Корисні поради
на всі випадки життя
» » Промивання шлунка при отруєнні

Промивання шлунка при отруєнні

Додано: 01.09.14
Промивання шлунка при отруєнні
У разі харчового або хімічного отруєння виникає необхідність очищення шлунка. Звичайно ж, потрібно відразу викликати бригаду «Швидкої допомоги», яка здійснить промивання шлунка при отруєнні, використовуючи зонд або кухоль Есмарха.
Введення парасольки через стравохід хворому може здійснювати тільки медичний працівник, тому проводити цю процедуру в домашніх умовах неможливо без бригади «Швидкої допомоги».

Промивання шлунка при отруєнні в домашніх умовах


Як правило, промивання шлунка необхідно здійснювати за допомогою розчину питної соди, розчиненої в кип'яченій воді. Для цього на літр води потрібно розчинити велику ложку соди. Соду ретельно перемішайте, потім трошки почекайте, щоб всі бульбашки вуглекислого газу вийшли. Цього розчину необхідно приготувати 3-4 літра, так як потрібно повністю заповнити шлунок хворого.
Починати приймати розчин потрібно з великої банки, при цьому пити безперервно, щоб за короткий проміжок часу випити літр рідини. У хворого має бути відчуття того, що він переповнений рідиною. Таким чином, шлунок максимально наповнюється рідиною і його стінки розтягуються, а розчин соди поширюється в розтягнуті складки шлунка.
Після цього хворому необхідно нахилитися над унітазом і натиснути однією рукою на шлунок, а двома пальцями іншої руки натиснути на корінь язика таким чином, щоб викликати блювоту.
Таке промивання шлунка при отруєнні слід здійснювати кілька разів до того моменту, поки не з'явиться чиста вода після викликаної блювоти. Якщо ж пройшло достатньо часу і шкідливі речовини проникли в кишечник, то тоді проводиться очищення кишечника за допомогою клізми.

Розчини з марганцівки для промивання шлунка


Крім розчину соди промивання шлунка при отруєнні можна проводити за допомогою блідо-рожевого розчину марганцівки. В обов'язковому порядку перед використанням розчин повинен пройти фільтрацію через паперовий фільтр або марлю, яку потрібно скласти в чотири шари. Цю процедуру треба проробляти, щоб дрібні кристали перманганату калію розчинилися у воді, інакше вони можуть викликати опіки шлунка і стравоходу. Однак розчин марганцівки володіє істотним недоліком, який полягає в тому, що він викликає подразнення слизової оболонки шлунка, тому при гострих розладах травлення його застосовувати небажано.