Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чим лікувати опік окропом

Чим лікувати опік окропом

Додано: 01.09.14
Чим лікувати опік окропом
Найнеприємніше, що може статися на кухні - це опік окропом. Гаряча вода, доведена до кипіння, здатна зробити два види опіку - 1 та 2 ступеня. А от площа ураженої ділянки залежить від інших причин, і в першу чергу від кількості пролитої на себе окропу.

Перша допомога при опіку окропом


Чим лікувати опік окропом - це друге питання, що саме важливо правильно надати першу допомогу. Навіть якщо гарячий предмет вже не стикається з тілом, шкіра ще руйнується, а для припинення такого процесу уражену ділянку треба охолодити.
Якщо обпалена частина стикається з одягом, то від неї необхідно позбутися і помістити під струмінь холодної води. Для охолодження потрібно хвилин 20 і залежить від ступеня опіку. Якщо на тілі з'явилося почервоніння і невеликий набряк, то можна скористатися струменем холодної води. Якщо з'явилися ще й пухирі, то на обличчя 2 ступінь опіку, а значить, струмінь води може завдати шкоди. Найкраще набрати в тазик холодну воду і помістити туди обпалену частину тіла.

Чим лікувати опік окропом: правила першої допомоги


Обпалену шкіру необхідно обробити маззю або спреєм. Наприклад, спрей Пантенол швидко знімає печіння і біль. Хороший засіб «Олазоль». У його складі є обліпихова олія, борна кислота, бензокаїн, хлорамфенікол. Ці складові знімають біль і печіння, прискорюють процес регенерації постраждалої шкіри. Найголовніше, цей препарат має антибактеріальну властивість.
Є ще один препарат, ніж лікувати опік окропом можна. Точніше це навіть не препарат, а стерильна пов'язка «Воскопран». Пов'язка призначена для захисту ран і опіків, особливо довго гояться. Завдяки спеціально обробленої пов'язці, прискорюється регенерація і загоєння ран. Виявляється протизапальний і імуностимулюючий ефект.
Не варто шукати, чим лікувати опік окропом з народних засобів. Ніхто не дасть гарантію, що той чи інший засіб не завдасть шкоди, особливо при опіку 2 ступеня. Важливо обробити рану і в якості додаткової терапії можна обробити шкіру навколо опіку зеленкою або йодом, сам же опік категорично чіпати не можна. Можна собі уявити, що людина відчує, якщо на місце опіку нанести зеленку або обробити рану спиртом.
При ураженні окропом великої площі тіла краще викликати швидку допомогу.