Корисні поради
на всі випадки життя

Ознаки бронхіту

Додано: 23.12.14
Бронхіт - це запальний процес, який відбувається в бронхах і легенях під впливом вірусів, інфекцій, а також різних токсичний речовин, пилу, диму і іншого. Якщо у людини спостерігаються такі захворювання, як астма або синусит, то хворіти на бронхіт вони будуть значно частіше, а також захворювання може перейти в хронічну форму. Найбільш важко одужують люди похилого віку, курці та люди з проблемами серця. Що стосується решти, то зазвичай вони досить легко переносять захворювання, а втрата працездатності триває недовго, близько одного-двох тижнів. Як вчасно визначити бронхіт, щоб він не перейшов в хронічну форму?
1 Симптоми, які вкажуть на гострий бронхіт. Так як бронхіт зазвичай підхоплюють взимку, відрізнити його від звичайної застуди непросто, оскільки у хворого точно так само, як і при застуді, дере горло, починається кашель, перші дні відчувається сильна втома. Кашель зазвичай спочатку сухий і сильний, через час стає мокрим, супроводжується виділенням харкотиння білого, жовтого, іноді навіть зеленого кольору. У рідкісних випадках виникає температура. Поставити діагноз самостійно не вийде. Краще відразу йти до лікаря, оскільки аналогічні симптоми можуть бути і при найнебезпечнішій захворюванні - пневмонії. Щоб правильно встановити діагноз, лікар відправить вас зробити рентген, на якому будуть видні запалені бронхи. Затягувати з лікуванням і героїчно ходити на роботу категорично не варто, інакше з гострого бронхіту також можна отримати важку пневмонію (запалення легенів, яке при відсутності лікування може закінчитися летальним результатом).
Ознаки бронхіту

2 Симптоми, які вкажуть, що бронхіт придбав хронічну форму. Затяжний кашель, який супроводжується виділенням мокротиння і триває більше місяця, може означати, що у вас хронічний бронхіт. Зазвичай до нього призводить постійний контакт з подразником, який його викликав - сигаретним димом, отруйними речовинами і іншим. На відміну від гострого бронхіту, при хронічному бронхіті харкотиння виділяється постійно, що і провокує кашель, у той час як при гострому йде запалення дихальних шляхів. Результатом хронічного бронхіту стає утруднення дихання через запалення і рубцювання дрібних дихальних шляхів, що в результаті призводить ще й до супутньому захворюванню - емфіземі і задишці навіть при найменших фізичних навантаженнях.
Ознаки бронхіту

Що ж робити, якщо ви підозрюєте у себе бронхіт? Терміново звернутися до лікаря! По можливості рекомендується викликати лікаря додому, оскільки гострий бронхіт - це, в першу чергу, вірусне захворювання. Із загальних рекомендацій підходять тільки пастельний режим, рясне пиття і жарознижуючі препарати, якщо є температура. Всі інші препарати призначить лікар після ретельного обстеження. Не затягуйте з зустріччю з лікарем, адже вчасно виявлене захворювання - 50% успіху його лікування.