Корисні поради
на всі випадки життя
» » Програма для розгону відеокарти: коли ризики невиправдано високі

Програма для розгону відеокарти: коли ризики невиправдано високі

Додано: 18.09.15
Рубрика: Коли вийде

Скоріш за все, вам знайоме таке вираз, як «запас міцності». Стосується це словосполучення і до деяких основних комплектуючих комп'ютера. Спеціальна програма для розгону відеокарти дозволяє задіяти приховані потенціали графічного адаптера. Однак щоб досягти бажаного результату, необхідно знати, як правильно це зробити і чого варто побоюватися в процесі графічного оверлокінгу. Чим ми і бажаємо з вами поділитись, шановний читачу.

Головне питання: чи варта шкурка вичинки

Програма для розгону відеокарти: коли ризики невиправдано високі

На превеликий жаль багатьох, встановлена на ПК програма для розгону відеокарти, на жаль, не завжди здатна на чудеса. Все залежить, насамперед, від модифікації оговариваемого вироби. Якщо ви хочете грати в ресурсомісткі ігри на бюджетному ноутбуці, то вас чекає розчарування: оверлокинг в таких випадках — просто безглузда трата часу, а інколи і нервів. Інша справа, коли відеокарта має «геймерськими» характеристиками — ось її-то якраз і можна змусити працювати більш продуктивно. Але і тут потрібно діяти, так би мовити, без фанатизму. Інакше раніше працездатна відеокарта піде в утиль. Адже збільшення продуктивності неминуче призводить до перегріву. Тому потрібно точно знати, яким запасом міцності володіє ваш графічний адаптер.
Програма для розгону відеокарти nVidia

Отже, припустимо, ви є власником ПК, на борту якого встановлено дискретного типу графічний адаптер від вищезазначеного виробника. Щоб наростити відсутні швидкісні параметри, встановіть утиліту nVidia Inspector. Безумовно, перш ніж ви приступите до безпосереднього моменту прискорення, поновіть графічний драйвер вашого пристрою до актуальної версії. Після того як програма для розгону відеокарти буде запущена, ви опинитеся у її головному вікні, де в самому докладному вигляді будуть розписані графічні характеристики вашого чіпа. Незважаючи на властивий даному софту англомовний інтерфейс, розібратися в ньому досить просто.

Програма для розгону відеокарти: коли ризики невиправдано високі
  • Перш за все, встановіть на свій ПК кілька допоміжних утиліт: SpeedFan, FurMark і 3D Mark, що згодом дозволить моніторити температуру GPU і проводити тест на стабільність роботи графічного процесора після внесених змін.
  • Тепер переконайтеся, що в чек-боксі «Overclocking» встановлено режим прискорення (Performance Level[2]).
  • Далі переходите до змін частоти ядра GPU Clock). Не варто оперувати великими значеннями: після додавання чергових 5 одиниць (не забуваємо тиснути кнопку «Apply Clocks & Voltage») слідкуйте за показниками температури і перевіряйте в кожному з вищезазначених бенчмарків, як вплинула програма для розгону відеокарти на графіку.
  • Після моменту, коли GPU починає викидати різні артефакти на екрані, знизьте на кілька одиниць частоту процесора і переходьте до наступного блоку налаштувань «Memory Clock». Сценарій розгону той же, стежимо за «градусами» і не допускаємо «кракозябр» на екрані.
  • Наступний етап прискорення — рухаємо повзунок в блоці «Shader Clock».

Дана програма для розгону відеокарти nVidia дозволяє зберігати внесені зміни у вигляді профілю. Після того як ви перезавантажте ПК, параметри роботи вашого GPU повернуться до значень за замовчуванням. Щоб не утрудняти себе процесом знову внесених змін, після того як ви досягнете варіанту «ідеальні налаштування», активуйте кнопку «Create Clocks Shortcut». Варто відзначити, що іноді при підвищенні робочих частот потрібно додавати і напруга на ядро «Voltage». Однак у такі моменти вкрай важливо знати межі і допустимі значення при розгоні вашого GPU-адаптера. Інакше благої експеримент може завершитися невдачею.


На закінчення

Програма для розгону відеокарти: коли ризики невиправдано високі

Програми для розгону відеокарти Radeon працюють за тим же принципом, що описаний вище. Все ті ж параметри і ті ж значення. Тим не менш, напевно, вам не важко буде зрозуміти, що з «рідним» ATI-додатком «радеоновский» чіп буде більш коректно взаємодіяти, ніж у «конкурентних обіймах» спеціалізованого софту. Втім, прецеденти в особі сторонніх розробників все ж є, але це тема вже іншої статті. Плідних експериментів вам і реалістичною графіки!