний банк Казахстану. Структура й основні функції

Підзвітність установи та його структура

Головний національний регулятор є підзвітною Президентові республіки. У той же час слід підкреслити, що в законодавчо встановлених рамках установа здійснює незалежну від виконавчих органів влади діяльність. Крім того, Національний Банк Казахстану погоджує свою роботу з урядом країни і враховує реалізовану їм економічну доктрину.
Національний банк Казахстану. Структура й основні функції

Правда, тут необхідно зауважити, що це відбувається у разі відсутності протиріч між основними функціями установи і його грошово-кредитною політикою, з одного боку, та курсом уряду з іншого. У Національному банку реалізована концепція централізованої структури з вертикальною системою управління, вищим органом в якій є правління. Рада директорів виконує функцію оперативного управління. На що спрямований курс Національного Банку Казахстану?
Національний банк Казахстану. Структура й основні функції

Цілі і завдання національного регулятора

Однією з основних завдань головної фінансової установи країни, як і в багатьох аналогічних організаціях інших держав, є створення умов для підтримання стабільності національної валюти та споживчих цін. Для досягнення цієї мети Національний Банк Казахстану використовує ряд механізмів. Серед них необхідно виділити розробку і реалізацію грошово-кредитної політики держави, прийняття заходів по належному функціонуванню платіжних систем, регулювання валютного ринку, а також забезпечення стабільної роботи всієї фінансової системи.