Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому з'являються бородавки?

Чому з'являються бородавки?

Додано: 24.12.13
Чому з'являються бородавки?Бородавки - це доброякісні новоутворення на шкірі незапального характеру. Часто невеликі, всього кілька міліметрів у діаметрі. Основні місця локалізації - руки, підошви, особа. Як правило, не перетворюються в злоякісні утворення. Але є значним косметичним дефектом, а тому потребують лікування. Чому з'являються бородавки? Як попередити естетичну проблему? Як позбутися від бородавок?
Від чого з'являються бородавки?

В їх появі необізнані люди звинувачують жаб. Але ці земноводні ні в чому не винуваті. Жителі мегаполісів, ніколи не потрапляють на болота і луки, також страждають від бородавок. Основна причина їх появи - зараження вірусом папіломи людини. Він передається від хворого до здорового наступними шляхами:

через побутові предмети загального користування (іграшки, перила сходів, поручні в громадському транспорті тощо);
при використанні різними людьми одних предметів гігієни;
при безпосередньому контакті (через рукостискання, поцілунок, при занятті сексом).

Тобто, підхопити вірус дуже легко. Особливо процвітає він у вологих середовищах (у лазнях, басейнах, спортзалах). Якщо перевірити все населення планети, то папіломовірусною інфекцією буде заражена практично половина людей. Просто вірус «спить».

Тому бородавки турбують не всіх. Одні люди є носіями і можуть не підозрювати інфекцію у своєму організмі все життя. Інші тільки позбудуться цих доброякісних утворень - через деякий час проблема повертається знову. Чому з'являються бородавки? Крім причини, існують ще фактори ризику:

низький рівень імунної системи;
хронічні захворювання (які також послаблюють імунітет);
нестача вітамінів, нераціональне харчування;
нехтування правилами обличчястої гігієни;
мікротравми, мікротріщини на шкірному покриві;
стреси, нервові розлади.

Ці ж фактори ризику можна назвати і для зараження вірусом папіломи. Наприклад, на підошві є мікротріщини. Людина відвідав басейн або лазню, пройшовся босоніж по бетонній підлозі. Вірус потрапив в організм. А імунна система, з-за своєї слабкості не змогла його подолати. Інфекція осідає в нервової тканини і чекає своєї години.

Інкубаційний період вірусу папіломи триває від декількох місяців до декількох років. Тому встановити джерело зараження неможливо. Потім, під впливом того чи іншого фактора (у тому числі, психологічного), вірус «прокидається» і запускає механізм стрімке розростання клітин епідермісу або слизових оболонок. З'являється бородавка.

Цікаво, а від чого з'являються родимки? Адже з кожним роком життя стає більше.
Чому з'являються бородавки на руках?

Улюблене місце локалізації звичайних бородавок - руки. Новоутворення являють собою невеликі вузлики, безболісні, щільної структури, округлої форми, з шорсткою поверхнею. Можуть мати тілесний або жовтуватий відтінок. Чому саме руки страждають?

По-перше, ця частина тіла найбільше схильна до травм і тріщинок, через які проникає вірус.

По-друге, людина контактує з іншою людиною і з побутовими предметами, в основному, за допомогою рук.

По-третє, в холодну пору року руки схильні до переохолодження, так як люди не особливо захищають цю частину тіла. В результаті на шкірі з'являються мікротріщини.

І нарешті, руки найчастіше забруднюються. А бруд - це середовище для вірусів та інфекцій.

З'явилися бородавки на руках необхідно видаляти. І не тільки з естетичних міркувань. Уражені руки є джерелом зараження. Крім того, руками людина працює, контактує з різними предметами. В результаті бородавки можуть пошкоджуватися, що загрожує їх озлокачествлением.

При наступних симптомах необхідна термінова консультація лікаря:

стрімке розмноження бородавок;
кровоточивість;
болючість утворень;
бородавки змінюють свою форму і колір;
швидко збільшуються.

Якщо бородавки не турбують, не збільшуються і не розмножуються, їх можна видалити самостійно або скористатися послугами косметичного салону. Основні методи видалення:

лазерне;
електрокоагуляція (освіти видаляють струмом високої частоти);
кріотерапія (заморожування рідким азотом);
хірургічне висічення.

Існують фармакологічні препарати для боротьби з бородавками в домашніх умовах. Видалити доброякісне утворення - це півсправи. Щоб проблема не повернулася, необхідно працювати над підвищенням імунітету. Спобличчя відомі:

імуномодулятори (на перших порах), вітаміни;
правильне харчування;
загартовуючі процедури;
фізична активність;
часті прогулянки на свіжому повітрі;
відмова від шкідливих звичок.

Здоров'я Вам і Вашим близьким!