Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як часто можна робити флюорографію?

Як часто можна робити флюорографію?

Додано: 08.07.14
Як часто можна робити флюорографію?
Яких тільки забобонів і домислів про флюорографії немає на світі! Деякі люди навіть всерйоз вважають, що процедура, покликана допомогти в діагностиці захворювань легень та інших органів дихальної системи, провокує розвиток туберкульозу і ракових пухлин. Саме тому, нібито, її ні в якому разі не можна робити частіше одного разу у два-три роки. Або не робити зовсім. Але так чи небезпечна доза рентгенівського випромінювання, яку отримує людський організм під час флюорографії? І як часто рекомендується проходити флюорографічне обстеження?
Що таке флюорографія?
Флюорографія являє собою процедуру дослідження органів, розташованих в області грудної клітини, яка проводиться з використанням рентгенівського випромінювання. Випромінювання проходить через людське тіло і частково поглинається їм. У результаті чого з'являється можливість отримати на флуоресцентному екрані зображення тканин внутрішніх органів.
Опромінення під час флюорографії
В середньому доза опромінення під час процедури флюорографії становить 003 Зв (зіверт), або 3 Р(рентген). Безпечна доза опромінення для людини - 5 Р в рік. У медичних центрах, поліклініках і лікарнях зараз проводиться заміна застарілого обладнання, тому з 3 Р опромінення може знизитися до 25 Р або навіть 23 Р.
Рекомендована частота флюорографічних обстежень
Проходити флюорографію два рази на рік повинні люди, які:
хворі на туберкульоз;
страждають від хронічних захворювань дихальної системи;
працюють у туберкульозних диспансерах, пологових будинках, санаторіях і так далі.
Всім іншим проходити флюорографічне обстеження можна рідше, один раз протягом календарного року.
Кому не можна проходити флюорографію?
Дітям до 15 років.
Вагітним і годуючим жінкам (тільки за призначенням лікаря і лише в екстрених випадках).
Людям, які страждають від хронічних захворювань специфічного характеру (про те, що проходити флюорографію не можна, повідомить вам ваш лікуючий лікар).
В цілому ж процедура флюорографічного дослідження нешкідлива для організму. Якщо, звичайно, проводиться без перевищення встановлених норм безпечного опромінення.