Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як люди впливають на річку Волгу і що роблять для її охорони

Як люди впливають на річку Волгу і що роблять для її охорони

Додано: 29.03.18
Рубрика: Цікаве
Багато задають питання, як люди впливають на річку Волгу. Перш ніж на нього відповісти, розберемося з тим, що собою являє Волга, і як вона використовується. Це одна з найбільших річок Росії та найбільша річка Європи. Вона протікає по сходу Європейської території Росії з півночі на південь. Річка активно використовувалася і використовується для судноплавства, рибного лову, в гідроенергетиці та рекреаційної діяльності. Господарська навантаження на цю річку дуже велика, що призводить до забруднення і виснаження рибних запасів. Змінити ситуацію можуть тільки кардинальні заходи.
Як люди впливають на річку Волгу і що роблять для її охорони

Як використовується Волга

Річка Волга використовується для різних потреб людини з давніх часів. Раніше це була найважливіша транспортна артерія, по якій перевозили товари і продовольство. Активно розвивалося рибальство. У радянський період Волзі знайшли ще одне застосування – в якості джерела відновлюваної електроенергії. Для цього на ній був побудований цілий каскад ГЕС. В даний час використання річки Волги людиною також велике. Вона активно експлуатується і в цілях прогулянкового туризму. Багато приїжджають до берегів Волги, щоб відпочити і порибалити.
Як люди впливають на річку Волгу і що роблять для її охорони

Значення річки Волги для людини

Волга - дуже значуща річка. В її пониззі утворені унікальні великі екосистеми дельти, які називаються плавнями. Там можна зустріти велику кількість водних і болотних рослин і тварин, багато риби. І все це посеред безкраїх степів і напівпустель.
Волга дає великі можливості для розвитку річкового флоту і прогулянкового туризму. Значні і її рибні запаси. Води можуть бути використані і використовуються для зрошення і виробництва електроенергії. Волга є своєрідним стрижнем всього Приволзького регіону. На ній побудовані міста, які стали адміністративними центрами суб'єктів РФ.
Важливе значення Волги і в тому, що вона постачає воду в Каспійське море, підтримуючи баланс між припливом води і випаровуванням, в результаті чого рівень води в Каспійському морі не падає. Якщо в майбутньому з-за глобального потепління станеться висушення клімату в басейні річки (а його перші ознаки вже є зараз), то Волга може обміліти, а решта вода піти на зрошення спалених посухою сільгоспугідь. У цьому випадку Каспійське море чекає сильне обміління, і, врешті-решт, воно може повторити долю Аральського моря, що призведе до негативних і непередбачуваних екологічних наслідків.
Як люди впливають на річку Волгу і що роблять для її охорони

Як люди впливають на річку Волгу

Волга протікає досить населеній місцевості з великою кількістю промислових міст і сільськогосподарських угідь. Тому негативна екологічна навантаження на річку дуже велика. Природно, що чим нижче за течією, тим вище забрудненість води. Забруднення впливає на чисельність риби і її якість.
Як люди впливають на річку Волгу і що роблять для її охорони

Іншим значущим негативним фактором є масовий вилов риби в цілях її промислової переробки. За словами керівника інформаційного відділу риболовного агентства Олександра Савельєва, масовий вилов риби веде до виснаження і без того порушених популяцій промислових видів риб. Також він зазначив, що, поряд з промисловим виловом риби має місце браконьєрський вилов та інші порушення риболовного законодавства. Найбільше виловлюється ляща, щуки, судака і сазана.
Ще однією проблемою є порушення правил рибальства. Велика кількість покинутих мереж стає пасткою для риб та інших водних тварин. Таким чином, люди впливають на ріку Волгу, як правило, досить негативно і значно.

Охорона Волги

На питання про те, що люди роблять для охорони річки Волги, не можна дати чітку і розкладений по пунктах відповідь. Оскільки системних заходів у цьому напрямку практично не приймається. Є окремі заходи в окремих адміністративних суб'єктах. Так, в Татарстані, Чувашії та Самарській області ввели заборону на масовий вилов риби. Подібні заходи можуть бути введені і в Ульяновської області.
Агентство по рибальству пропонує ввести таку заборону на всьому протязі Волги. Це могло б дати можливість рибі розмножитися і заповнити річкові запаси. Подекуди практикується її розведення для подальшого випуску в природний водойму.

Висновок

У цій статті ми розглянули питання про те, як люди впливають на річку Волгу. Також злегка торкнулися теми використання цієї річки людиною. Ну і звичайно, спробували відповісти на питання, що роблять люди для охорони річки Волги.