Корисні поради
на всі випадки життя
» » Наслідки молочниці

Наслідки молочниці

Додано: 08.03.14
Наслідки молочниціМолочниця - це часто зустрічається у жінок захворювання статевих органів. Сама по собі молочниця нешкідлива і не викликає яких-небудь наслідків. Небезпечний перехід захворювання в хронічну форму, що супроводжується рецисмами (близько 3-4 разів на рік) і може викликати різні ускладнення.

Причини появи молочниці

Збудниками молочниці є дрожжеобразние грибки Кандіда, які в нормальному стані присутні на слизових оболонках статевих органів. Під час хвороби вони починають швидко розмножуватися, просуваючись вглиб оболонки, викликаючи тим самим запалення, свербіж і печіння.

Підвищення активності грибків Кандида відбувається через зниження імунітету організму, причинами якого можуть стати:

- гормональні збої,

- дефіцит вітамінів,

- всілякі довгостроково протікають захворювання,

- захворювання ендокринної системи,

- прийом антибіотиків,

- прийом гормональних засобів контрацепції.

На початковій стадії молочниця проявляє себе у вигляді набряків статевих органів і появи сирнистого нальоту на них. З розвитком захворювання з'являються свербіж і печіння, у ряді випадків ці симптоми супроводжуються порушенням сечовипускання. При появі подібних ознак слід звернутися до лікаря і в разі підтвердження діагнозу молочниці пройти призначений лікарем курс лікування. Важливо не допустити переходу гострої форми молочниці у хронічну.

Чим небезпечна хронічна форма молочниці і її наслідки


Хронічна молочниця протікає з менш вираженими симптомами, але характеризується постійними рецисмами. Якщо ставитися до цього захворювання з халатністю, є загроза поширення інфекції на сечовий канал, шийку матки і нирки. Інфікування шийки матки в подальшому при неправильному або несвоєчасному лікуванні може стати причиною безпліддя. Зазначимо також, що перебіг захворювання при інфікуванні нирок відбувається набагато довше і може викликати ускладнення.

Серйозними можуть бути наслідки молочниці при вагітності. Під час виношування дитини ймовірність появи молочниці збільшується, тому у майбутніх мам з хронічною формою цього захворювання рецисми під час вагітності спостерігаються в 99% випадків.

Наслідки молочниці при вагітності наступні:

- Малюкові може передатися захворювання під час пологів. Молочниця у новонароджених проявляється у вигляді білуватого нальоту на внутрішній стороні щік і ясен, набряклості і почервоніння порожнини рота.

- Молочниця може вразити пуповину і дихальні шляхи плода.

- У дуже рідкісних випадках наслідком захворювання може стати серйозне ушкодження внутрішніх органів дитини.


Лікування

Виходячи з усього перерахованого вище, молочницю потрібно лікувати вчасно, не дозволяючи їй перейти в хронічну форму. Так як молочниця пов'язана в першу чергу з ослабленням імунної системи організму, необхідно почати прийом вітамінів. Також рекомендується оздоровлювати організм прогулянками на свіжому повітрі і заняттями спортом.

Лікування молочниці відбувається за трьома напрямками:

- Прийом протигрибкових препаратів, дія яких спрямована на придушення активності грибків Кандида та зменшення їх концентрації на слизовій оболонці статевих органів.

- Місцева терапія ваннами і свічками, мають протизапальну і дезінфікуючу дію.

- Прийом комплексів вітамінів і мінералів з метою зміцнення імунітету та профілактики повторного загострення захворювання.