Корисні поради
на всі випадки життя
» » Види глистів у людини

Види глистів у людини

Додано: 01.09.14
Види глистів у людини
Кількість відомих глист досить величезна, однак серед найпоширеніших виділяють такі види глистів у людини: гострики, круглі черви, стрічкові черв'яки, волосоголовець, аскариди.

Що собою являють гострики?


Гострики характеризуються, як найпоширеніший вид глистів, в більшості випадків їх знаходять у дітей. Вони не становлять небезпеки, але можуть викликати деякий дискомфорт.
Даний вид глистів проживає в нижній частині кишечника, товстої і сліпій кишках. Вони виповзають з анального отвору і відкладають яйця. Через кілька годин ці яйця стають причиною зараження інших людей, так як вони дуже легкі і, перебуваючи в повітрі, можуть осідати на одяг, стіни, килими і так далі. Основними симптомами для даного виду глистів є: наявність свербіння в області заднього проходу, стомлюваність, діарея, скрегіт зубами в момент сну. Однак від цього паразита можна швидко позбутися.

Види глистів у людини - круглі черв'яки


Круглі черви слід віднести до другої групи внутрикишечних паразитів. Вони знаходяться в кишечнику, однак їх виявити набагато важче, ніж гостриків, так як вони прикріплені до стінок кишечника. Отруйні продукти своєї життєдіяльності вони виділяють у кров людини. Якщо ж є сильне зараження, то вони вражають печінку, легені й мозок, внаслідок чого виникають серйозні пошкодження.

Стрічкові черв'яки


Такі види глистів у людини носять назву стрічкові черв'яки. Є ціле сімейство даних черв'яків, до яких відносять свинячий ціп'як, м'ясної ціп'як, собачий ціп'як, карликовий ціп'як і так далі. Вони не мають власної системи травлення, так як забирають через шкіру такі поживні речовини, як вітамін В12 фолієва кислота. Викидаються ними токсичні речовини приносять шкоду людині.
У більшості випадків людина заражається даними паразитами при вживанні сирої свинини, риби або яловичини. Собачим цепнем можуть заразитися діти внаслідок тісного контакту з тваринами.

Види глистів у людини - аскариди


Аскариди зустрічаються у дітей молодшого та дошкільного віку. Даний вид паразитів живе у стінках тонкого кишечника, де і відкладають свої яйця. Ці яйця потрапляють у ґрунт з фекаліями. З ґрунту вони можуть переміститися на ягоди, овочі, руки. Довжина такого хробака досягає 25-30 см, а тривалість життя становить рік.
Як правило, у більшості людей захворювання протікає без симптомів, однак може виникнути зниження апетиту, нудота, болі в животі, роздратованість. У момент міграції личинки можуть вразити печінку, кишечник і легені.