Корисні поради
на всі випадки життя
» » Корисні поради по кредитах під заставу

Корисні поради по кредитах під заставу

Додано: 14.01.14
Рубрика: Бізнес
Корисні поради по кредитах під заставуБанку, як правило, необхідна гарантія позичальника в тому, що він зможе виплатити виданий йому кредит. Однією з таких гарантій є застава майна позичальника.

В якості застави може виступати тільки цінне майно позичальника, яке банк зможе продати, тим самим погасивши борг за кредитом у разі його несплати. Наш сайт корисних порад зараз розповість вам про це детальніше.

Сенс застави полягає в тому, що позичальник може взяти кредит у банку, тим самим забезпечивши його виплату двома способами. Перший спосіб - власне грошовими внесками. Другий спосіб - за допомогою заставного майна у разі неможливості сплати кредиту стандартним шляхом. Банк в свою чергу, отримує вигоду в будь-якому випадку, коли видає кредит позичальнику.

Найбільш поширений кредит під заставу нерухомості, так як нерухомість є оптимальним рішенням застави. Крім того, банки беруть у заставу все те, що можна продати з торгів. Це може бути автомобіль, цінні папери, коштовності і так далі. Рідше всього банки погоджуються брати в заставу товари, які знаходяться в обігу на складі позичальника.

Варто зазначити, що реалізація застави банком можливе лише з публічних торгів. Це означає, що ваш застава може викупити будь-яка зацікавлена особа. Крім того, якщо ви не можете виплатити кредит, застава йде на погашення відсотків та штрафів, але не звільняє вас від сплати кредиту.

Застава оцінюється за згоди банку і позичальника. При цьому сума застави зазначається в договорі між кредитором і позичальником. Виняток становить земля або нерухомість, що знаходиться в державному фонді. При цьому оцінка такої нерухомості здійснюється відповідно до законодавства країни.

Якщо ж на предмет застави виникають спори з боку банку чи позичальника, суд встановлює його ринкову вартість, а не ту вартість, яка була вказана в договорі.

Перед тим, як брати кредит під заставу свого майна, вам необхідно зважити всі за і проти. Ви повинні зуміти виплатити кредит за рахунок своїх доходів, щоб не втратити те майно, яке заклали. Нерухомість слід пропонувати банку в останню чергу, так як нерухомість є тією запорукою, який не втрачає своєї ціни на ринку.

Крім того, у разі втрати власної нерухомості вам доведеться шукати нове житло, а та сума, яку банк виручить за її продаж, піде на погашення відсотків та штрафу в першу чергу. Продаж нерухомості затягнеться на невизначений час, тому відсотки за кредитом та пеня буде збільшуватися.