Корисні поради
на всі випадки життя
» » Поліпи в кишечнику: симптоми і способи лікування

Поліпи в кишечнику: симптоми і способи лікування

Додано: 14.08.14
Поліпи в кишечнику: симптоми і способи лікування
У прямій кишці можуть утворюватися поліпи у вигляді доброякісних пухлиноподібних утворень. Грибоподібні, кулясті або гіллясті нарости темно-червоного, сірого або жовтого кольору, мають ніжку, коротке стебло або плоска підстава, які підносяться над стінками кишечника і заступають його просвіт. Наявність множинних слизових розростань у вигляді грон говорить про поліпозі кишечника. Поліпи в товстому кишечнику вважаються провісниками ракового захворювання та потребують негайного медичного втручання. З віком ризик появи наростів в товстій кишці зростає.

Симптоми поліпів у кишечнику

Причини поліпів у кишечнику досконально не з'ясовані, але достовірно відомо лише те, що на здорової тканини поліпи не утворюються. Вони з'являються внаслідок хронічних запальних процесів, порушення обмінних процесів, дизентерії, черевного тифу, запорів, виразкового коліту та проктосигмоїдити. Після лікування захворювань полипозние розростання повністю зникають. Від новоутворень страждають представники всіх вікових категорій, в тому числі і діти. Поява поліпів у молодого покоління вчені пояснюють генетичною схильністю. За консистенцією розрізняють м'які і тверді освіти. Їх поява в кишечнику представляє найбільшу небезпеку для людини. Хвороба ускладнюється тією обставиною, що протікає безсистемно і може бути виявлена лише при колоноскопії або рентгені прямої кишки. Наявність поліпів великих розмірів супроводжується:

- болем в області живота;
- виділенням слизу;
- зміною функціональності кишечника;
- кровотечею.

Симптоми проявляються в залежності від виду поліпів. Найнебезпечнішими вважаються аденоматозні освіти, іменовані аденоми, хоча вчені схиляються до думки, що всі поліпи з часом перетворюються на рак. Самостійне діагностування неможливо. Повну картину може дати лише колоноскопія кишечника або рентгенівське дослідження із застосуванням барію, який використовується для покриття слизової оболонки в якості контрастного елемента. Тільки при колоноскопії поліпи можна видалити хірургічним шляхом, у всіх інших випадках проведення цієї процедури неможливо.

Діагностувати захворювання можна за допомогою проведення досліджень калу на наявність прихованої або свіжої крові, відсутність якої не може служити гарантією негативного результату. Навіть при виявленні одного поліпа в товстій кишці в 30% випадків можна говорити про додаткових утвореннях в різних відділах товстої кишки. Для уточнення діагнозу проводиться біопсія тканин, які досліджуються під мікроскопом на наявність у них аномальних швидко діляться клітин.

Лікування поліпів

Кардинальним способом боротьби з поліпами є полиэктомия - видалення їх хірургічним шляхом, хоча існує і консервативні методи впливу. Статистика показує, що аденома кишечника трансформується в интерстециональное ракове захворювання протягом 12 років. Найбільшу небезпеку становлять великі аденоми, які мають у діаметрі 2 см і більше. Після видалення їх протягом 3-х років поліпи мають звичку з'являтися знову в подвійній кількості. Регулярний прийом гормонів пригнічує ріст утворень, але загрожує побічними явищами. Найкращий ефект дає комплексний підхід: обприскування наростів і прийом лікарських препаратів усередину. Однак існує думка, що консервативне вплив є небезпечним і безперспективним.

Традиційну схему лікування можна успішно поєднувати з народними способами, серед яких найбільшою популярністю користується:

- вживання грибів шиітаке в поєднанні з горілчаної або спиртовою настоянкою чистотілу, використовуваної у вигляді клізм;
- застосування розчинів іонного срібла.

Дієта після видалення поліпів

Неправильне харчування здатне спровокувати появу новоутворень і їх швидкий ріст. Для запобігання появи наростів в кишечнику необхідно повністю виключити з раціону такі продукти:

- тваринні жири;
- смажені страви;
- баранину, свинину і яловичину;

Найбільшу небезпеку представляють шашлики з червоного м'яса, що призводять до утворення канцерогенів. Таку ж небезпеку викликає куріння, вживання алкоголю, малоактивний спосіб життя, надлишкова маса тіла. Американські дослідники стверджують, що ризику утворення поліпів в товстій кишці схильні до 6% населення планети. Скринінгові дослідження з одночасною полиэктомией зменшує ризик виникнення ракового захворювання на 75%.

В раціоні харчування повинні постійно бути присутнім:

- морепродукти,
- каші з великим вмістом клітковини,
- сквашеного продукти з молока;
- вітаміни групи В, Е;
- кальцій;
- селен;
- свіжі овочі;
- фрукти;
- олія.

Поради фахівців

Пацієнту, що має схильність до появи поліпів, необхідно обстежитися не менше 2-х разів у рік. Сприятливий результат боротьби з поліпами залежить від стадії виявлення утворень, їх негайне видалення, активний спосіб життя і неухильне дотримання дієти. Перед видаленням наростів потрібно очищення кишечника клізмами і збалансоване харчування. Освіти, мають невеликі розміри, видаляються під місцевим наркозом і не викликають кровотеч.