Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вторинне безпліддя у жінок

Вторинне безпліддя у жінок

Додано: 27.08.14
Вторинне безпліддя у жінок

Існує два види безпліддя у жінок: первинне - жінка не може зачати дитину протягом життя, і вторинна - жінка не може зачати дитину після пологів, аборту або позаматкової вагітності.

Причини вторинного безпліддя


Причини вторинного безпліддя у жінок численні й взаємопов'язані.
Дуже часто безпліддя у жінок пов'язано з порушенням функцій щитовидної залози. Щитовидна залоза може виробляти надто багато гормонів - гіперфункція, а гіпофіз знижує виробництво, адже гормони гіпофіза якраз і відповідають за жіночі статеві гормони. При гіпофункції щитовидної залози відбувається як би зворотний процес. Гіпофіз виробляє занадто багато гормонів і, тим самим, пригнічується вироблення гормонів яєчників.


Гінекологічні захворювання також можуть стати причинами вторинного безпліддя у жінок . Регулярні відвідування гінеколога можуть запобігти незворотні наслідки деяких запальних захворювань.
Найбільш поширеною причиною вторинного безпліддя у жінок є аборти. В результаті операції може бути пошкоджений шар ендометрія і зародок не може закріпитися в матці.
І, нарешті, вік жінки теж може бути причиною безпліддя. Зниження здатності до зачаття дитини знижується у жінок з віком. Після тридцяти п'яти років чверть всіх жінок вже не здатні зачати дитину. Часто жінки не замислюються про це, відкладаючи народження другої дитини, або навіть першого, за тридцять років. Це були основні причини вторинного безпліддя у жінок.

Лікування вторинного безпліддя


Лікування вторинного безпліддя у жінок починається із з'ясування причин вторинного безпліддя. Лікар перевіряє гормональний фон, прохідність маткових труб, стан матки і так далі. Тільки після ретельного обстеження починається лікування вторинного безпліддя у жінок .

Безпліддя, викликане ендокринними захворюваннями, лікують, нормалізуючи функції щитовидної залози. У кожному конкретному випадку лікування підбирається інсмідуально.
Безпліддя після гінекологічних захворювань лікують за допомогою спеціальної терапії.
Лікування вторинного безпліддя у жінок проводиться і народними засобами - травами. Важливо проводити лікування під наглядом лікаря-фітотерапевта. Неправильне дозування, неправильні склади трав можуть тільки нашкодити вашому здоров'ю
Фітотерапія для лікування вторинного безпліддя у жінок використовує шавлія, грушанку, мати-й-мачуху, насіння подорожника. Як складати суміші, як заварювати, як приймати - це все вам розповість лікар.