Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як скласти генеалогічне дерево

Як скласти генеалогічне дерево

Додано: 15.01.14
Рубрика: Цікаве
Як скласти генеалогічне деревоЯк скласти генеалогічне древо - у наш час все більше людей починають замислюватися над таким питанням. Що дає таке дерево? По-перше, ви будете знати своїх родичів, а по-друге, дізнаєтеся історію вашого роду. Що ж рухає людьми, які намагаються дізнатися свій родовід? На це є кілька причин - по-перше, здорова допитливість, по - друге, пуста цікавість (а раптом мої предки - аристократи), ну і в третіх - меркантильний інтерес. Відомо, що багато країн, в які наші громадяни їдуть на ПМЖ, більш лояльно ставляться до видачі громадянства особам, чиї предки були вихідцями з цих країн.

Найчастіше пошуки закінчуються вдало, правда, не завжди є можливість встановити все генеалогічне древо. Часто можна навіть знайти родоначальника вашого прізвища. Ваш улюблений сайт корисних порад sovets.net вирішив розкрити цю тему детальніше - як скласти генеалогічне древо.

Як скласти генеалогічне дерево свого роду


Як скласти генеалогічне деревоВарто відразу зазначити: складання генеалогічного древа не завжди закінчується захватами для його укладачів. Відомо, що дворянське стан - це менше 2% жителів дореволюційної Росії. Правда, були ще й інші стани, але абсолютна більшість жителів на той час були селянами. Зрозуміло, що ймовірність того, що більшість предків виявиться дворянського роду, дуже і дуже маленька. Інший варіант - людина згідно з родинними переказами, вірить, що його предок був незаконно репресований у 30-ті роки минулого століття. В результаті дослідження з'ясовується, що «термін» предок отримав на цілком законних підставах - за розтрату. Тому часто люди, які замовили створення генеалогічного древа і сплатили пошуки, відмовляються забирати роботу!

Якщо у вас відоме прізвище, і ви є продовжувачем відомого роду, турбуватися вам не про що, так як ваше генеалогічне дерево давно складено істориками. Однак не всі прізвища настільки відомі, як наприклад, прізвища Потьомкін або інші. Що ж робити іншим для складання генеалогічного дерева?

Склавши генеалогію прізвища та генеалогічне дерево, ви можете увічнити своє прізвище перед нащадками. Найпростіший вихід з такої ситуації - найняти професіоналів, які зберуть всю необхідну інформацію по вашій прізвища, використовуючи різні бази даних та історичні документи. Однак така справа влетить вам в копієчку, так як підняти і знайти старі архіви досить складно.

Як скласти генеалогічне древо схема

Як скласти генеалогічне деревоДля складання генеалогічного древа можна використовувати досягнення цивілізації - комп'ютер і комп'ютерну програму, розроблену спеціально для складання генеалогічного древа. Це дуже зручно - не потрібно багаторазово малювати й перемальовувати схему.
Як скласти генеалогічне древо сім'ї

Аналіз власного прізвища можна перетворити в невелике хобі, якщо взятися за нього самостійно. Якщо є бажання, а в особливості вільний час, чому б не з'ясувати власну родовід? З чого слід починати складання власного генеалогічного дерева?

Насамперед, необхідно опитати всіх своїх родичів, причому не тільки близьких, а й далеких. Питання ваші повинні бути такими, щоб почерпнути якомога більше інформації. Якщо ваше прізвище досить оригінальна і рідко зустрічається, можна пошукати однофамільців, так як вони можуть бути далекими родичами.

Як скласти генеалогічне деревоНе варто запам'ятовувати всі отримані відомості, так як вони вимагають повної запису і класифікації. Варто уважно записати всі відомості, які можуть пригадати ваші родичі. Також слід завести спеціальну папку для фотографій. Деякі літні люди люблять дещо перебільшити, тому інформацію необхідно ретельно перевіряти. Втім, це робиться і для того, щоб уникнути можливих помилок у побудові генеалогічного дерева. В ідеальному варіанті, потрібними відомостями будуть мати відразу кілька родичів, тоді є можливість порівняти інформацію, і відкинути недостовірні відомості.

Перевіряти отриману інформацію необхідно в архівах. Збір відомостей в архіві займе досить багато часу, так як інформацію вам доведеться збирати фактично по крупицях. В архівах зберігаються спеціальні метричні книги, які допоможуть вам у вашій справі. У старі метричні книги священики записували всі події, які відбувалися з людьми, а саме їх народження, смерть, одруження та інші події. Метричні книги велися до 1918-го року. Метричні книги велися зазвичай в церквах, і робилося це в обов'язковому порядку. Крім метричних книг, церковні служителі вели також відомості про сповіді книги, в яких вносилися відомості про людей, які проходили таїнство сповіді. Як метричні, так і відомості про сповіді книги - це основне джерело інформації, який часто може багато чого розповісти про ваших предків.

Як скласти генеалогічне деревоКрім церковних книг, складання генеалогічного древа можуть допомогти ревизские казки - перепису всіх осіб, які зобов'язані були платити податки. Ревизские казки велися з початку 18-го століття і до 1858 року. Також можуть бути корисні і переписні книги, які велися з початку 17-го століття.

У тому випадку, якщо ваші предки були військовими, вам знадобляться архіви Міністерства оборони. Багато про родичів, особливо отримували урядові нагороди СРСР, може розповісти сайт Подвиг народу. На цьому сайті викладені нагородні листи, в яких вказано рік народження кавалера, і багато іншого. Якщо ваш предок був звичайним цивільним, потрібні архіви ви знайдете в Рагсі, а якщо священиком - вам знадобляться клировие книги.

Загалом, джерел інформації достатньо, головне - це бажання почати пошуки. Після того, як ви зібрали весь необхідний вам матеріал, його необхідно красиво оформити. Генеалогічне дерево може стати чудовою прикрасою вашого житла. Удачі, ваш улюблений сайт корисних порад.