Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому відбувається потовщення епітелії шийки матки

Чому відбувається потовщення епітелії шийки матки

Додано: 27.08.14
Чому відбувається потовщення епітелії шийки матки

Потовщення епітелію шийки матки - це лейкоплакія, так називається це захворювання. При перекладі з грецької лейкоплакія - «біла бляшка». При огляді гінеколог може побачити на шийці матки плями білого кольору. Чим же викликане і чому відбувається потовщення епітелію матки ?
Лейкоплакія ділиться на два види.


Проста лейкоплакія


На шийці матки спостерігається поверхневе потовщення епітелію, яке відбувається за рахунок верхніх шарів. Ороговіння відбувається саме в епітелії та інші верстви не зачіпаються.

Полиферативная лейкопатия


При цій формі лейкоплакії відбувається збільшення числа кліток, і, крім того, утворюються клітини відрізняються за своєю будовою від інших клітин цього ж типу. Це вказує на передракову форму захворювання.

Причини


Причин появи лейкоплакії багато. Чому відбувається потовщення епітелію шийки матки ? Це може бути ослаблений імунітет, інфекції, порушення гормональної функції яєчників, пошкодження епітелію в наслідок травми, або хімічного впливу

Симптоми


Захворювання підступно і проходить безсимптомно. Лише в деяких випадках жінки звертаються до гінеколога з приводу незрозумілих виділень, і зовсім рідко - з приводу кров'янистих виділень. Ось чому так важливі регулярні відвідування гінеколога. Гінеколог може визначити на ранній стадії і пояснити, чому відбувається потовщення епітелію шийки матки.

Постановка діагнозу


Іноді плями на шийці матки непомітні неозброєним поглядом. Тоді на допомогу приходить кольпоскопія. В порожнину піхви вводять розчин оцту, або йоду, що дає можливість пофарбувати поверхню і виділити уражені ділянки. Остаточний діагноз ставиться тільки після гістологічного і цитологічного досліджень.

Лікування


Методику лікування визначають залежно від ступеня захворювання. Якщо захворювання знаходиться у важкій стадії, то рекомендують хірургічне втручання. Проводиться процедура коагуляції, тобто припікання хірургічним лазером. Займатися самолікуванням народними засобами не варто. Ви можете спровокувати активний ріст клітин, що призведе до раку шийки матки. Лейкоплакія вимагає тривалого лікування і особливого терпіння від жінки.