Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ком в горлі: можливі причини і лікування

Ком в горлі: можливі причини і лікування

Додано: 10.09.14
Ком в горлі: можливі причини і лікування
Людський організм - складна система, в якій усе взаємопов'язано. І одна і та ж проблема може бути наслідком різних чинників. Наприклад, таке поширене явище, як кістка в горлі. Сам по собі він не є захворюванням. Але це симптом, який свідчить про те, що в організмі є певні проблеми. Зрозуміло, в такому випадку необхідно звернутися до лікаря. Але до якого?

[b] Можлива причина: грижа стравохідного відділу [/b]

Ком в горлі після їжі може бути наслідком грижі стравохідного відділу діафрагми. Проявляється вона як якесь зміщення м'язової частини цього органу, яке, зрештою, призводить до таких проблем. Причинами цього захворювання є надмірна вага, тривалий кашель або нудота, часті запори. Також спадкова схильність може підвищити ризик грижі. Іноді причиною стає психоемоційна напруга - тоді грижа розвивається із-за спазму м'язів. У таких випадках достатньо не поспішаючи випити теплого молока з медом, і через деякий час все пройде.

Симптомами цього захворювання бувають болі в грудях (так що необхідно додатково пройти ЕКГ, щоб виключити порушення серцево-судинній системі), а також горезвісний клубок у горлі, печія, часті напади гикавки. Так що, при появі подібних ознак слід звернутися до гастроентеролога, який призначить відповідне лікування. Зокрема, пропише препарати, що знижують кислотність, і складе новий раціон. Якщо ж захворювання запустити, воно може розвинутися і перейти в гастроезофагеальний рефлюкс.

[b] Можлива причина: гастроезофагеальна хвороба [/b]

Рефлюкс в даному випадку означає хронічне захворювання, при якому через порушення роботи шлунку відбувається занедбаність його кислотного вмісту в стравохід. Причиною цього захворювання може бути не тільки грижа, але і підвищений внутрішньочеревний тиск, збільшення кислотності вмісту шлунка, неправильне харчування і так далі.

Симптоми - клубок у горлі при ковтанні, відрижка, захриплість голоси, нудота, здуття живота, дуже швидке насичення. Лікування зазвичай має на увазі зміна способу життя і харчування пацієнта, виключення з раціону кави, шоколаду, газованих напоїв, нормалізацію ваги. Однак і це ще не все. Дуже важливо дотримувати правильний режим харчування. Ні в якому разі не можна їсти пізніше, ніж за 2-3 години до сну. Крім того, слід пам'ятати, що ряд продуктів добре засвоюється тільки в першій половині дня, ближче до вечора моторика шлунка погіршується сама по собі.

Також зазвичай призначається медикаментозне лікування для поліпшення моторики і кислотності. У запущених випадках можливе хірургічне втручання.

[b] Можлива причина: остеохондроз [/b]

Однак клубок у горлі не завжди говорить про проблеми з шлунково-кишковим трактом. Він може бути симптомом остеохондрозу. Дане заболнвание супроводжується головним болем, іноді нудотою або блювотою, перепадами тиску.

Поставити діагноз може тільки лікар, але лікування в даному випадку залежить тільки від пацієнта. Необхідний масаж і спеціальна гімнастика. Дуже важливо стежити за правильною поставою. Необхідно підібрати для сну підходящий матрац і подушку. Найчастіше, цих змін в образі життя буде цілком достатньо. У важких випадках, щоб зняти больові відчуття використовуються відповідні фармацевтичні засоби.

Ком в горлі: можливі причини і лікування


[b] Від чого ще може з'являтися клубок у горлі? [/b]

Існують і інші причини, за яких він виникає. Це може бути пов'язано з нервовим напруженням, постійною напругою голосових зв'язок, порушення роботи ендокринної системи (в разі нестачі йоду), міжреберної невралгією.

Проте встановити точну причину може тільки лікар. По-перше, фахівець вивчить симптоми, по-друге - проведе додаткове обстеження. Але перш буде первинний огляд, на якому лікар встановить додаткові ознаки захворювання (больові відчуття в шлунку або тільки в горлі, наявність кашлю і нежиті, нервозність, порушення сну і так далі).

Почати обхід спеціалістів можна з консультації у отоларинголога. Але не виключено, що доведеться побувати і у кардіолога - оскільки якщо вам ще й важко дихати, це може свідчити про серцево-судинних захворюваннях. І в такому випадку лікар може призначити ЕКГ або навіть УЗД серця. У деяких випадках біль у серці і клубок у горлі говорять про наявність остеохондрозу.

Якщо ж ком супроводжується печією, болем, а також таким явищем, як важкість у шлунку - необхідно звернутися до гастроентеролога. Він призначить ендоскопічне обстеження шлунка та стравоходу, щоб виявити грижу діафрагми або рефлюксну хворобу.

[b] Можлива причина: дефіцит йоду [/b]

Іноді подібні відчуття є ознакою гіпотиреозу. Зрозуміло, діагноз може поставити тільки лікар. Однак і в домашніх умовах можна провести невеликий тест, який покаже, чи вистачає вашому організму йоду. Для цього досить змастити нігті на одній руці звичайним аптечним розчином йоду, який застосовують для обробки ран. Роблять це на ніч. Вранці порівнюють стан нігтів, і якщо йод вбрався повністю, це говорить про наявність істотного дефіциту цього елемента. Ендокринолог призначить терапію, яка буде спрямована на заповнення нестачі йоду в організмі.

[b] Коли варто турбуватися? [/b]

Будь-яке з перерахованих захворювань піддається лікуванню. Однак, у разі наявності деяких симптомів, до лікаря слід звернутися як можна швидше. Мова йде про різку втрату маси тіла, м'язової слабкості, млявості, апатії, дуже сильних больових відчуттях. Особливу увагу на це варто звертати особам старше 50 років. У дітей ж клубок у горлі і сам по собі дуже тривожний симптом. Справа в тому, що це пов'язано з порушеннями в розвитку дитини. Так що, чим раніше лікар проведе необхідну корекцію, тим швидше стан прийде в норму.