Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як знайти координати

Як знайти координати

Додано: 25.11.14
Географічні координати дозволяють з точністю до кількох метрів визначати місце розташування об'єкта на земній кулі. Раніше доводилося користуватися копіткою методом обчислення за допомогою карти і вимірювальних приладів. Зараз же визначити місце на карті можна набагато простіше, маючи під рукою комп'ютер з інтернетом і спеціальний додаток.
1 Можна скористатися одним з найбільш зручних сервісів Google Earth. Для початку скачайте цю програму з інтернету. Зробити це можна тут . Натисніть «Прийняти умови та завантажити». Далі Google Earth допоможе вам встановити цей додаток - дотримуйтесь інструкцій.
Як знайти координати

2 Встановивши програму, запустіть її. Перед вами з'явиться зображення земної кулі. Натисніть і утримуйте ліву кнопку миші, при цьому шукайте орієнтовне місце вашого знаходження. Прокручуючи коліщатко миші, збільшуйте поступово зображення, наближайте об'єкт на карті. Якщо у вас немає миші, а ви використовуєте тачпад, можете для збільшення масштабу скористатися лінійкою для масштабування, яку можна знайти в правій частині екрана.
Як знайти координати

3 Спочатку зображення нечітке і пикселизированное. Зачекайте кілька секунд - і картинка стане чіткіше, т. к. докладні фотографії з супутника вашій місцевості завантажаться в кеш вашого комп'ютера.
Як знайти координати

4 Цифри в нижній частині екрана демонструють поточні географічні координати: довготу, широту, висоту над рівнем моря, а також дату зйомки супутника і висоту, з якою ви ведете огляд в даний момент. Ви помітите, що ці цифри будуть змінюватися в залежності від того, куди буде переміщений курсор.
Як знайти координати

5 Коригуючи розташування на карті за допомогою миші або кнопок для масштабування, ви зможете знайти околиці будь-якого об'єкта, а також будинок, в якому знаходитесь ви самі. Крім того, в кадр потраплять навіть автомобілі і люди, які перебували в даному місці в момент зйомки супутником.
Як знайти координати

6 Якщо вам складно зорієнтуватися з місцем розташування візуально, спробуйте скористатися пошуковою системою. У верхньому лівому кутку екрана є рядок для пошуку. Введіть тут адресу шуканого об'єкта у форматі «Країна, область, місто, вулиця, будинок». Звертайте увагу на підказки, які будуть видаватися програмою для більш коректного пошуку.
Як знайти координати

7 Знайшовши необхідний вам об'єкт на карті, зверніть увагу на координати внизу екрану. Вони і є шукані вами дані. Ви можете помістити посилання на точку на карті, а також зберегти координати в текстовому вигляді. Ввівши посилання в пам'ять GPS-навігатора або координати в Google Earth, вас можуть знайти друзі, де б ви не знаходилися.
Як знайти координати

Крім додатка Google Earth, в інтернеті є безліч онлайн сервісів для визначення координат місцевості, наприклад, maps.google maps.rambler. Скористайтеся тим, що зручніше для вас.